Opozicija reikalaus valdžios veiklumo ir atsakomybės

VYTUVISAbsoliučia balsų dauguma rajono Taryboje Kontrolės komiteto pirmininku išrinktas socialdemokratas Algirdas Balčytis. Rajono mero Virgilijaus Pozingio paklaustas, ar jis sutinka užimti šias pareigas, A.Balčytis tarsi šmaikštaudamas atsakė, kad žinoma sutinka – juk tai savotiškas paaukštinimas. Ir pridūrė, kad opozicijai jau nebeliko pasirinkimo – jis vienintelis iš opozicijos politikų beliko Kontrolės komitete.

Valdančioji koalicija anksčiau užkirto visus kelius, kad šios pareigos neatitektų opozicijos lyderiams Šarūnui Laužikui ir Arvydui Jakui.

Opozicijos koaliciją rajono Taryboje sudaro socialdemokratai, liberalcentristai, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų bei judėjimo TAIP atstovai. Jie yra sutarę, kad opozicijos lyderiu kas pusmetį bus skelbiamas vis kitas jos narys.

Todėl savo kadencijos pusmetį opozicijos lyderiu pabuvęs liberalcentristas Algirdas Gečas šias pareigas užleido socialdemokratui A.Balčyčiui, kuris dabar organizuos ir Kontrolės komiteto veiklą.

A.Balčytis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad opozicijos nuomonė apie rajono valdančiąją koaliciją ir jos deleguotus Tarybos bei administracijos vadovus nepasikeitė – valdžia iki šiol nesugeba veikti taip, kad pasiektų rajono bendruomenei naudingų konkrečių rezultatų. A.Balčytis mano, kad taip yra tik todėl, kad svarbiausiuose savivaldos postuose atsidūrė nepatyrę ir mažai įtakingi rajono politikai (išskyrus V.Pozingį). Tik prieš savaitę iš mirties taško pajudėjo dvejus metus žadėtas H.Šojaus dvaro rekonstrukcijos projektas, šešti metai tik svajojama statyti Sporto ir pramogų kompleksą Rusnės gatvėje. Opozicijai ir dabar nesuprantamas valdančiosios koalicijos sprendimas į strateginių savivaldybės įmonių „Šilutės šilumos tinklai“, „Šilutės vandenys“, „Šilutės autobusų parkas“ stebėtojų tarybas paskirti tik valdančiosios koalicijos politikus.

A.Balčytis yra įsitikinęs, kad jis kaip opozicijos lyderis, eidamas Kontrolės komiteto pirmininko pareigas, pasieks, kad būtų paskirti konkretūs savivaldos vadovai, atsakingi už planuojamų projektų įgyvendinimą. Jam keista, kad menkesnes pareigas valdžia sugeba pasiskirstyti, o už rimtesnius darbus nė vienas nenori atsakyti.

Rajono Tarybai posėdžio metu buvo pranešta, kad pasikeitė ir socialdemokratų frakcijos pirmininkas. Tapęs opozicijos lyderiu, A.Balčytis šį postą užleido savo bendražygiui Sauliui Vytuviui.

S.Vytuvis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad rajono socialdemokratai visuomet buvo konstruktyvios opozicijos šalininkai. Šios krypties bus laikomasi ir ateityje.