Pabrango ar atpigo mūsų valdžia? (video)

mere zebeliene daiva copyIr nauja valdžia pasirūpino savo geroveSausio 8 dieną LNK televizijos laidoje „KK-2“ šmaikščiai nuskambėjo Šilutės rajono savivaldybės valdžia. Laidos vedėjai visai Lietuvai parodijavo mūsų rajono Tarybos sprendimus Savivaldybės administracijos direktoriui Raimundui Ambrozaičiui mokėti 50 proc. atlyginimo priedą, o jo pavaduotojams Vygantui Kamarauskui bei Alvidui Šimelioniui – po 40 proc. priedus.

Reportaže kalbėjo ir rajono vadovė Daiva Žebelienė bei buvęs rajono meras, dabartinis opozicijos lyderis Virgilijus Pozingis.

Pastarasis aiškino, kad priedai prie atlyginimų administracijos vadovams yra per didelė prabanga, kai visi administracijos darbuotojai dėl lėšų trūkumo priversti eiti nemokamų atostogų. Merė D.Žebelienė dėstė, kad rajono vadovybės atlyginimai nėra didesni nei anksčiau buvusios, o naujoji savivaldybės valdžia mokesčių mokėtojams net atsieina žymiai pigiau.

Tiksliname kolegų duomenis

„KK-2” reportažą žiūrėkite čia (nuo 15 min 7 s).

Apie minėtų valdininkų sotesnio gyvenimo pradžią „Šilutės naujienos“ jau rašė  prieš porą mėnesių – lapkričio 6 dieną straipsnyje „Ir nauja valdžia pasirūpino savo gerove“.

„Šilutės naujienos“ įtaria, kad „KK-2“ reporteriai, kurdami reportažą apie auginamus mūsų valdžios atlyginimus, šiek tiek nusižiūrėjo iš „Šilutės naujienų“ straipsnio, bet įvėlė ir netikslumų: laidoje teigė, kad administracijos direktoriaus R.Ambrozaičio atlyginimas, paskyrus 50 proc. priedą, neva padvigubėjo.

Gerbdami kolegas, norime patikslinti jų paskelbtą žinią: 50 proc. priedas atlyginimą padidino ne du kartus, o 1,5 karto. Taigi iki rajono Tarybos sprendimo R.Ambrozaičiui buvo priskaičiuojamas 3547 Lt atlyginimas, o dabar su paskirtu priedu jis gauna 5320 Lt per mėnesį (neatskaičius mokesčių).

Naujoji valdžia – pigesnė

Rajono merė D.Žebelienė nesutinka su opozicijos lyderio V.Pozingio nuomone, kad naujosios valdžios koalicijos vadovai per daug išlaidauja savo atlyginimams.

Ji „Šilutės naujienoms“ komentavo Savivaldybės administracijos pateiktus skaičiavimus, kurie įrodo, kad naujosios vandančiosios koalicijos vadovų pajamos yra daug menkesnės nei buvusių vadovų.

Pasak D.Žebelienės, buvusiam merui V.Pozingiui ir jo pavaduotojams Vaidui Paviloniui bei Stasei Skutulienei per pusmetį (nuo 2012 metų pradžios iki birželio 13 d., kai įvyko valdžios atstatydinimas) buvo priskaičiuota 82,161 tūkst. Lt. Papildomai 24,479 tūkst. Lt atsiėjo išeitinės kompensacijos.

Per likusį praėjusį metų pusmetį – nuo birželio 13 d. iki 2012 metų galo – naujajai merei ir jos pavaduotojams priskaičiuota tik 31,280 tūkst. Lt. Merė priminė, kad vicemerai Šarūnas Laužikas ir Algirdas Balčytis dirba visuomeniniais pagrindais ir atlyginimo nereikalauja.

Duomenys rodo, kad rajono biudžetui pigiau atsieina ir Savivaldybės administracijos vadovai. Per 2012 metų pirmąjį pusmetį iki valdžios atstatydinimo savivaldybės administracijos direktorei I.Vasiljevienei ir jos pavaduotojams Dainorai Butvydienei bei R.Ambrozaičiui buvo priskaičiuota 92,92 tūkst. Lt atlyginimų. Išeitinėms kompensacijoms dar skirta 21,0 tūkst. Lt.

Naujosios administracijos vadovui R.Ambrozaičiui ir jo pavaduotojams V.Kamarauskui bei A.Šimelioniui per antrąjį 2012 metų pusmetį buvo priskaičiuota 76,465 tūkst. litų.

Petvarka ir administracijos struktūroje

Merė D.Žebelienė sako neabejojanti, kad kol Savivaldybę kamuos dešimtys milijonų litų skolos, išlaidos merui ir jo pavaduotojams išlaikyti nedidės. Tikimasi, kad per 2013 m. jų išlaikymui pakaks apie 60 tūkst. Lt. Tai tikrai mažesnė suma nei kurios reikėjo ankstesnei valdžiai išlaikyti. Pavyzdžiui, V.Pozingio ir jo pavaduotojų atlyginimams 2011 metais prireikė 130,58 tūkst. Lt.

Administracijos direktorius R.Ambrozaitis sako, kad 2013 metais savivaldybės administracijos padaliniuose jau dirba 7 žmonėmis mažiau. Pertvarkoma ir Savivaldybės administracijos struktūra: anksčiau buvę tik administracijos direktoriui pavaldūs specialistai perkelti dirbti į administracijos skyrius. Taip racionaliau išnaudojamas specialistų darbo laikas ir sutvarkyta jų veiklos atskaitomybė.

Yra permainų ir kai kurių darbuotojų pareiginiuose nuostatuose: žiūrima, ar darbuotojų pareigos atitinka jų kvalifikaciją, ar teisingai skaičiuojamas atlyginimas. Pasak R.Ambrozaičio, taisomos klaidos, kurios metų eigoje duos apčiuopiamą naudą rajono biudžetui.