Opozicija maištauja – nori permainų Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre

smc pastatasNuo 2017 birželio 5 dienos vadovauti Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrui turėtų būti paskirtas Marius Surplys. Jis – Vainuto gimnazijos direktoriaus pavaduotojas, kuris laimėjo minėto centro vadovo viešąjį konkursą.

Šilutės r. tarybos Socialinių reikalų komitete svarstant sprendimo projektą dėl direktoriaus paskyrimo, kilo abejonė, ar Šilutės savivaldybei iš viso reikia tokio centro.

Socialinių reikalų komiteto posėdyje labiausiai dėl mokinių ugdymo pasiekimų minėtame centre abejojo liberalai Algirdas Gečas ir Jonas Jatautas. Abu jie – pedagogai.

Pasak A.Gečo, Socialinių reikalų komitetas konservatorės Sandros Tamašauskienės iniciatyva prieš porą mėnesių jau bendravo su Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro l.e.p. vadove Daiva Budvytiene ir Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birute Tekoriene. Tuomet ir kilo mintis išanalizuoti centro pasiekimus ir spręsti apie jo perspektyvą.

A.Gečas domėjosi tokių švietimo įstaigų tinklu Lietuvoje ir buvo nustebintas, jog Lietuvoje tokių centrų yra tik 19. Šį pavasarį Jaunimo mokymo centrą panaikino ir Jonavos savivaldybės taryba.

A.Gečui pritarė ir J.Jatautas. Jis sakė, kad rajono švietimo visuomenė gerai žino Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokyklos veiklos specifiką: čia mokosi moksleiviai, kurie įprastose mokyklose nepritampa dėl nesuvaldomo elgesio, neturi motyvacijos mokytis. Niekas nemano, kad Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre jų motyvacija ir elgesys pasikeičia. „Tad kaip centre vyksta mokymo procesas, reikėtų pasidomėti iš esmės“, – sakė J.Jatautas.

Komiteto narė, „tvarkietė“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Laimutė Uselienė prieštaravo savo kolegoms, teigdama, jog centras yra tiesiog būtinas. Jos teigimu, mokyklos džiaugiasi, kad tokie „sunkūs“ vaikai turi kur tęsti mokslus.

„O kur kitur jie turėtų mokytis? Gal juos priimtų Vydūno ar kitos gimnazijos, – tarsi šmaikštavo L.Uselienė.

J.Jatautas sakė, kad Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras nėra vienintelė mokykla, kur tokie moksleiviai galėtų mokytis. Jis mano, kad vaikai, nenorintys siekti pagrindinio išsilavinimo, galėtų mokytis amato profesinėse mokyklose.

J.Jatautas ir A.Gečas stebėjosi, kad skiriamas naujas centro vadovas M.Surplys nepakviestas į komiteto posėdį.

Politikai norėtų išgirsti, ar naujasis vadovas turi idėjų, kaip geriau organizuoti centro darbą.

Tad politikai tikisi, kad M.Surplys į klausimus atsakys ketvirtadienį savivaldybės Tarybos posėdžio metu.