Organizatoriai pravėrė Šilutės miesto šventės uždangą

miesto svente_eisenaVakarykštė spaudos konferencija Savivaldybėje buvo skirta bent kiek praverti miestelėnams dabar taip rūpinčios Šilutės gimtadienio šventės uždangą.

Šioje šventėje bus visko, kas telpa į žodelį „kitaip“: šįkart visi švęsime vienoje vietoje – Senojo turgaus aikštėje, žygiuosime eisenoje, kuri dar neįvykusi jau sulaukė įvairių vertinimų, kiekvienas galėsime išmėginti savo rankų tvirtumą, taiklumą ir sportinius gebėjimus, o fejerverkais gėrėsimės ne šeštadienio, bet penktadienio vakare.

Žinoma, plosime garsiausiems šalies ir savojo krašto atlikėjams ir šokėjams, skanausime įvairių gardėsių, o grįždami namo įsigysime lauktuvių namiškiams.

 Pagrindinė naujovė – eisena

Rajono mero pavaduotojas Algis Bekeris informavo, jog šiemetinei šventei iš savivaldybės biudžeto skirta 20 tūkstančių eurų. Žinoma, paramos kreiptasi į rėmėjus, kurie iki gegužės 15-osios jau buvo paaukoję 8600 eurų. Pagrindiniai rėmėjai – UAB „Klasmann Deilmann“ ir UAB „Šilutės būstas“.

Šventinė eisena – pagrindinė šiemetinė naujovė, kuri leis visiems parodyti save ir pamatyti kitus. Joje žygiuos įvairios mokyklos, sportininkai, meno kolektyvai ir – naujovė – įmonės bei seniūnijos, kurios ant transporto priemonių jau konstruoja savąjį kraštą ir verslą atspindinčius elementus.

Kad eisena galėtų žygiuoti netrukdomai, prekybininkai šiemet nebekaraliaus važiuojamojoje centrinės gatvės dalyje – jiems išdalintos vietos ant šaligatvių. O įvažiavimai į aplinkines gatves, kaip jau įprasta, penktadienio vakare ir šeštadienį bus uždaryti.

Nebebus ilgų kalbų

Renginio režisierius Marijus Budraitis pasidžiaugė, kad ir seniūnijos, ir Kultūros pramogų centras gerai žino savo darbus ir jau beveik visai pasirengė šventei.

Pasak M.Budraičio, kai dar gyvenome su litais, kviestinių atlikėjų honorarai neatrodė labai dideli, bet eurai smarkiai kilstelėjo ir šou pasaulio kainas. Šiandien prisišaukti žinomesnius atlikėjus galima tik nuo 6000 eurų ir toliau į viršų šaunančiomis sumomis.

Šventės atidarymo koncertas penktadienio vakare šalia evangelikų liuteronų bažnyčios žada būti tikrai įspūdingas, nes sulauksime itin populiarių atlikėjų Evelinos Stašenko, Česlovo Gabalio ir garsaus 20-ies muzikantų kolektyvo „Vilniaus sinfonietta“.

Šventės atidarymo metu miestelėnų nevargins svečių kalbos, nes susirinkusiuosius pasveikins vienintelis žmogus – rajono meras Vytautas Laurinaitis. Žmonėms bus suteikta galimybė tiesiog pasimėgauti gražiu koncertu, kuriam bus sustatyta 1200 kėdžių. Tik kelios pirmosios jų eilės bus skirtos svečiams ir rėmėjams. Žinoma, abejojantys, jog ras laisvą vietelę, gali atsinešti savo kėdutes.

Atidarymo renginys baigsis apie 23.20 val., o tada Šilutės simbolis – evangelikų liuteronų bažnyčia – paskęs fejerverkuose, kurie į dangų bus paleisti nuo Šilutės pašto stogo.

M.Budraitis sakė, jog šiemet ypač daug bus investuota į renginio įgarsinimą, mat pasimokyta iš Šilutės jubiliejinio gimtadienio nesėkmės. Tuomet kai kuriose vietose žiūrovams vakarinis koncertas labai blogai girdėjosi. Šiemet įgarsinimui pakviesta solidžiausius koncertus įgarsinanti firma, kuriai už šį dviejų dienų darbą bus sumokėta 4800 eurų.

Šilutiškių nebeblaškys

Pagrindinė šeštadieninės šventės dalies mintis – neblaškyti šilutiškių po įvairius šventinius renginius, kurie anksčiau vykdavo visuose miesto kampeliuose, nes šilutiškių, anot M.Budraičio, jau ir taip nebedaug beliko.

Šįkart visi bursimės vienoje vietoje – Senojo turgaus aikštėje, kur atžygiuos ir eisena.

Eisena bus pradėta formuoti 12 valandą prie F.Bajoraičio viešosios bibliotekos. Dėl jos jau sulaukta įvairių vertinimų, bet M.Budraitis pabrėžė, jog norintieji yra KVIEČIAMI prisijungti. Tokios eisenos yra daugelio žinomų Lietuvos ir pasaulio renginių dalis.

„Tokią didžiulę eiseną buriame pirmą kartą, tad jei tas blynas prisvils – labai nepeikite“, – prašė renginio režisierius.

Eisenoje bus dviejų žinomų, bet nebeišlikusių senosios Šilutės pastatų – „Germanikos“ viešbučio ir Verdainės bažnyčios – milžiniški maketai.

Eiseną vainikuos motorizuota jos dalis, kurioje bus ir baikerių, ir išradingai papuoštų automobilių.

Senojo turgaus aikštėje žygiuojantys pro pagrindinę sceną kolektyvai bus pristatomi visai publikai, tad žiūrovai daugiau sužinos apie mūsų įmones, sportininkus, mokyklas ir meno kolektyvus.

Visi norintieji ras, ką veikti švetinėje aikštėje. Čia veiks įvairių sporto šakų sekcijos, kuriose kiekvienas galės išbandyti savo rankos tvirtumą ar taiklumą, stebėti gladiatorių kautynes ar dalyvauti sūrio ridenimo varžytuvėse. O kam pasiseks, dar ir prizais bus apdovanoti.

Priimtas Šilutės muziejininkų pasiūlymas – H.Šojaus dvaro prieigose veiks jau tradicine tapusi arbatinė, kurioje lankytojus pasitiks tikrų tikriausi dvariškiai, o aikštėje žada įsikurti „Bernelių užeiga“.

Naują idėją pasiūlė „Klasmann Deilmann“ vadovai, kurie paprašė leidimo aikštėje pasistatyti savo palapinę, į ją užsukti trumpo poilsio galės visi durpių įmonės darbuotojai, kurie pavargs vaikštinėti. Šventės organizatoriai mano, jog mintis pasistatyti savo palapines galėtų sudominti ir kitų įmonių vadovus.

Vakarinėje programoje pasirodys daug žinomų ir kraštą nuolat reprezentuojančių Šilutės vaikų ir suaugusiųjų meno kolektyvų, daug gerų emocijų žada grupių „Tabasco“ bei „AC/DC PROJECT“ koncertai. Šeštadienį fejerverkų nebebus.

Tad mėgstamos veiklos ir renginių miesto gimtadienio dieną turėtų nepritrūkti įvairiausių pomėgių turintiems šventės lankytojams, tereikia ateiti, dalyvauti, mėgautis ir… gero oro.