Odinių baldų atnaujinimas

Galvojate apie naujų baldų įsigijimą? Svarstote ar verta investuoti į odinius baldus ar likti prie paprastesnio audinio baldų? Pirmiausia, turėtumėte susipažinti su odinių baldų pliusais ir minusai.

Tokie dalykai, kaip brangus odinių baldų atnaujinimas ar visiškas baldų aptraukimas nauja oda nusidėvėjus, neturėtų būti priežastimi, kuri atbaidys jus nuo jų įsigijimo.

Odinių baldų atnaujinimo kaina

Ne tik odinių baldų atnaujinimas gali būti brangus, bet ir kitais audiniais aptraukti baldai gali pareikalauti paploninti piniginę.

Tai yra dažna priežastis, dėl ko apie odinių baldų įsigijimą nėra net galvojama, nors odiniai baldai turi ir savų privalumų. Nuo odinių baldų privalumų ir pradėkime.

Vienas didžiausių odinių baldų privalumas yra ilgaamžiškumas. Tikros, kokybiškos odos baldai gali išlaikyti nuo 4 iki 5 kartų ilgiau už parastu audiniu aptrauktus baldus ir nepakeisti išvaizdos.

Ar būtinas baldo atnaujinimas?

Kaip minėjome anksčiau, odiniams baldams reikia atnaujinimo, bet jis ji nebūna toks dažnas, kaip dažniausiai galvoja žmonės.

Odiniams baldams, vietoje visiško atnaujinimo, dažniausiai užtenka gero plovimo, kad atrodytų kaip nauji. Jeigu odinių baldų apmušalai yra nuvelkami, tada galima juos drąsiai mesti į skalbimo mašiną ir valymas bus dar lengvesnis.

Jeigu apmušalai nėra nuvelkami, galima paprasčiausiai odinius baldus plauti paprasčiausia šlapia šluoste.

Palyginimui, odinius baldus nuvalysite kur kas greičiau, nei kad įprasto audinio baldus. Kai kuriais atvejais, paprasto audinio baldus išvalyti gali užtrukti kur kas ilgiau ir brangiau, ypač, jeigu yra reikalingas cheminis ar giluminis valymas.

Odinius paviršius yra sunku ištepti, į juos junkiai susigeria nešvarumai. Pavyzdžiui, nuo odinės sofos lengvai nuvalysite kokio padažo ar raudonojo vyno dėmes, o paprasto audinio baldams – teks atlikti rimą valymą.

Kaip prižiūrėti odą?

Oda yra tvirta medžiaga, todėl įbrėžus odą, gali pakakti jos poliravimo, kad paslėpti pažeidimus. Paprastam audiniui, dažnu atveju, įbrėžimai virstų įplėšimais su laiku. Neretai, paprasto audinio, pažeistus baldus tenka visiškai aptraukti nauja medžiaga.

Oda nesugeria kvapų. Lyginant su paprastais audiniais, oda yra nepralaidi, todėl nesikaupia nešvarumai, kurie laikui bėgant pradeda skleisti nemalonų kvapą. Paprastus audinius, dėl kvapo, reikia išvalyti cheminėmis priemonėmis, kas gali atimti daug laiko ir pinigų.

Bet su privalumais, taip pat pasireiškia ir odos trūkumui. Todėl toliau kviečiame apžvelgti dažniausiai pasitaikančius odos trūkumus.

Ar verta pirkti odinius baldus?

Turbūt, didžiausias odinių baldų trūkumas yra kaina. Tikros odos baldų kaina, dažnu atveju, yra bent kelis kartus didesnė už tokio pačio modelio baldus iš paprasto audinio. Tikrų odinių baldų vertė pasimato tik su laiku.

Odinių baldų nerekomenduojama pirkti, jeigu turite vaikų ar gyvūnų. Vaikai, mėgstantys šokinėti ant lovų ar sofų, gali būti priežastimi, dėl ko jūsų baldų oda greičiau deformuosis.

Oda nėra tokia tampri kaip įprasti audiniai, todėl šokinėdami vaikai gali ištampyti odą, kuri atgal ir nesusitrauks, kaip tą gali padaryti įprasti audiniai.

Taip pat, šunys ir katės dažnai nubraižo odinius baldus, kuriuos po to tenka poliruoti ir purkšti specialiomis odinių baldų priežiūros priemonėmis.

Todėl gali erzinti toks dažnas odinių baldų prižiūrėjimas, nes įbrėžta oda labai gerai matosi ir estetiniu požiūriu, visada norisi, kad ji atrodytų kaip priklauso.

Odinių baldų komfortabilumas

Ne visiems žmonėms patinka odinių baldų pojūtis. Kai kuriems prisilietimas prie odinių baldų, tiesiog, gali būti nemalonus.

Dažnam žmogui prisilietimas prie tikros odos asocijuojasi su šaltumu. Todėl prieš perkant odinius baldus, verta juos išmėginti vien prisilietimu. Atvykę į baldų saloną, paprašykite, jog konsultantas leistų jums ant jos prisėsti, galbūt suprasite, kad ir kokia gražūs yra odiniai baldai, bet jausmas sėdint yra jums nemalonus.

Odiniai baldai turi mažą spalvų pasirinkimą lyginant su įprastai audiniais.

Pabaigai, jeigu svarstote apie odinių baldų įsigijimą, klauskite nuomonių žmonių, kurie juos turi jau keletą metų. Jie gali patvirtinti odinių baldų pliusus ir minusus.