Paaiškėjo geriausi krašto ūkininkai, jie bus apdovanoti Ūkininkų šventėje

Šeštadienį, rugsėjo 26-ąją Žemaičių Naumiestyje bus švenčiama Mykolinių ir Šilutės krašto ūkininkų šventė. Jos metu bus įtekti apdovanojimai ir ūkininkams, kurie šiemet Šilutės savivaldybėje pripažinti pažangiausiais, labiausiai siekiančiais ūkio efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros.

Ūkininkų Linos ir Mindaugo Balčiauskų iš Juškaičių kaimo pievose ganosi vieninteliai Lietuvoje veršeliai, gimę iš implantuotų embrionų.

Kaimo reikalų skyriaus vedėjo Povilo Budvyčio vadovaujama komisija, kartu su seniūnijų bendruomenėmis atrinko konkurso „Metų ūkis 2020“ nugalėtojus. Šiemet apdovanojimai paskirti 4 ūkių šeimininkams, kuriems padalintos dvi trečiosios ir po vieną antrąją bei pirmąją vietas.

Viena trečioji vieta atiteko ūkininkams Vidai ir Algimantui Kliučinskams iš Užlieknių kaimo Šilutės seniūnijoje. Jie turi sukūrę pienininkystės ūkį, laiko apie 60 melžiamų karvių. Kartu su prieaugliu ir šiek tiek mėsinių galvijų į jų tvartus netrukus bus suvaryta apie 130 galvijų. Algimantas, jau pradėjęs septintą dešimtį metų, prie ūkio darbų iš keturių savo vaikų yra pritraukęs ir vieną sūnų bei dukrą.

Atvykusiai komisijai Algimantas sakė, kad šiais laikais išlaikyti ir dirbti pienininkystės ūkyje nėra lengva. Pelno pragyvenimui lieka tik iš gaunamos ES paramos už naudojamus pasėlius ir galvijus.
Beje, 2013 metais Vidos ir Algimanto ūkis konkurse „Metų ūkis“ užėmė pirmąją vietą.

Kita, trečioji vieta paskirta Linai ir Mindaugui Balčiauskams, kurie savo ūkį sukūrė Juškaičių kaime, Gardamo seniūnijoje.

Poros ūkyje – trijų veislių mėsiniai galvijai. Ūkininkai pasakojo, kad jau keleri metai, šalia namų esančiose pievose ganosi vieninteliai Lietuvoje veršeliai, gimę iš implantuotų embrionų. Tai speciali veislė „Wagyu“, kurios Lietuvoje niekas daugiau neaugina. Ūkininkai bendradarbiauja su Vokietijos įmone, kuri įsipareigoja supirkti užaugintus galvijus. „Wagyu“ veislės galvijų mėsa ypač vertinama, kepsnio porcija kainuoja 150 – 200 Eur.

Antroji vieta „Metų ūkio 2020“ konkurse šiemet paskirta Vytautui Kuzmai iš Žemaičių Naumiesčio. Jis nuo 2000 metų yra sukūręs apie 100 ha augalininkystės ūkį. Turi ir visą reikiamą techniką bei įrangą, kuri po darbų laikoma specialiame angare. Ūkininkas pasakojo, kad džiaugiasi savo veikla, nuolat dalyvauja įvairiuose mokymuose, seminaruose, vyksta ir į parodas. Pasak jo, negalima tikėtis kiekvienais metais didžiausio pelno, todėl ūkininkauti reikia apdairiai ir neišlaidaujant.

Pirmosios vietos nugalėtojas šiemet – mišraus ūkio savininkas Tomas Kazlauskas iš Laučių, Šilutės seniūnijos. Jaunasis ūkininkas laiko 500 galvijų, yra įsirengęs specialias grūdų laikymo vietas, kuriose telpa apie 2 500 tonų grūdų.

Plačiau apie geriausius ūkininkus ir jų apdovanojimus rašysime kituose „Šilutės naujienų“ numeriuose.

Komercijos direktorius, korespondentas