Opozicija ragina atsistatydinti prisidirbusius politikus ir direktorių

stankePraėjus dviem savaitėms po incidento Šilutės prieplaukoje, kai neblaivių mūsų politikų kompanijai užkliuvo ir buvo įstumtas į vandenį laivininkas iš Vilniaus, šio gėdingo naktinio žygio dalyviai tyli, lyg patys būtų vandens į burnas prisisėmę.

Šilutės svečio užpuolimo aplinkybių jie nei paneigia, nei patvirtina ir savo elgesio niekaip nekomentuoja, nors šis precedento neturintis atvejis papiktino ne tik Šilutės rajono gyventojus, bet ir visą Lietuvą.

Todėl Savivaldybės tarybos opozicija parengė antrą kreipimąsi dėl tų politikų bei valstybės tarnautojų elgesio įvertinimo ir reikalauja, kad jie patys rastų drąsos ir sąžinės atsistatydinti iš svarbių einamų pareigų.

Tą turėtų padaryti Saulius Stankevičius, Juozas Sauspreškis, Darijus Pundžius, Algimantas Čeponis ir Tomas Budrikis.

Klaipėdos r. prokuratūra tyrimo imsis negreitai

Praėjus savaitei po incidento, gegužės 7-ąją, Savivaldybės tarybos opozicija išplatino kreipimąsi, kuriame rajono policijos komisariatą ragino kuo greičiau ir objektyviau ištirti įvykį Šilutės miesto prieplaukoje, o rajono mero Šarūno Laužiko prašė įvertinti Savivaldybės tarybos nario S.Stankevičiaus, kurį nukentėjęs vilnietis įtaria užpuolimu, elgesį ir jo atitikimą Savivaldybės tarybos nario duotai priesaikai.

Tačiau ir praėjus keliolikai dienų po įvykio įtarimai niekam nebuvo pareikšti, o šią savaitę incidento tyrimas perduotas Klaipėdos rajono prokuratūrai. Klaipėdos apygardos prokuratūros teigimu, – kad tyrimas būtų objektyvesnis.
Įdomiausia, kad tyrimas tikriausiai bus tęsiamas tik po trijų savaičių, nes tyrimą perėmęs prokuroras išėjo atostogų…

Antras pareiškimas

Palaukusi dar vieną savaitę, gegužės 13 dieną Savivaldybės tarybos opozicija išplatino dar vieną pareiškimą:

„Savivaldybės tarybos opozicija 2014 m. gegužės mėn. 7 d. Šilutės rajono savivaldybės tarybos mažuma (opozicija) viešai pasmerkė Šilutės rajono savivaldybės tarybos Darbo partijos Šilutės skyriaus lyderio Sauliaus Stankevičiaus, įsivėlusio į šių metų gegužės 1 d. nakties rezonansinius įvykius Šilutės miesto prieplaukoje, elgesį. Tačiau respublikinės ir rajoninės žiniasklaidos publikacijos atskleidžia, kad ne tik S.Stankevičius buvo šio incidento, kai nukentėjo sudrausminti viešosios tvarkos pažeidėjus bandęs žmogus, dalyvis. Šiame konflikte be jo dalyvavę ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcijos nariai Juozas Sauspreškis, Darijus Pundžius, Algimantas Čeponis bei savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis ir dar keli su šia partija susiję asmenys.

Norime pabrėžti, kad 2014 m. gegužės mėn. 1 d. nakties incidento Šilutės miesto prieplaukoje metu minėti savivaldybės tarybos nariai bei savivaldybės administracijos vadovas galimai pažeidė viešąją tvarką ir savo chuliganiškais veiksmais galimai padarė ir nusikalstamą veiką. Be to, jie pasišalino iš įvykio vietos, nesulaukdami pagalbos tarnybų, policijos pareigūnų ir nesuteikė pagalbos nukentėjusiam piliečiui. Dėl šio konflikto pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris ir nustatys kiekvieno incidento dalyvio veiksmus ir suformuluos kaltinimus.

