Nuteisti vagys, iš muitininkų panosės nuvarę vilkiką su kontrabanda (atnaujinta)

pavoge vilkika cigaretes vilkikas

Klaipėdos apygardos prokuratūra informuoja, kad 2010 m. pabaigoje plačiai šalyje nuskambėjęs įvykis prieš kelias dienas baigėsi apkaltinamuoju nuosprendžiu septyniems kaltinamiesiems. Penki iš jų – nusikalstamos grupės nariai, du – jiems talkinę muitinės ir sienos apsaugos pareigūnai.

Tų metų lapkričio 9-ąją vagys sugebėjo pavogti muitininkų saugomą kontrabandos krovinį. Iš Panemunės muitinės terminalo sandėlio dingo vilkikas su jame buvusiomis 1,87 mln. litų vertės kontrabandinėmis cigaretėmis ir šokoladu. Viso pavogto krovinio vertė – daugiau kaip 2,5 mln. litų.

Apvogė akylai saugomą muitinės sandėlį

Po nusikaltimo „Šilutės naujienos“ tuomet straipsnyje „Muitininkams sutriko regėjimas…“ rašė, kad iš akylai saugomo Panemunės muitinės terminalo sandėlio dingęs vilkikas buvo rastas paliktas Šilutėje, Geležinkelio gatvėje.

Pasirodo, vilkikas Panemunėje buvo sulaikytas tų metų spalio 25 dieną, kai muitininkai puspriekabėje tarp 1000 dėžių su šokolado glazūra rado 285 580 pakelių „Jing Ling“ ir „Sovereign“ cigarečių su Rusijos banderolėmis.

Dėl stambios kontrabandos buvo iškelta baudžiamoji byla, pradėtas ikiteisminis tyrimas, vilkiko vairuotojas teismo nutartimi suimtas 3 mėnesiams. Krovininis automobilis su užplombuotu kontrabandiniu kroviniu buvo nuvairuotas į Panemunės muitinės terminalą ir užrakintas angare. Terminalas yra apjuostas aklina tvora, teritorija stebima bene 30 vaizdo kamerų. Be vietos muitininkų žinios niekas iš teritorijos negali ne tik išvažiuoti, bet ir į ją įeiti, nes vartai atrakinami iš vidaus.

Tačiau vilkikas su cigaretėmis ir šokoladu iš saugomo angaro dingo.

Apie neįtikėtinai įžūlią vagystę sužinota tik tada, kai Šilutės r. policijos komisariato kelių patruliai, budėdami miesto gatvėse, prie geležinkelio stoties esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje pastebėjo vilkiką DAF rusiškais numeriais.

Vairuotojo kabina buvo atrakinta, žmonių vilkike nebuvo, o jo tentas buvo praviras. Puspriekabėje pareigūnai pamatė išvartytas dėžes su šokoladu. Apie įtartiną vilkiką pranešta komisariato Operatyvaus valdymo skyriui, pareigūnai ėmė rinkti informaciją, iš kur galėtų būti šis automobilis. Tada ir paaiškėjo, kad vilkikas su kontrabandiniu kroviniu 2010 m. spalio 25 d. kirto valstybės sieną, buvo sulaikytas ir saugomas muitinės sandėlyje…

Padėjo muitininkas ir pasienietispavoge vilkika cigaretes angaras

Pasak Muitinės departamento, kontrabandinis krovinys taip ilgai buvo neiškrautas, nes laukta, kol Panevėžyje esančiame konfiskuotų krovinių sandėlyje atsiras vietos.

O vagių sandėlyje vietos 600 dėžių cigarečių atsirado greičiau… Tik muitininkų apiplėšinėtojai, pasirodo, nemėgsta šokolado – visą jį paliko pareigūnams.

Dėl nusikaltimo Muitinės departamentas nubaudė 8 pareigūnus, 2 iš jų išmetė iš darbo.

Nuo darbo pusmečiui buvo nušalintas ir Panemunės kelio posto inspektorius Gintautas Zdanys, kuris, kaip išaiškėjo vėliau, nusikaltėliams perdavė muitinės terminalo schemą, nurodė, kaip patekti į saugomą teritoriją, kaip saugiai iš jos išvažiuoti, pasirūpino nusukti vaizdo kameras.

Vėliau G.Zdanys pasiprašė atleidžiamas iš pareigų.

Nusikaltėliams informaciją teikė ir VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnas Vaidotas Stirbys, pravarde „Šviesoforas“, pasienio tarnyboje dirbęs 13 metų.

Abiem pareigūnams teismas skyrė realias laisvės atėmimo bausmes: G.Zdaniui – 2 metus, V.Stirbiui – 3 metus.

Dalis cigarečių rasta Žygaičiuose

Išaiškinta, kad vagystės organizatorius buvo 41 m. tauragiškis Mindaugas Hirsch, nusikalsti sugundęs dar 4 draugelius: Audrių Kaupį, Gintarą Staigvilą, Virgilijų Mažeiką ir Rolandą Vilimą.

Vagys, turėdami schemą ir pasiskirstę pareigomis, naktį pateko muitinės terminalą ir išvairavo vilkiką su grobiu. Jie buvo pasamdę padėjėjus, kurie padėjo iškrauti cigaretes ir nugabenti į M.Hirsch uošvio sodybą, esančią Tauragės rajono Žygaičių kaime.
Joje lapkričio 25-ąją Muitinės kriminalinės tarnybos, Vilniaus kriminalinio biuro ir Tauragės kriminalistai, aiškindamiesi nusikaltimą, rado apie 100 dėžių kontrabandinių rūkalų – mažą dalį tų, kurie buvo pavogti iš Panemunės muitinės posto angaro (pavogtame vilkike buvo apie 570 dėžių kontrabandinių cigarečių).

Teismo nuosprendis vagių grupuotei

Klaipėdos apygardos teismas nusikaltimo organizatoriui M.Hirsch skyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmę ir 19,5 tūkst. litų baudą.

Visi grupuotės nariai solidariai turės padengti Klaipėdos teritorinės muitinės civilinį ieškinį – 1,631 mln. litų. Tokia yra dingusių kontrabandinių cigarečių vertė, atmetus Žygaičiuose surastas cigaretes.

Teismas taip pat konfiskavo du automobilius ir iki nuosprendžio įsiteisėjimo paliko galioti nuteistųjų nuosavybės teisių apribojimus.