Opozicija kviečia atversti baltą lapą ir garbingai baigti kadenciją

lauzikasGegužės 29 dieną Savivaldybės tarybos posėdyje paskelbę nepasitikėjimą rajono meru Šarūnu Laužiku, užvakar opozicijos politikai surengė spaudos konferenciją ir pateikė argumentus, kodėl paskelbta interpeliacija.

Opozicijos lyderio Arvydo Jako žodžiais tariant, norėtųsi atsikratyti susikompromitavusio mero Š.Laužiko bei jo globojamų „darbiečių“ politinės valdžios ir likusią kadencijos dalį užbaigti garbingai.

Tuo tarpu Š.Laužikas, Darbo frakcijos vadovas Saulius Stankevičius, jo statytinis Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis, valdančiosios koalicijos bendraminčiai konservatorė Vincenta Bubilienė, valstiečiu – žaliuoju tampantis Povilas Tunaitis ir Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Edita Šukytė iškylauja Turkijoje. Oficialus savaitę truksiančios kelionės tikslas – atnaujinama bendradarbiavimo sutartis su Alanijos miesto savivaldybe.

Visiems tarnybiniams turistams paskirtos komandiruotės, ir jų kelionės bei gyvenimo išlaidas apmokėsime mes – mokesčių mokėtojai.

Priekaištai merui Š.Laužikui

Spaudos konferenciją pradėjęs opozicijos lyderis A.Jakas pirmiausia perskaitė pareiškimą rajono visuomenei ir savivaldybės politikams.

Pareiškime teigiama, kad gegužės 29 d. Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje tarybos mažuma (opozicija) pareiškė nepasitikėjimą Šilutės rajono savivaldybės meru Šarūnu Laužiku. Opozicijos apsisprendimą lėmė keletas aplinkybių.

1. Mero Š.Laužiko veikla, paremta nuosekliu strateginių Tarybos veiklos planų ir prioritetinių projektų įgyvendinimo žlugdymu, daro didžiulę žaląŠilutės krašto vystymui ir menkina gyventojų pasitikėjimą vietos valdžia.

2. Meras Š.Laužikas sąmoningai delsia pateikti politinį vertinimą 2014 m. gegužės 1 d. nakties incidentui Šilutės miesto prieplaukoje, kuriame dalyvavę Savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcijos nariai bei Savivaldybės administracijos direktorius galimai pažeidė viešąją tvarką ir savo chuliganiškais veiksmais galimai padarė nusikalstamą veiką.

3. Meras Š.Laužikas savo veiklą Šilutės rajono savivaldybės taryboje grindžia vedamas siaurų asmeninių ir jį į valdžią išrinkusios Darbo partijos narių interesų pagrindu.

4. Meras Š.Laužikas sąmoningai nuslėpė nuo Savivaldybės tarybos, kad neatsisakė ir toliau vykdo individualią veiklą pagal verslo liudijimą ir, prisidengdamas nepelno projektu, siekia valstybės biudžeto bei Europos Sąjungos fondų lėšomis modernizuoti privačią prieplauką prie savo namų.

5. Meras Š.Laužikas pažeidė gyventojų teises ir interesus vykdant vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, nesirūpino patrauklia verslui aplinka rajone, pritarė mokestinės naštos savivaldybės gyventojams didinimui.
„Šilutės rajono savivaldybės mero Š.Laužiko pusmečio darbą mes vertiname kaip cinišką Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir administracijos darbo griovimą, todėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicija atsakingai pareiškia, kad nepasitikime dabartiniu Šilutės rajono savivaldybės meru Š.Laužiku ir siekiame jo atstatydinimo iš užimamų pareigų“, – teigia opozicijos politikai.

Opozicijos lyderio A.Jako perskaitytą pareiškimą yra pasirašę ir jo pavaduotojai socialdemokratas Saulius Vytuvis, liberalcentristas Algirdas Gečas.

