Pabodusius žmonos riksmus pensininkas tildė smurtu

fist on tableNeįgalią savo žmoną spalio pabaigoje sumušęs pensininkas baudžiamosios atsakomybės išvengė. Teisme nagrinėta byla smurtautojui, nukentėjusiai ir jos globėjai – dukteriai, susitaikius nutraukta. Tačiau kas garantuos, kad ne kartą skriaudęs savo žmoną vyras ir vėl nepakels kumščių? Juo labiau, kad šis smurto protrūkis šeimoje – jau nebe pirmas.

Sunkiai vaikštančią, aplinkoje prastai besiorientuojančią, Alzhaimerio liga sergančią sutuoktinę, su kuria santuokoje gyvena jau 55 metus, J.V. užsipuolė spalio 30 d. Ant lovos sėdinčią žmoną vyras griebė už rankų ir tampė ją tol, kol ant dešinio dilbio, bei riešų susidarė kraujosrūvos. Negana to, dar trinktelėjo moteriai kumščiu į veidą.

Kad mama yra sumušta, tą pačią dieną pastebėjo poros dukra. Ryte 8 valandą užsukusi pažiūrėti, kaip ji laikosi, moteris nieko keisto nepastebėjo. Tačiau dar kartą tėvų namų duris pravėrusi gerokai po pietų, pastebėjo mėlynes ant abiejų mamos rankų ir kairiojo skruosto. Kadangi tėvas mamą sumuša ne pirmą kartą, dukra apie tai pranešė policijai, o mamą nuvežė į Šilutės ligoninę apžiūrai. Tirti buitinio konflikto į namus atvykę pareigūnai J.V. nustatė 1.64 promilių girtumą.

Kaltinamasis savo kaltės neneigė, tačiau aiškino, kad kai jis išgeria, žmona ant jo nuolat šaukia. Ką tuomet ji tiksliai sako – nelabai supranta ir neatsimena, nes dėl operuotos galvos kartais stringa atmintis. Vyras prisiminė, kad įvykio dieną žmona ant jo vėl ėmė rėkti, tad jis supykęs ėmė ją purtyti.

Nepaisant akivaizdžių vyro kaltės įrodymų, Šilutės r. apylinkės teismas baudžiamąją bylą privalėjo nutraukti. Kaltinamasis pateikė rašytinį pareiškimą, jog su nukentėjusiąja Z.V. ir jos įstatymine atstove – judviejų dukra L.J. susitaikė, ir paprašė jį nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti. Panašų raštą teismui įteikė ir dukra.