Opozicija vėl siekia atstatydinti savivaldybės vadovus

savivaldybe 2Trečiadienį Savivaldybės sekretoriate įregistruoti 6 dokumentai, kurie liudija, kad opozicijos ir iš valdančiosios daugumos atskilusių politikų sąjunga ryžtingai užsimojo nuversti aukščiausius rajono vadovus.

Balandžio 22 dieną įregistruotas teikimas rajono merui Vytautui Laurinaičiui sušaukti savivaldybės Tarybos posėdį. Jame ketinama atleisti iš pareigų Savivaldybės administracijos direktorių Sigitą Šeputį, jo pavaduotoją Inesą Murauskienę, o iš asociacijos „Lamatos žemės“ valdybos atšaukti savivaldybės Tarybos deleguotus politikus Alfonsą Vanagą ir Vaidą Pavilonį.

Atstatydinimo pareiškimai ir interpeliacija

Prašymą sušaukti savivaldybės Tarybos posėdį pasirašė 9 Tarybos nariai: liberalsąjūdiečiai Jonas Purlys ir Edvardas Vitkauskas, darbiečiai Saulius Stankevičius, Darijus Pundžius, Algimantas Čeponis, „Šilutės kraštas“ frakcijos vadovas Šarūnas Laužikas, Laisvės sąjungos (liberalų) nariai Arvydas Jakas ir Algirdas Gečas, bei tarybos narė Daiva Žebelienė.

Šie politikai neabejoja, kad rajono meras V.Laurinaitis vadovausis Savivaldos įstatymu bei savivaldybės Tarybos reglamentu ir Tarybos posėdį sušauks ne vėliau kaip per dvi savaites.

Tarybos posėdyje planuojama atstatydinti iš pareigų Savivaldybės administracijos direktorių, socialdemokratą S.Šeputį ir jo pavaduotoją „tvarkietę“ I.Murauskienę.

Be to, besiformuojanti valdančioji dauguma yra apsisprendusi atšaukti iš asociacijos „Lamatos žemė“ valdybos du valdančiųjų partijų atstovus: socialdemokratą A.Vanagą ir „tvarkietį“ V.Pavilonį.

Atstatydins antrą kartą?

Tą pačią dieną įregistruotas ir pareiškimas dėl nepasitikėjimo mero pavaduotoju socialdemokratu Algirdu Balčyčiu. Prie šio pareiškimo prisegtas ir sprendimo projektas dėl jo atleidimo iš pareigų.

Pagal Savivaldos įstatymą ir savivaldybės Tarybos reglamentą, dėl šio klausimo svarstymo meras privalo sušaukti Tarybos neeilinį posėdį ne vėliau kaip per tris savaites.

Jeigu nepasitikėjimo pareiškimą įregistravusiems politikams pasiseks sudaryti balsų daugumą, ir A.Balčytis bus atstatydintas iš visuomeninio mero pareigų, tai būtų dar vienas mūsų savivaldybės politikų išskirtinis rekordas: A.Balčytis taps mero pavaduotoju, kuris per vieną kadenciją iš vicemero pareigų būtų atstatydintas net du kartus.

Kodėl stumia iš valdžios?

Be jokios abejonės, socialdemokratų ir „tvarkiečių“ valdančiosios koalicijos tandemu nepatenkinti savivaldybės politikai mieliausiai iš pareigų atstatydintų „tikrąjį merą“ V.Laurinaitį, tačiau jį iki š.m. gegužės 13 dienos saugo įgytas pusmečio imunitetas po pirmosios nepavykusios interpeliacijos.

„Šilutės naujienų“ kalbinti politikai, pasirašę atstatydinimo bei nepasitikėjimo pareiškimus savivaldybės vadovams, sakė, kad tą žingnį žengė taip ir nesulaukę Savivaldybės administracijos direktoriaus, socialdemokratų lyderio S.Šepučio garbingo poelgio prisiimti atsakomybę už jo deleguotų asmenų blogą darbą rinkimų apygardos komisijoje. Politikus piktina ir tai, kad socialdemokratų bei partijos Tvarka ir teisingumas lyderiai ne kartą viešai spaudos konferencijose skleidžia įvairiausias abejones dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos ir netgi Aukščiausiojo administracinio teismo sprendimų. Politikus tai verčia manyti, kad socialdemokratų bei „tvarkiečių“ tandemo politikai yra pasirengę veikti nepaisydami mūsų valstybės įstatymų.

Dar viena svarbi detalė. Nė vienas valdžią iš postų verčiantis politikas neketina būti renkamas į nuverstųjų vietas. Nuverstų politikų įgaliojimus ketinama porai mėnesių (iki kadencijos pabaigos) perduoti likusiems Savivaldybės administracijos direktoriaus ir mero pavaduotojams.