Mes, Šilutės rajono savivaldybės tarybos mažumos (opozicijos) nariai, atsakingai įvertinę situaciją, kai Šilutės rajono savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcijos nariai ir jos deleguotas politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas, savivaldybės administracijos direktorius savo veiksmais pažemino savivaldybės tarybos ir savivaldybės administracijos vardą, neatliko savo pareigų ir pažeidė gyventojų teises bei viešuosius interesus, pareiškiame, kad minėti politikai privalo atsistatydinti iš dabar jų užimamų pareigų:

Saulius Stankevičius – iš Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo, Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotojo,
Juozas Sauspreškis – iš Socialinių reikalų komiteto pirmininko, Etikos komisijos pirmininko ir komisijos nario,
Darijus Pundžius – iš Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininko, Antikorupcijos komisijos pirmininko,
Algimantas Čeponis – iš Administracinės komisijos pirmininko,
Tomas Budrikis – iš Savivaldybės administracijos direktoriaus.“

Pareiškimą pasirašė visi opozicijoje esantys politikai.

Spaudos konferencijoje komentuodami šį reikalavimą, Arvydas Jakas, Algirdas Gečas, Daiva Žebelienė ir Edvardas Vitkauskas stebėjosi, kad nė viena valdančioji partija nemato reikalo pareikšti oficialius vertinimus apie incidente dalyvavusių rajono politikų nederamą elgesį, nors rajono visuomenė tiesiog ūžia po šio įvykio – žmonės mano, kad tokie politikai neturėtų toliau eiti patikėtų pareigų. Nėra jokios Darbo partijos, kurios nariai dalyvavo incidente, reakcijos.

Tačiau akivaizdu, kad politikai pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksą, kurio 4 straipsnyje aiškiai nurodyta, kad politiko elgesys privalo būti pavyzdingas, padorus, sąžiningas, atsakingas. „Jei kokios nors mokyklos direktorius taip pasielgtų, neabejodami atleistume jį iš pareigų, o kai taip pasielgė rajono valdžios atstovai – nėra jokio įvertinimo. Kodėl taikomi dvigubi standartai?“, – klausė E.Vitkauskas.

„O aukščiausias Savivaldybės administracijos vadovas –  direktorius T.Budrikis turėtų elgtis pagal Valstybės tarnybos įstatymą. Tačiau akivaizdu, kad šis patirties neturintis jaunuolis, priimtas į tokias atsakingas pareigas, nežino kaip elgtis – matė incidentą, pasišalino iš įvykio vietos ir tyli. Juk jis atstovauja Savivaldybei, kuriai priklauso ir Šilutės prieplauka. Incidentas įvyko viešoje, Savivaldybei priklausančioje teritorijoje – Savivaldybės vadovas turi ne sprukti iš uosto, o daryti viską, kad įvykis būtų išaiškintas“, – T.Budrikio elgesiu įvykio metu ir po jo stebėjosi A.Jakas.

„Jei nekalti – tegu tai pasako, jei prasikalto, tegu paaiškina, pasiteisina“, – dar kartą ragino opozicija.

Rajono meras Š.Laužikas gegužės 13 d. irgi išplatino pareiškimą, kuriame teigia, jog incidente dalyvavę politikai ir direktorius „privalo nelaukdami ikiteisminio tyrimo pabaigos pasiaiškinti savivaldybės tarybai ir visuomenei“.

Tačiau kai kam atrodo, kad į visuomenės ir kolegų politikų nuomonę neverta kreipti dėmesio.

Į spaudos konferencijos pabaigą atėjęs S.Stankevičius, pasinaudodamas teisėsaugininkų delsimu, teigė, kad nėra niekuo kaltinamas, todėl jau pateikė spaudai reikalavimą paneigti kai kuriuos viešai paskelbtus teiginius. O paaiškinti situaciją visuomenei, rinkėjams jie kol kas nemato būtinybės – galbūt ką nors praneš kitą savaitę.