Organų donorams skirtame renginyje pagerbta ir kintiškė

organu donorai__Daiva_donvanojo_inksta_dukrai_AukseiLietuvos asociacija „Gyvastis“ organizavo Padėkos renginį, skirtą gyviems organų donorams bei juos ruošiantiems gydytojams reanimatologams pagerbti.

Kartu su kitais šalies organų donorais pagerbta ir kintiškė socialinė darbuotoja Daiva Gicevičienė.

Gyvieji donorai – tai artimieji, dovanoję inkstą arba dalį kepenų savo vaikams, broliams, seserims, vyrams, žmonoms, vaikaičiams. Tokių Lietuvoje yra net 304.

Renginyje pagerbtos 6 organų donorės – 5 mamos, dovanojusios inkstą arba dalį kepenų savo vaikui, ir viena žmona, dovanojusi inkstą vyrui. Joms įteikti Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Dangutės Mikutienės padėkos raštai bei keraminė kriauklė, kurios viduje vietoje perlo – aukso dulkėmis padengto inksto arba kepenų formos simbolis.

Kintiškė D.Gicevičienė prieš 20 metų dukrai Auksei dovanojo inkstą. Ji, kaip ir kitos moterys, tvirtino, kad prieš operaciją dėl savo vaiko jaudinosi kur kas labiau negu dėl savęs, ir džiaugiasi, kad viskas pavyko.

Po renginio visi dalyviai patraukė į Rotušės aikštę, kur liepsnojo 1410 žvakučių – tiek, kiek per beveik 47 metus buvo organų donorų.