Oficialiai Šilutės ligoninės vadovu paskirtas A. Starkus tiki šviesia jos ateitimi

Nuo trečiadienio, lapkričio 10 dienos, gavus teigiamą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvadą, Šilutės ligoninės vadovu jau oficialiai paskirtas iki šiol laikinai šias pareigas ėjęs gydytojas Algis Starkus.

Pasveikinti naująjį savo vadovą panoro gausus būrys jo kolegų. R. Ežerinskės nuotr.

Tądien Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis susitiko su Šilutės ligoninės kolektyvu ir oficialiai pristatė naująjį vyr. gydytoją, jį pasveikino ir kolegos.

Dirbs ir poliklinikoje

A. Starkus laikinuoju Šilutės ligoninės vyr. gydytoju dirba jau daugiau nei mėnuo, po to, kai iš šių pareigų buvo atleistas buvęs vyr. gydytojas Viktoras Šileikis. Iki galutinio vyr. gydytojo patvirtinimo buvo likę tik sulaukti STT išvadų, jos A. Starkui buvo palankios, Savivaldybei pranešta, kad jis gali dirbti įstaigos vadovu.

Jau 36 metus Šilutės ligoninėje dirbančiam gydytojui šias pareigas teko perimti ypač sunkiu metu – sparčiai kylant sergamumui COVID-19. Be to, ir vadovavimo Chirurgijos – traumatologijos skyriui nuo jo pečių niekas nenuėmė. „Iššūkių aš nebijau, bet tokiomis sąlygomis dar tikrai neteko dirbti“, – neseniai „Šilutės naujienoms“ prisipažino gydytojas.

A. Starkus Šilutėje dirba nuo 1985 m. rugpjūčio, gydytojui chirurgui tai pirmoji ir kol kas vienintelė darbovietė. 2010-aisiais jis buvo išrinktas Šilutės ligoninės „Metų gydytoju“, prieš kelis metus tuometinis Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga jam suteikė Nusipelniusio gydytojo vardą ir įteikė Garbės ženklą.

A. Starkus nuo 2016 m. yra ligoninės Chirurgijos – traumatologijos skyriaus vedėjas, yra vadovavęs Traumatologijos, Hemodializių skyriams ir Audito grupei.

Gydytojas sako, šiandien ligoninės personalui tenka dirbti ypač sunkiomis sąlygomis. Situacija dėl COVID-19 labai įtempta, ligoninėje jau buvo nutrauktas ir planinių paslaugų teikimas. „Esu nepaprastai dėkingas savo kolegoms, kurie šiandien dirba išties pasiaukojamai, negailėdami savęs, užmiršdami savo šeimas“, – sakė gydytojas.

Anot jo, sunkiausia užduotis šiuo metu bus komandos formavimas, vyr. gydytojo pavaduotojo medicinai paieškos.

Ir dirbdamas vyriausiuoju gydytoju A. Starkus dirbs klinikinį darbą, tik mažesniu krūviu – pacientus kartą per savaitę konsultuos Konsultacinėje poliklinikoje. „Gydytojo darbo neatsisakysiu, nesinori staiga pabėgti“, – sakė jis.

Chirurgijos – traumatologijos skyriui laikinai vadovaus gydytojas ortopedas traumatologas Gintaras Drūlia.

S. Šeputis (dešinėje) A. Starkui pažadėjo, kad Savivaldybė stengsis išpildyti visus gerus vyr. gydytojo norus.

Planuose – naujų paslaugų teikimas

Šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) vykdo visos šalies sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformą, tad vyr. gydytojui teks vesti įstaigą ir reformų keliu.

„Matau šviesią ligoninės viziją. Nepaisant karų, reformų Šilutės ligoninė gyvuoja nuo 1892 m. Kad ir kaip sunku būdavo, medicininė pagalba krašto žmonėms visada buvo teikiama. Gėda būtų tokios garbingos įstaigos istoriją užbaigti. Svarbiausi – čia dirbantys žmonės, nes tai jie kuria istoriją“, – sakė A. Starkus.

Anot jo, ligoninė turės prisitaikyti ir prie reformos gairių. Planuose – naujų geriatrijos paslaugų teikimas, COVID-19 pandemijai pasibaigus, ligoninėje galbūt atsidarys geriatrijos skyrius. Pasak A. Starkaus, palaikomojo gydymo ir slaugos, geriatrijos paslaugų poreikis rajone yra didžiulis, senstančiai visuomenei tai būtų kaip balzamas širdžiai.

Sveikino ir kolegos

Su naujomis pareigomis A. Starkų sveikinęs vicemeras Sigitas Šeputis pasidžiaugė, jog gydytojas yra pažangus žmogus be kriminalinės praeities ir nusižengimų.

„Esate vyriausiasis gydytojas įstaigos, kurioje dirba virš 300 žmonių. Čia vyksta ne tik gydymo procesas, bet ir sprendžiama daug ūkinių klausimų, tokių kaip ligonių maitinimas, patalpų priežiūra. Tai įpareigoja. Savivaldybė linki suformuoti puikią komandą. Sveikatos, sėkmės, puikių rezultatų, o Savivaldybė stengsis gerus jūsų norus išpildyti“, – sakė S. Šeputis.

Ligoninės bendruomenės atstovai naujajam savo vadovui linkėjo įkvėpti ir motyvuoti darbuotojus, turėti ir perteikti jiems viziją, skatinti juos būti inovatyviais ir kūrybiškais. „Pasitikime ir tikime, kad jūsų vadovaujama mūsų visų įstaiga taps dar šiuolaikiškesnė, patrauklesnė mūsų rajono ir visos Lietuvos žmonėms. Tikiuosi, kad jums vadovaujant visi darbuotojai išmoks bendrauti ir bendradarbiauti, įvertinti ne tik savo, bet ir kolegų darbus“, – kolektyvo vardu sakė Slaugos administratorė Birutė Jurjonienė.