Nutirpus sniegui – šiukšlių „natiurmortai”

siuksliu natirumortai 1Nutirpo sniegas, ir žemė į saulę jau kelia ūglius. Sniego apkloto Lietuvoje – jau tik likučiai. Iš aštuoniolikos meteorologinių stočių, matuojančių kritulių(ir ne tik jų) lygius šalyje, sausio pirmosios vakarą trijų centimetrų storio dangą užfiksavo tik Dotnuvos orų stebėtojai.

Tai yra vienintelė iš visų trijų matavimo stočių šalyje, kuriose dar yra šiek tiek likę sniego. Nidos meteorologinėje aikštelėje gruodį sniego apklotas buvo storiausias, o dabar – vos vieno centimetro storio. Tiek pat – ir Varėnoje. O trylikoje kitų aikštelių meteorologinių reiškinių stebėtojai fiksavo jau visai nutirpusį sniegą.

Pamario krašte, vos nutirpo sniegas, ryškiai stybtelėjo į saulę švieži pakrančių ūgliai. Kai pavasariškos šilumos dvelksmu oras yra prisotintas jau trečia para, apie žiemos šalčių sugrįžtuves, žiūrint į naujų daigų vešėjimą, mažiausiai norisi galvoti.
siuksles Pakalnes upesiuksles 2siuksles ziemiskas vaizdas miske

Ne tik naujus ūglius nutirpęs sniegas atidengė. Taip pat – ir apgailėtiną, nuo vasaros ar rudens paliktą meškeriotojų šlamštą. Ši publika be butelių į gamtą – nė krust. O išsivežti tarą pristinga jėgų.

Kai upės laužiasi iš ledų ir artina stintmetį, apie žvejų, kuriems svetima elgesio kultūra, antplūdį į pamarį irgi nesinori galvoti.