Opozicija rado priežasčių nebalsuoti už 2019 metų biudžetą

 

BIUDZETAS POSEDIS_1Šilutės savivaldybės taryba galimai jau paskutiniame savo kadencijos posėdyje patvirtino 2019 metų savivaldybės biudžetą. Jame suplanuotos pajamos yra didesnės beveik 3 milijonais eurų, nei buvo planuota prieš metus. O lėšų visoms programoms finansuoti prireiks net 45 milijonų eurų.

Savivaldybės tarybos opozicijos politikų dalis vis dėlto rado priežasčių nebalsuoti už pristatytą projektą. Nuomonę dėl sprendimo pareiškė liberalai Algirdas Gečas, Jonas Jatautas bei konservatorė Sandra Tamašauskienė. Apie biudžeto lėšų paskirstymą “Šilutės naujienos” jau rašė vasario 19 d. straipsnyje “Savivaldybės tarybai pristatytas 2019 m biudžeto planas”.

Liberalų lyderis pažangos neįžvelgia

Kalbėti apie pristatytą Savivaldybės 2019 m. biudžetą pradėjo Liberalų frakcijos lyderis A. Gečas. Jis sakė, kad supranta biudžeto svarbą ir kaip yra sudėtinga jį suplanuoti ir suderinti. A. Gečas praėjusiais metais girdėjo, kad 2018 m. biudžetas buvo pavadintas optimistiniu, o dabar Socialinių reikalų komitete Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis naująjį biudžetą pavadino investiciniu. Analizuodamas svarbiausius biudžeto rodiklius, A. Gečas sakė, kad Savivaldybės skola taip ir liko 10 mln. eurų, Investicijų programoje suplanuota keliais milijonais daugiau, tačiau šiai programai įgyvendinti dar nėra nurodyti lėšų šaltiniai. Anot jo, biudžetas gali būti ir politiškai 

angažuotas – Vainuto ir Gardamo seniūnijų bendruomenėms skiriama lėšų, kad jos įsigytų garsinimo ir apšvietimo įrangas ir t.t. BIUDZETAS POSEDIS_2

Meras V. Laurinaitis į priekaištą dėl galimo politinio angažavimo atsakė, jog Savivaldybė jau turi mobilią sceną, kuri yra taip reikalinga seniūnijų šventėms. Tačiau, kad ją naudoti būtų rentabilu ir seniūnijoms pavyktų sumažinti išlaidas švenčių įgarsinimui bei apšvietimui, teko ieškoti bendruomenių, kurios norėtų imtis teikti tokias paslaugas.

Parinkti bendruomenes buvo sunku. Daug pajėgių bendruomenių jau įgyvendina „Lamatos žemės“ projektus ir kol nėra užbaigti projektai, jos negali imtis kitų. Mero nuomone, jeigu atsirastų bendruomenė, kuri pageidautų teikti tokias paslaugas, kurių dabar imasi Gardamo ir Vainuto bendruomenės, jos kaipmat tuos projektus atiduotų.

Apie skolas ir investicijas meras paprašė atsakyti Savivaldybės administracijos direktorių Sigitą Šeputį. Direktorius stebėjosi, kad A. Gečas nepastebėjo, jog skola sumažėjo 0,8 mln. Eur. Kita vertus, pasak jo, vertėtų pastebėti, kad jau ketveri metai Savivaldybės skolos yra tokiame pat lygyje, nors įgyvendinami vis nauji paramos projektai, pridedant ir savivaldybės biudžeto lėšų. ES paramos projektuose savivaldybė, pasak S. Šepučio, privalo dalyvauti tiek, kiek pajėgia, nes tvarkant viešąsias erdves, gyventojų kiemus, kelius yra gerinamas visų žmonių gyvenimas.

Tvirtą S. Šepučio balsą konservatorė S. Tamašauskienė palaikė, jos žodžiais tariant, tolerantiškiausio politiko A. Gečo aprėkimu. Šį priekaištą S. Šeputis neigė sakydamas, kad tokia yra jo balso intonacija ir jis tikrai nieko neaprėkė.

Ar vertėjo leisti lėšas bendradarbiavimui užsienio valstybėse?

S. Tamašauskienė klausė mero, ar tikslinga yra skirti tokias sumas pinigų, kurios suplanuotos bendradarbiavimui su užsienio partneriais. Ji vardijo kelias dešimtis tūkstančių eurų kainavusias išlaidas į užsienį, klausdama, ar buvo iš to kokios nors naudos Šilutės savivaldybei.

Meras V. Laurinaitis sakė, kad Savivaldybės politikei į šį klausimą geriausiai atsakytų bendruomenių ir meno kolektyvų nariai, kurie lankėsi, koncertavo ir bendravo su užsienio partneriais. Jis kvietė politikę apsilankyti jo kabinete ir pažadėjo duoti visą tokių kolektyvų sąrašą.

Išliko tarp pažangiausių savivaldybių

Opozicijos politikas J. Jatautas savo kalbą pradėjo įvardinęs teigiamą Šilutės savivaldybės politikos pasiekimą. Jis sakė, kad jau keleri metai Šilutės savivaldybė yra tarp šešetuko pažangiausių savivaldybių Laisvosios rinkos instituto organizuojamuose rinkimuose. Tačiau ir jis rado ką patarti Savivaldybės administracijai dėl lėšų paskirstymo švietimo įstaigoms.

Įvykus balsavimui dėl 2019 m. biudžeto paaiškėjo, kad balsavime dalyvavo 21 Savivaldybės tarybos narys. 16 politikų balsavo už Savivaldybės 2019 m. biudžetą, balsavusiųjų prieš nebuvo, o 5 politikai nebalsavo.