Pacientę pažeminusiai slaugytojai – griežtas papeikimas

seimos gydytoju centras„Keista, kad medikai nekovoja už kiekvieną ligonį, kad slaugytojos leidžia sau daugiau nei gydytojai. Pas tokius medikus nuėjęs ligonis ne pasveiksta, o tik dar labiau suserga“, – taip savo vizito į redakciją tikslą apibūdino šilutiškė (pavadinkime ją Vida).

Moterį taip pat papiktino Šilutės šeimos gydytojų centro slaugytojos elgesys.

Aiškintis situaciją ir ją komentuoti teko šio centro vadovui gydytojui Adomui LUKOŠEVIČIUI. Jis slaugytojai skyrė nuobaudą.

Kraujo tyrimas – ryte, kardiograma – po pietų

Šeimos gydytoja Vidai paskyrė atlikti kai kuriuos tyrimus ir moteris nutarė, kad visus juos padarys vieną rytą 8 valandą atėjusi į medicinos centrą. Atidavusi kraujo mėginį, registratūroje sėdėjusios slaugytojos ji paklausė, kas jai atliks širdies kardiogramą, ir išgirdo nurodymą laukti prie vieno iš kabinetų.

Laukė 20 minučių, laukė 40 ir dar ilgiau. Žmonių centre beveik nebuvo, bet prie Vidos niekas nesiteikė prieiti. Pagaliau jai trūko kantrybė ir pamačiusi pro šalį einant tą pačią slaugytoją dar kartą paklausė, kas atliks širdies kardiogramą.
„Kas jūsų šeimos gydytojas?“ – perklausė slaugytoja. O išgirdusi atsakymą, anot Vidos, tokiu pat šaltu veidu apsisuko ir… nuėjo netarusi nė žodžio.

Dar kiek luktelėjusi šilutiškė sustabdė dar vieną pro šalį bėgusią slaugytoją. Šioji, išgirdusi moters prašymą, iš karto nusivedė ją į kabinetą ir atliko vos kelias minutes trukusią procedūrą.

Ši mergina jai paaiškino ir centre galiojančią tvarką: visas procedūras ligoniui atlieka tik jo gydytojo slaugytoja, tik gydytojo darbo valandomis. Kadangi Vidos gydytoja tądien dirbo nuo pietų, tai ir dėl kardiogramos ji turėjusi ateiti po pietų.

Slaugytojos – aukščiau už gydytojus

„Buvo jau be 10 minučių devynios valandos, aš smarkiai vėlavau į darbą. Darbą juk visi branginame, todėl jaudinausi dar labiau“, – pasakojo ypač aukštą kraujospūdį turinti Vida.

Kai eidama pro registratūrą ji pamatė, kad žmonių ir čia nėra nė vieno, o slaugytojų sėdi net keturios, neiškentė nepasakiusi, kas guli ant širdies. „Negi jums liežuvis būtų nutrūkęs, jei būtumėt paaiškinusi, kad nelaukčiau? Pagaliau, jei jau yra tokia tvarka – užrašykite ant durų. Kaip galima šitaip tyčiotis iš ligonių – jie juk pas jus bendri, ne kiekvieno gydytojo, o viso centro“, – maždaug tokią kalbą išbėrė įskaudinta moteris.

Pabaigoje sako dar pridūrusi, jog šito taip nepaliksianti. „Jūsų reikalas, paliksit ar ne. Jūs – ne mano ligonis, aš turiu savų“, – nuskambėjo „paslaugiosios“ slaugytojos atsakymas.

„Atsiprašymo taip ir nesulaukiau“, – sakė Vida.

Pacientei paklausus slaugytojos pavardės, toji tik kilstelėjo prie krūtinės prisegtą darbo pažymėjimą ir paniekinamai ištarė: „Skaitykit…“ Akinių į rankinę tądien neįsidėjusiai pacientei teko pasilenkti ir bandyti pačiai perskaityti smulkias raideles. „Tai mane dar labiau pažemino“, – sakė ji.

„Slaugytoja Aldona Liakšienė“, – informavo pažymėjimas.

„Slaugytojos čia jaučiasi esančios aukštesnės už gydytojus, ligonį tik stumia nuo savęs“, – tokią nuomonę susidarė Vida.
Ji sakė tikrai paliktų šį centrą, jei ne puikus jos šeimos gydytojos darbas.

Slaugytojai – griežtas papeikimas

Šeimos gydytojų centro vadovas A.Lukoševičius, išsiaiškino situaciją ir sakė tikintis pacientės pasakojimu. „Taip dirbti negalima, slaugytoja privalėjo iš karto atlikti ligonei kardiogramą. Ji bus nubausta“, – sakė jis.

Anot centro vadovo, slaugytojai Aldonai Liakšienei bus skirtas griežtas papeikimas. Jei ateityje dėl jos darbo bus daugiau skundų, ji bus nedelsiant atleista iš darbo.

Centro vadovas sakė, jog tokios griežtos tvarkos, kad ligonis, ryte davęs kraujo mėginį, po pietų turi ateiti atlikti širdies kardiogramą, įstaigoje nėra. Yra tik rekomendacinio pobūdžio prašymas, bet atlikti tokį tyrimą, anot A.Lukoševičiaus, privalu ligoniui patogiu metu.

Jis atsiprašė pacientės ir sakė apgailestaujantis, kad jai teko patirti tokį nemalonų elgesį. O kitų ligonių, iškilus panašiems neaiškumams, A.Lukoševičius prašo iš karto eiti aiškintis tiesiai pas jį.