Opozicija mero savireklamą skųs etikos ir rinkimų komisijoms

OPOZICIJAPačią pirmą šių metų darbo dieną Šilutės savivaldybės Tarybos opozicijos lyderis Šarūnas Laužikas surengė spaudos konferenciją, kurioje pažėrė pluoštą kritikos strėlių rajono merui Vytautui Laurinaičiui. Į spaudos konferenciją Š.Laužikas atsinešė Savivaldybės išleistus kalėdinius atvirukus ir 2015 metų kalendorių, kurie mokesčių mokėtojams atsiėjo apie 15 tūkst. Lt. Opozicijos lyderio nuomone, tai yra rajono biudžeto lėšų švaistymas. Tūkstančiai atvirukų su rajono mero portretu išnešioti bemaž į kiekvienus savivaldybės gyventojų namus. Kai iki savivaldos rinkimų liko tik šiek tiek daugiau nei pora mėnesių, Š.Laužiko nuomone, buvo siekta tik asmeninės rajono mero politinės reklamos.

Neskaidria rajono mero veikla buvo pavadinti ir kalėdiniai vakarėliai, surengti savivaldybės įmonių, įstaigų vadovams, verslininkams bei žemdirbiams, juolab kad šių vakarėlių sąskaitas apmokėjo neįvardinti rėmėjai.

Š.Laužikas neigiamas išvadas apie rajono mero kalėdinius sveikinimus pateikė visos opozicijos vardu, tačiau spaudos konferencijoje dalyvavo vienas – dėl nežinomų priežasčių spaudos konferencijoje nedalyvavo opozicijos frakcijų vadovai Virgilijus Pozingis ir Saulius Stankevičius.  

Informuos VTEK ir VRK

Š.Laužikas, kuris dvi kadencijas ir vieną pusmetį šioje kadencijoje yra ėjęs rajono mero pareigas bei vieną kadenciją vadovavęs Savivaldybės administracijai, sakė, jog Šilutės savivaldybėje dar niekad taip nebuvo išlaidaujama rajono mero savireklamai kaip dabar. Jo nuomone, visi šie savivaldybės vadovo veiksmai yra sietini su artėjančiais savivaldos rinkimais ir yra galimai neskaidrūs.

Š.Laužikas sakė, kad opozicija artimiausiu metu surašys oficialius raštus Vyriausiąjai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) ir Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

Į VTEK ketinama kreiptis dėl galimo viešųjų ir privačių interesų painiojimo organizuojant šventinius renginius, į VRK – dėl galimai asmeninės politinės reklamos rajono biudžeto lėšomis.

Š.Laužikas neabejoja, kad Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas, kuriam vadovauja V.Pozingis, imsis aiškintis, ar mero fondo lėšos buvo teisėtai panaudotos gaminant 10 tūkstančių sveikinimo atvirukų su V.Laurinaičio portretu.

Kas rėmė vakarėlius?

Savivaldybės vadovų dalyvavimą kalėdiniuose vakarėliuose, kai tų vakarėlių sąskaitą apmoka rėmėjai, kurie nepageidauja būti įvardinti, opozicijos lyderis Š.Laužikas pavadino neskaidriomis galimos korupcijos užuomazgomis. Jo nuomone, verslininkų noras paremti kokį nors Savivaldybės mero organizuojamą renginį gali būti susietas su noru dalyvauti viešuosiuose pirkimuose palankesnėmis sąlygomis.

Todėl, pasak Š.Laužiko, opozicija sieks, kad vakarėlių ir mero sveikinimo atvirukų išnešiojimo rėmėjai būtų paviešinti. Toks paklausimas bus pateiktas Savivaldybės administracijai ir rajono merui Kontrolės komiteto posėdyje.

Įpusėjus spaudos konferencijai, pasiklausyti opozicijos lyderio kalbos prie žiniasklaidininkų prisidėjo ir rajono meras V.Laurinaitis. Korespondentų paklaustas, ar nesijaučia persistengęs su kalėdiniais sveikinimais, V.Laurinaitis sakė, kad yra visiškai teisus.

Bei parengė specialų pranešimą spaudai.