Į postus nepretenduoja

Perskaitytam pareiškimui visiškai pritarė ir kiti opozicijos politikai, buvę spaudos konferencijoje: liberalsąjūdietis Edvardas Vitkauskas, socialdemokratai Daiva Žebelienė ir Algirdas Balčytis.

Kiekvienas jų papildė argumentus savais komentarais ir mintimis. E.Vitkauskas teigė, kad ir valdančiosios koalicijos gretose yra politikų, kurie neoficialiuose pokalbiuose pripažįsta, jog iš rajono mero Š.Laužiko tikėjosi teisingesnės politikos. Net Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus vadovybė viešai skelbia, kad nepritaria Š.Laužiko bičiulystei su galimai prasižengusiais „darbiečiais“.

E.Vitkauskas stebėjosi, jog meras, visiškai nederinęs nei su Savivaldybės taryba, nei su Šilutės ligoninės ir Šilutės PSPC stebėtojų tarybomis, jau išsiuntė LR Vyriausybei paklausimus apie galimybes apjungti šias dvi skirtingų lygių medicinos įstaigas. E.Vitkausko nuomone, sujungus nuostolingai nuolat veikiančią Šilutės ligoninę ir pelningai dirbančią PSPC, pelnas nukeliautų nuostolingai veikiančios įstaigos skoloms apmokėti.

A.Gečas mano, kad rajono gyventojai tikisi iš Savivaldybės tarybos stabilumo ir teisingų sprendimų, tačiau vadovaujant Š.Laužikui opozicija niekaip negali tokių tikslų įgyvendinti. Todėl A.Gečas atsiprašė gyventojų, kad vėl siekia mero atstatydinimo.

Opozicijos politikų nuomone, siūlymą atstatydinti iš posto Š.Laužiką ir nesidalinti su juo augančia nešlove turėtų gerai apsvarstyti visuomenėje gerbiamos politikės Genovaitė Kimbrienė ir Stasė Skutulienė. Be to, opozicijos politikų nuomone, nesuprantami ryšiai susiejo „Tvarkos ir teisingumo“ politikus Savivaldybės taryboje su meru konservatoriumi, kai įprastai viešojoje politikoje „tvarkiečiai“ niekada nesibičiuliauja su Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionimis demokratais.
Gal V.Pozingį į merus?

Tiek E.Vitkauskas, tiek A.Gečas garantavo, kad opozicija, skelbdama interpeliaciją, nesiekia jokių valdančiosios koalicijos postų. Tiesiog nori, kad visa Taryba galėtų pradėti viską iš naujo, kaip nuo balto popieriaus lapo, tik be mero Š.Laužiko ir galimai susikompromitavusių „darbiečių“.

Tokioms mintims pritarė ir opozicijos lyderis A.Jakas, kuris sakė matantis realų minimalų valdžios pakeitimo kelią – mero pareigas iki kadencijos pabaigos perduoti dabartiniam mero pavaduotojui V.Pozingiui.

Net iš mero pareigų neseniai atstatydinta socialdemokratė D.Žebelienė pripažino, kad vicemeras V.Pozingis dabar veža didžiausią valdžios krūvį, dirbdamas ir už merą, ir už mažai darbo patirties turintį savivaldybės administracijos direktorių T.Budrikį su jo pavaduotojų duetu. Tačiau D.Žebelienė pripažino, jog dėl per didelio darbo krūvio klaidas daro ir V.Pozingis.
Socialdemokratas A.Balčytis jau ne pirmą kartą primena, kad jam keistai skamba dabartinio mero Š.Laužiko nuolatiniai priminimai apie tai, ko nepadarė ankstesnės kadencijos valdžia. Pasak A.Balčyčio, jis niekad negirdėjo prisipažįstant, kad Š.Laužikas taip pat buvo toje valdančiojoje koalicijoje ir nuolat save prisistatydavo pirmuoju vicemeru.

Spaudos konferencijos dalyviai paklausti, ar jų paskelbta interpeliacija yra tik politikos žaidimas be konkrečios perspektyvos, mįslingai atsakė, jog viskas pasimatys Tarybos posėdyje.