Nužudytos žmonos kūną lietuvis vežiojo po pusę Europos

body miner roadDidžiosios Britanijos teismas toliau nagrinėja bylą, kurioje 47 m. tauragiškis Rimas Venclovas įtariamas iš keršto pasmaugęs savo buvusią žmoną 29 m. rusniškę Vitaliją Baliutavičienę. Lietuvės nužudymo istorija sukrėtė ir Didžiąją Britaniją.

Teisme paaiškėjo naujų įvykio detalių. Prokurorų teigimu, nužudytosios kūną R.Venclovas automobilyje vežėsi per pusę Europos, kol išmetė miške Lenkijoje.

Įtariama, kad R.Venclovas pernai rugpjūtį buvusią žmoną pagrobė ir pasmaugė sužinojęs, kad ji Didžiojoje Britanijoje susirado naują mylimąjį.

Prokurorai teisme teigė, kad nusikaltimui lietuvis ruošėsi itin smulkmeniškai: susiorganizavo netikrą pasą ir kredito korteles svetimu vardu, kad nebūtų susektas, nusipirko naują automobilį. Taip pat vyras pakeitė savo išvaizdą: užsiaugino plaukus ir ūsus.

Prieš įtarimus žmogžudyste vyras Didžiojoje Britanijoje jau dukart buvo sulaikytas už grasinimus buvusiai žmonai. Vitalija vis stengėsi nuo buvusio vyro pasislėpti. Ji keisdavo gyvenamąją vietą, darbą, tačiau vyras ją surasdavo ir atvirai grasindavo. Kartą norėjo pasmaugti, bet Vitalija paspruko. Vengdamas nuobaudų, 2011 m. jis buvo pabėgęs į Lietuvą.

Netrukus vyras grįžo į Didžiąją Britaniją lemtingai atakai. Savo buvusią žmoną jis užpuolė vos išėjusią iš namų Peterboro mieste į darbą, praėjusių metų rugpjūčio 12 d. rytą. Kad vyras prievarta vedėsi moterį, įrodo ir gatvėje įmontuotų vaizdo kamerų įrašai. Tai paskutinis kartas, kai moteris yra užfiksuota gyva.

„Paskui ji tiesiog išnyko tol, kol jos kūno nerado grybautojas Lenkijoje“, – teisme sakė prokuroras. Pasak jo, R.Venclovas turi būti pripažintas kaltu dėl pagrobimo ir nužudymo. Miške Lenkijoje rastas V.Baliutavičienės kūnas 5 mėnesius buvo neatpažintas.

„Jis padarė tai, ką buvo jai grasindamas ne kartą pažadėjęs padaryti“, – kalbėjo prokuroras.

R.Venclovas ir V.Baliutavičienė susipažino Lietuvoje, kai merginai tebuvo 17 metų. Netrukus ji pagimdė sūnų. 2007 m. pora susituokė. Santuokoje pragyvenę 3 metus, 2010 m. V.Baliutavičienė ir R.Venclovas išsiskyrė.

Po skyrybų vyras nepaliko moters ramybėje ir šantažuodamas dėl sūnaus auginimo privertė jį pasikviesti gyventi į Didžiąją Britaniją. Prokurorų teigimu, moteris nuolat patirdavo psichologinį ir fizinį smurtą.

„Jis jai sakydavo, kad jų sūnui lemta gyventi be motinos, o V.Baliutavičienei – mirti nuo vyro rankos“, – teisme sakė valstybinis kaltintojas.

Moteriai dingus, jos dešimtmetis sūnus perduotas auginti Didžiosios Britanijos vaikų globos įstaigai. V.Baliutavičienės mama Vanda Černeckaitė siekia, kad jai būtų perduota anūko globa.