Opozicijos vairą iš A.Gečo perėmė S.Tamašauskienė

mero patycios_opozicijaPraėjusią svaitę atėjo laikas Šilutės r. savivaldybės opozicijos lyderių rotacijai: Algirdas Gečas, atstovaujantis Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui, perdavė opozicijos lyderio pareigas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkei Sandrai Tamašauskienei.

Ateityje opozicijos lyderio pareigos dar laukia Arvydo Jako, kuris atstovauja trečiajai opozicijos partijai – Lietuvos liaudies sąjungai (liberalams).

Penktadienį vykusioje opozicijos spaudos konferencijoje A.Gečas sakė, kad Seimo rinkimai buvo kiek pristabdę opozicijos veiklą Šilutės r. savivaldybės taryboje, nes – unikalu – visų trijų opozicinių partijų lyderiai buvo kandidatai į Seimą. „Rinkimai baigėsi, todėl vėl laukia darni, konstruktyvi opozicijos veikla“, – sakė A.Gečas, primindamas, kad visi trys lyderiai yra sutarę opozicijai vadovauti rotacijos principu.

A.Gečas priminė, kad šios kadencijos pradžioje savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis yra replikavęs, jog savivaldybės Taryboje opozicijos nėra, tačiau valdantieji greitai pajuto opozicijos veiklą.

„Dirbome vieningai ir konstruktyviai. Iškėlėme savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Virgilijaus Pozingio viešųjų ir privačių interesų konfliktą – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad V.Pozingis supainiojo šiuos interesus. Iškėlėme Šilutės PSPC ir Šilutės ligoninės sujungimo problemą, stengėmės išsaugoti pasaulinio lygio rašytojo H.Zudermano ekspoziciją jo gimtajame name, Macikuose. Deja, valdančioji dauguma opozicijos siūlymus atmetė ir savo balsais nulėmė, kad šie abejotini sprendimai įgavo pagreitį“, – priminė A.Gečas.

S.Tamašauskienė dėkojo kolegai Algirdui už bendravimo, toleracijos, korektiškumo ir principingumo pamokas ir apgailestavo, kad iki šiol opozicijai teko tik gintis, ginčytis su valdančiaisiais, todėl sunku buvo kurti rajono viziją, dirbti rajono bendruomenės labui.

Ji apgailestavo, kad opozicijos nariai išstumti iš visų stebėtojų tarybų: asociacijų „Lamatos žemė“, „Žuvėjų kraštas“, Šilutės ligoninės, Šilutės PSPC, taip pat eliminuoti iš darbo grupių, kurios sprendžia rajono visuomenei aktualius klausimus, rengia projektus.

A.Jakas pridūrė, kad dabartinė valdžia neturi naujų rajono vystymo idėjų, tik įgyvendina seniai inicijuotus projektus: Šilutės sporto komplekso statybos, Kultūros ir pramogų centro renovacijos, Šilokarčemos kvartalo atnaujinimo, gatvių apšvietimo modernizavimo ir kitus.

„Deja, turime pripažinti, kad matomiausi dabartinės valdžios darbai yra šaligatvių atnaujinimas. Galėtume valdantiesiems net suteikti pavadinimą – „pilkųjų trinkelių klojimo valdžia“, – ironizavo A.Jakas.

Naujoji opozicijos lyderė sakė, kad tikisi, jog valdantieji labiau atsižvelgs į opozicijos siūlymus, leis dalyvauti sprendžiant svarbius klausimus.

Opozicijos nariai mano, kad tiesioginiuose rinkimuose išrinktas meras nesugebėjo būti visus vienijantis asmuo. Vietoj to, kad Tarybos politikus sutelktų, jis ignoruoja opoziciją.