Paauglių taikiniu tapo mokykla ir rūsys

vagisDu 9-oje ir 10-oje klasėje besimokantys vaikinai J.L. ir M.K. stojo prieš Šilutės rajono apylinkės teismą, nes apvogė mokyklą ir įsibrovė į rūsį. Vaikinai privalės per pusę atlyginti padarytą žalą ir 1 metus nuo 22 val. iki 6 val. būti mokyklos, kurioje gyvena, patalpose.

Pernai vieną balandžio mėnesio dieną iš Švėkšnos specialiosios mokyklos pabėgę jaunuoliai vaikščiojo po  miestelį. Atėjus vakarui jie sumanė nieko gera nežadantį įsibrovimą į mokyklą. Paaugliai tikėjosi pavogti ką nors vertinga, ir pusplyte išdaužę
mokyklos plastikinį langą pateko į sekretorės kabinetą. Pro pastarojo duris atsivėrė kelias į koridorių.

Chuliganai nusitaikė į direktorės ir buhalterės kabinetų duris, kurias išlaužę griebė viską, kas papuolė po rankomis: fotoaparatus, kompiuterio peles ir klaviatūras, kolonėles, USB raktus, įkroviklius, telefonus ir kitus kabinetuose buvusius bent kiek vertingus daiktus.

Mokyklai padaryta 2715 litų žala ir dar daugiau kaip 800 Lt turtinė žala padaryta pavogus asmeninius kabinetuose buvusius daiktus. Vogtus daiktus vaikinai susidėjo į dvi kuprines ir patraukė savais keliais.

Ir tai dar ne visas vaikinų tos dienos grobis – jiedu dar įsibrovė į rūsį ir iš jo pavogė 800 litų ir 1200 Lt vertės dviračius, nukentėjusiajai D.Š. padarydami 2000 litų turtinę žalą.

J.L. teisme pasakojo, kad vieno nerakinto daugiabučio nerakintame rūsyje rado du dviračius, kuriuos ir pagrobė. Dviračiais kartu su bendrininku M.K. vyko link Šilalės, tačiau pastarasis dviratį paliko pakelėje.

Jaunas vagis sakė, kad supranta, jog blogai pasielgė, ir teisinasi, kad taip atsitiko dėl to, kad trūko suaugusiųjų priežiūros.
J.L. ir M.K. teismas skyrė 1 metų laisvės apribojimo bausmes, dar jiedu lygiomis dalimis turės atlyginti padarytą turtinę žalą.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.