Orientacininkai norėtų, kad ir Šilutės meras įplauktų į Rusijos teritoriją Kuršių mariose…

„O! Klaipėda“ (Klaipėdos orientavimosi sporto klubas) plečiasi į rajono pakraščius! Viskas prasidėjo nuo to, kad Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas pernai įplaukė į Rusijos teritoriją Kuršių mariose ir buvo sulaikytas.

Kintiškiai su savo mokytojais L. Leikuviene ir R. Grikšu orientavimosi sportą išmėgino Šilutėje. Virginijos KESMINĖS nuotr.

„Facebook“ meras rašė, kad yra geras žvejys, bet blogas orientacininkas, tad orientavimosi sporto klubas jį juokais pakvietė pasportuoti. Įvyko taip, kad meras šį iššūkį priėmė ir nuo to laiko prasidėjo jų bendradarbiavimas.

„O štai šilutiškiams belieka tik apgailestauti, kad mūsų rajone ši sporto šaka nėra vystoma“, – sako šio sporto entuziastas Edvardas Lukošius.

Palinkėjimai merui V. Laurinaičiui

Visa istorija su Klaipėdos rajono meru B. Markausku praėjusių metų rudenį išvirto į smagią klubo narių treniruotę prie Olando kepurės, o vėliau virto ir oficialų „O! Klaipėda“ narių susitikimu su meru jo kabinete.

Pasak klubo vadovo Justino Liubinsko, – „Klaipėdos r. savivaldybė suinteresuota sporto būrelių įvairove, o mes – orientavimosi sporto populiarinimu ir plėtra naujose teritorijose. Tad sutarėm, kad pradėsim dirbti ir kviesti rajono vaikus užsiiminėti šia intelektualia ir įdomia sporto šaka, o savivaldybė mums padės. Laukite naujienų ir pasidalinkite informacija su savo draugais Klaipėdos rajone“.

Klaipėdos rajono savivaldybės mero B. Markausko (viduryje) nuotykis Kuršių mariose vėliau virto jo draugyste su orientacininkais. Virginijos KESMINĖS nuotr.

Tada sukruto ir Šilutės orientacininkai. Jie „linki“ Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui pasekti mero B. Markausko pavyzdžiu, bet su laiminga pabaiga. Galbūt tuomet mūsų rajono mokyklose, o gal ir įstaigose, subujotų sporto būrelių įvairovė ir net labai įdomi sporto šaka – orientavimosi sportas.

Svajoja apie atgimimą

„Reikalingas savivaldybės administracijos supratimas ir šiokia tokia pagalba“, – sako klubo „Leitė“ vadovas E. Lukošius. Jis geru žodžiu mini šviesios atminties Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos geografijos mokytoją Arvydą Merkį bei Vydūno gimnazijos direktoriaus pavaduotoją Vytautą Žemaitaitį. Jų pirmoji orientavimosi sporto pamoka, kelionės, varžybos paliko neišdildomą įspūdį visam gyvenimui. Lankydamasis Anglijoje, Švedijoje, Danijoje jis pirmiausia ieško parkų, informacijos turizmo centrų, kad galėtų dalyvauti ten rengiamose orientavimosi sporto varžybose, galimybės pasisemti dar didesnės sportinės patirties. E. Lukošius svajoja, kad kiekviena Šilutės rajono mokykla turėtų savo teritorijos sportinį žemėlapį, Šilutėje būtų įrengti orientavimosi sporto parkai, mokyklose veiktų būreliai.

„Juk tam ne tiek daug reikia – tik noro. Labai didelį indėlį į jaunųjų sportininkų mąstymą apie sportą įdeda pirmasis mokytojas, treneris, tai, kaip jie supažindina su orientavimosi sportu“, – sako klubo vadovas E. Lukošius.

Anot jo, šiuolaikinis orientavimosi sportas – tai puikus būdas derinti sveiką ir aktyvų laisvalaikį, poilsį gamtoje, o tuo pačiu pasirūpinti savo fizine bei psichine sveikata.

„Orientavimosi sportas įtraukia: sėkmingai surastas kontrolinis punktas suteikia puikių emocijų, o įveikus trasą užplūsta džiaugsmas, noras išbandyti kitas trasas, vietoves. Tai viena iš nedaugelio sporto šakų, kuria gali užsiimti kiekvienas“, – sako šio sporto entuziastas.