Nuteisti šilutiškiai už žiaurų nepilnamečio nužudymą

zmogzudyste prie boulingoPenktadienį Klaipėdos apygardos teisme išgirdę griežtą nuosprendį žegnojosi ir balo du jauni šilutiškiai, pripažinti kaltais nužudę žmogų, skelbia dienraštis „Klaipėda“.

Prieš penkerius metus spalio 26-osios vakare Šilutėje, prekybos centro „Pamarys“ automobilių aikštelėje prie boulingo klubo įvyko incidentas, kurio metu šaudyta, muštasi plaktuku ir beisbolo lazda. Po šio įvykio aikštelėje liko gulėti negyvas vaikinas.

Kodėl įvyko konfliktas, dabar nustatyti sunku. Incidento metu dvi jaunuolių grupės apsižodžiavo, vieni užtvėrė kelią kitų automobiliui ir dėl to kilo muštynės.

Jėgos tą vakarą buvo nelygios, nes vadinamieji „knygnešiniai“ prie boulingo klubo atvyko dviem automobiliais. Vienas jų užblokavo kompanijos, su kuria iš Macikų kaimo buvo atvykęs Algirdas B., automobilius. Vaikinai net nespėjo tą vakarą įeiti į boulingo klubą.

Užpuolikų rankose Algirdas B. ir trys jo draugai pamatė peilį, pistoletą bei beisbolo lazdas. Puolė bėgti, bet Algirdas atsiliko – jam trukdė negalia, mat jam buvo kelis kartus operuotas stuburas. 17-metį lazdos smūgis patiesė pirmąjį, I grupės negalią turintis jaunuolis mažiausiai galėjo pasipriešinti.

Keturi vienos kompanijos šalininkai ant žemės parverstą 17-metį mušė kas kuo galėjo. Vienas šešis kartus šovė mažo kalibro šovinukais šaudančiu revolveriu nukentėjusiajam į sėdmenis.

Nusikaltimas įvykdytas itin žiauriai. Nuo stiprių smūgių vaikinui lūžo ranka, ant veido ir kūno liko smūgių lazda žymės bei kirstinių žaizdų. Jaunuolis mirė įvykio vietoje.

Po penkerių metų kaltais dėl šio vaikino nužudymo pripažinti šilutiškiai 24 metų Matas Š., jo bendraamžis Edmundas Č. ir 22-ejų Andrius B. Jų draugas 26 metų Leonas B. nuteistas už nepagarbą aplinkiniams bei chuliganiškus veiksmus.

Į Klaipėdą išklausyti teismo sprendimo atvažiavo Edmundas Č. ir Andrius B. Pirmajam skirta kalėti 14 metų, o antrajam, kuris nusikaltimo metu tebebuvo nepilnametis, 8,5 metų nelaisvės bausmė. Abu juos konvojavimo būrio pareigūnai suėmė teismo salėje.

Sprendimo išklausyti neatvykusiam Matui Š. kalėti skirta 13,5 metų.

Vaikinai nepripažino savo kaltės, o šių metų pradžioje kaltę dėl žmogžudystės pradėjo versti savo mirusiam draugui. Tačiau teismas jų žodžiais nepatikėjo.

Civilinio ieškinio klausimas liko nenagrinėtas. Nužudytojo Algirdo B. mama teismo proceso pabaigos nesulaukė.

Teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.