Orkestras „Pamarys“ ir „Pamarietė“ Šilutę garsino Lenkijoje

orkestras pamarys lenkijojeŠilutės meno mokyklos pučiamųjų instrumentų fanfarinis orkestras „Pamarys“ (vad. Gražvydas Raila, koncertmeisteris Edgaras Noreika) šokėjų grupė „Pamarietė“ (vad. Judrė Railienė) ir vasarą garsino Pamario kraštą, dalyvaudami įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose už šalies ribų. Vienas tokių renginių įvyko rugpjūčio 19-22 dienomis Lenkijoje, Plonsko mieste, kur buvo surengtas XII Europos orkestrų paradas.

Šiame parade šilutiškiai atstovavo Lietuvai ir Šilutės kraštui bei didžiavosi galimybe būti šalies kultūros ambasadoriais: šilutiškius orkestrų parade Lenkijoje lydėjo aukštai iškeltos Lietuvos trispalvė ir Šilutės krašto vėliava.

Orkestrų festivalis Plonsko mieste vyksta kas dveji metai, į renginį yra kviečiami vis nauji jaunimo orkestrai iš įvairių šalių. Pasak G.Railos, šiemet festivalyje Lietuvai atstovavo Šilutės „Pamarys“ ir „Pamarietės“ šokėjos, taip pat grojo vengrų orkestras ir trijų Lenkijos miestų orkestrai.

Šventė atidaryta iškilmingu orkestrų paradu Plonsko gatvėmis. Miesto stadione, kur vyko iškilmingas renginys, „Pamariui“ buvo patikėta atlikti Europos himną. Po bendrų jungtinio orkestro kūrinių, kiekvienas orkestras atliko savo programą, taip atskleisdamas savo krašto savitumą.

Plonsko kultūros namuose vykusiame uždarymo koncerte šilutiškiai grojo ir šoko lietuviškus bei moksleivių Dainų šventės kūrinius. Daugiausia žiūrovų ovacijų šilutiškiai sulaukė po kompozitoriaus Kazio Daugėlos „Pamario maršo“, sukurto Šilutės 500 metų jubiliejui. Šio Pamario krašto kūrinio natas G.Raila padovanojo ir vengrų bei lenkų orkestrų vadovams.

Orkestro „Pamarys“ muzikantams ir „Pamarietės“ šokėjoms organizatoriai negailėjo gražių žodžių: orkestro pasirodymą įvertino puikiai, šokėjas pasveikino su  puikiu artistiškumu, gera šokių technika. Plonsko miesto meras Andrzej Pietrasik Šilutės meno mokyklos kolektyvų vadovams įteikė diplomus ir festivalio taures, šilutiškiai atsidėkodami padovanojo knygą „Fotoskrydis. Šilutės kraštas“.

Už galimybę apsilankyti Lenkijoje ir dalyvauti šiame renginyje nuoširdžią padėką šilutiškiai skiria kelionės iniciatoriui, Mažeikių pučiamųjų orkestro vadovui Vidmantui Alčiauskiui, kuris, užmezgęs ilgametę draugystę su Plonsko miestu, įteikė oficialius kvietimus vengrų ir lenkų orkestrams į tarptautinį festivalį Lietuvoje „Mažeikių dūdos“. Šiame renginyje 2017 metais dalyvaus ir Šilutės orkestras.