Oskaro Koršunovo teatro (OKT) spektaklis „Hamletas“ suka paskutinį gastrolių po Lietuvą ratą

hamletas-poster 1 copyOskaro Koršunovo teatro (OKT) spektaklis „Hamletas“ suka paskutinį gastrolių po Lietuvą ratą, ir šilutiškiai turi unikalią galimybę šį pasaulinio garso spektaklį pamatyti savo salėje.

Neseniai teatro trupė grįžo iš San Paulo teatro festivalio (Brazilija) ir tebegyvena nepakartojamais įspūdžiais: 2-4 valandas eilėse prie festivalio bilietų kasų išstovėjusius žiūrovus vilniečių „Hamletas“ taip įtraukė, kad netrūko ir spontaniško juoko, ir neslepiamų ašarų.

Bilietų į „Hamletą“ brazilai eilėje laukė nuo pat ryto

„Trys su puse valandos eilėje buvo atpirktos spektaklyje. Neturiu žodžių tam apibūdinti“, – po spektaklio sakė vienas iš žiūrovų.

Iš tiesų, kelis šimtus metrų nutįsusi nuo pat ryto bilietų į OKT „Hamletą“ laukiančių žiūrovų eilė atrodė ne ką mažiau įspūdingai negu brazilų minios futbolo stadionuose. Ir toks pats scenarijus kartojosi visas tris dienas, kuriomis buvo rodomas „Hamletas“.

Žiūrovų eilę San Paule galite pamatyti čia:

https://www.youtube.com/watch?v=6e-yeeNCIhk

Klausimas „kas tu esi?“ – kiekvienam iš mūsų

Šis Oskaro Koršunovo spektaklis turbūt labiausiai belaikis iš visų jo lig šiol sukurtųjų. Nors senojo Elsinoro veiksmas perkeltas į šiandieną ir vietoj istorinių interjerų ir kostiumų scenoje eilė teatro grimo staliukų ir šiuolaikiškai apsirengę mūsų amžininkai, tai, kas vyksta scenoje iš principo neturi kokių nors išskirtinių sąsajų su kuriuo nors vienu laiku. Nes klausimas „kas tu esi?“, Shakespeare’o pjesėje metamas tamsoje pasirodžiusiai Hamleto tėvo šmėklai, o spektaklyje kiekvieno keliamas sau pačiam, aktualus bet kokiam laikui.

„Hamletas grimą nusivalo kaip mirtiną prakaitą nuo veido po susitikimo su tėvu, kai viskas tampa taip aišku, taip be galo skaidru. Panaudotomis servetėlėmis – baltomis, gležnomis, suplėšytomis – nuklotos visos grindys. Pelėkautų scenoje, triumfo akimirką, Hamletas griebsis tokių pačių, tik raudonų, servetėlių ir tarsi apsvaigęs ims jas mėtyti po vaidybos aikštelę, skirtingose scenos vietose pasėdamas kraujo krešulius, blogio gėles, rudeninius lapus.

Šią akimirką lietuviškasis „Hamletas“ tampa panašus į kokį nors japonų filmą su rudeniniais kalnų klevais, sukeliančiais tiek pasigėrėjimą, tiek nerimą“, – komentavo Pavel Rudnev iš „Častnij korrespondent“.

Nepraleiskite progos gegužės 6-ąją susitikti su „Hamletu“ Šilutėje!