Opozicija verčia ketvirtą Šilutės merą (papildyta)

INTERPELIACIJA 3Ketvirtadienį Savivaldybės Tarybos posėdžio pabaigoje Vienas iš opozicijos politikų – „darbietis“ Saulius Stankevičius perskaitė pareiškimą „Dėl nepasitikėjimo rajono meru Vytautu Laurinaičiu“.

Po interpeliacijos tekstu pasirašė dešimt Savivaldybės Tarybos narių: Vincenta Bubilienė, Šarūnas Laužikas, Birutė Kleinaitė, Saulius Stankevičius, Algimantas Čeponis, Juozas Sauspreškis, Darijus Pundžius, Virgilijus Pozingis, Genovaitė Kimbrienė ir Povilas Tunaitis. Iš opozicijos politikų po interpeliacijos tekstu nėra pasirašiusi tik Albina Bumblauskienė.

Pareiškime reikalaujama, kad per 20 dienų rajono meras V.Laurinaitis sušauktų neeilinį Tarybos posėdį, kuriame būtų svarstomas klausimas dėl jo atleidimo iš darbo.
Mero bendražygis „tvarkietis“ Steponas Kazlauskas paprašė pateikti nepasitikėjimo meru argumentus. S.Stankevičius vietoj INTERPELIACIJA 2paaiškinimų tarstelėjo, kad buvę liberalcentristai V.Laurinaitis ir S.Kazlauskas įstojo į partiją, kuri nuo pat šios Savivaldybės Tarybos kadencijos pradžios dėl valdžios kiekvienąkart įsivelia į išdavystes.

Meras V.Laurinaitis, komentuodamas išklausytą pareiškimą, Savivaldybės Tarybai sakė, kad Šilutė Lietuvoje tampa pajuokos objektu dėl valdžios perversmų. Gali atsitikti taip, kad į mūsų krašto valdžią niekas nebežiūrės rimtai, nes po mėnesio ar kelių valdžioje vėl bus kiti.

Jis net užsiminė apie neseniai aplankytą Turkijos Konaklio savivaldybę. Tada į Šilutės miesto šventę meras pakvietė Konaklio savivaldybės vadovą. V.Laurinaitis stebėjosi, kaip turi jaustis turkų miesto meras, kai į svečius kviečia vienas Šilutės meras, o pasitinka jau kitas.

Beje, šis V.Laurinaičio argumentas sukėlė ne vieno politiko šypseną, nes meras tikriausiai užsimiršo, kad tam, jog jis pasitiktų Konaklio merą Šilutės miesto šventėje, jam tektų ne tik atlaikyti interpeliaciją ir sulaukti kadencijos pabaigos, bet ir iškovoti pergalę naujo šaukimo savivaldos rinkimuose 2015 metų kovo 1 dieną.

INTERPELIACIJA 1Iš valdančiosios koalicijos partijų politikų posėdžio metu neatsirado nė vieno, kurie viešai užtartų iš pareigų stumiamą merą.
V.Laurinaitis, baigdamas posėdį kalbėjo, kad jau kitą dieną valdančioji koalicija rinksis į Politinės tarybos posėdį ir paskelbs pranešimą apie tai, kaip vertina paskelbtą interpeliaciją.

Oficialiai nepatvirtintomis žiniomis, praėjusį penktadienį valdančiosios koalicijos politikai ir partijų skyrių pirmininkai jau buvo susirinkę, tačiau jokio pareiškimo dėl pasiryžimo ir toliau veikti vieningoje koalicijoje nė vienas politikas nepasirašė. Tą dieną politikai nusprendė išsiaiškinti priežastis, paskatinusias opozicijos politikus žengti tokį drastišką poelgį, ir politinės krizės situaciją aptarti partijų skyrių vadovybėse.

Pirmadienį rajono meras V.Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad pareiškimo teksto valdančiosios koalicijos politikai dar neturi. Pasak mero, tekstas dar yra derinamas. V.Laurinaitis mano, kad pareiškimas bus suderintas iki šios savaitės pabaigos ir paskelbtas žiniasklaidoje.

Valdančiosios koalicijos atstovas, Laisvės sąjungos politikas Arvydas Jakas pirmadienį sakė, kad jokio pareiškimo teksto dar nematė. Be kita ko, A.Jakas pašmaikštavo, kad norėtų, jog anksčiau už „tvarkiečių“ politikus po pareiškimu pasirašytų ir jų nuomonės valdytojas – Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Gal tuomet „tvarkiečių“ parašai bus svaresni?

Mero pavaduotojas, socialdemokratas Algirdas Balčytis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jų partijos skyriaus politikai atsakingai svarstys politinę krizę, domėsis, ką apie tai mano kiti valdančiosios koalicijos partneriai ir kokio kompromiso tikisi opozicija. Iki interpeliacijos svarstymo, vėliausiai iki lapkričio 18 dienos, pasak A.Balčyčio, yra dar daug laiko diskusijoms. Jis mano, kad per šį laiką bus atrasta idėjų, kaip sutvirtinti valdančiąją daugumą, kad ji garbingai užbaigtų kadenciją.

Nuo šios kadencijos pradžios Šilutėje jau įvyko trys valdžios perversmai ir rajonui vadovauja jau ketvirtas meras. Neatmetama galimybė, kad Šilutė vėl šokiruos Lietuvą ir iki kadencijos pabaigos spės į valdžios krėslą pasodinti penkto mero komandą.