Padangų keitimas: Šilutės vairuotojai šio svarbaus darbo paskutinei dienai nebepalieka

PADANGOS LURENGA_2Jau penktadienį, lapkričio 10 dieną turėsime sėsti tik į „žieminiais batukais“ apautus savo automobilius – baigiasi vasarinių padangų galiojimo, o kartu – ir jų keitimo laikas. To padaryti nespėjusiems gresia ne tik piniginės baudos – policijos pareigūnai naikins techninę apžiūrą, o draudikai įspėja, kad per eismo nelaimę padarytus nuostolius teks atlyginti patiems.

„Šilutės naujienos“ išsiaiškino, kad šiemet Šilutės automobilių remonto servisuose tokio padangų keitimo „vajaus“ ir tokių eilių, kokios nusidriekdavo ankstesniais metais, nėra. O servisų meistrai šilutiškius jau vadina sąmoningais vairuotojais, kurių žiema nebeužklups netikėtai.

Šilutės vairuotojai tapo sąmoningesni

„Tokio vajaus, koks lapkričio pradžioje būdavo ankstesniais metais, kuomet ateidavo metas pasikeisti padangas, nebėra“, – sako automobilių serviso Pramonės g. „Pas Remį“ meistras – tiekėjas Vilmantas Gudaitis.PAS ADA

Jis pasidžiaugia, kad Šilutės vairuotojai jau tapo tokie sąmoningi, jog tokio svarbaus automobilių priežiūros darbo nebepalieka paskutinei minutei. Ankstesniais metais, anot V.Gudaičio, padangas keisti šilutiškiai pradėdavo tik lapkričio pradžioje, o štai šiemet pirmieji automobilistai su tokiu prašymu į servisą suko jau spalio 20 dieną.

Dėl tos priežasties ir tokių eilių, kokios išsirikiuodavo anksčiau, prie serviso durų jau nebėra. Tiesa, meistras mano, kad ir šiemet bus tų „paskutinės minutės“ vairuotojų, kurie apauti savo automobilį suskubs tik lapkričio 10-ąją ar net ir dar vėliau. Anot jo, kiekvienais metais pavėlavusiųjų sulaukiama dar ir pasnigus.

Padangų pakeitimui šiame servise galima ir iš anksto užsirašyti, bet galima ir be registracijos atvažiuoti. Pasak V.Gudaičio, luktelti gal ir reikės, bet ne ilgiau, nei pusvalandį.

Dar vienas pastebėjimas šilutiškių naudai: pasak V.Gudaičio, vis daugiau vairuotojų šiemet perka ir atsiveža nebe naudotas ir restauruotas, o naujas, geros kokybės padangas.

Gera reputacija padeda

UAB „Lurenga“ padangų meistras Robertas sako, kad pastarąją savaitę padangas keičiančiųjų skaičius, lyginant su ankstesniais mėnesiais, padvigubėjo. Meistras pastebi, kad tarp „Lurengos“ klientų yra vis daugiau jau matytų žmonių, kurie kasmet prieš žiemą atvyksta pasikeisti padangas.

„Vadinasi dirbame gerai – užtarnauta reputacija padeda“, – džiaugiasi jis.

Robertas pastebi ir tai, kad šiemet net du trečdaliai klientų žiemai automobilius „apauna“ naujomis padangomis.

UAB „Lurenga“ turi ir puikių žieminių padangų, ir iš Švedijos atgabentų naudotų padangų. Todėl iš tokio asortimento ką išsirinkti randa kiekvienas kientas pagal savo poreikius ir piniginės storį.

Pasak Roberto, pasitaiko, kad klientai atsiveža padangas, kurias įsigijo kitur. Tuomet jiems yra pasiūloma senas padangas palikti utilizacijai. Tokios paslaugos kaina – 1 euras. Tačiau jeigu naujas ar dėvėtas padangas klientas įsigyja čia pat, nebereikalingas – jau atitarnavusias padangas bendrovė apsiima utilizuoti nemokamai.

Pardavėjų patarimai

Pagangu keitimas_pas_RemiAutomobilių detalių parduotuvės „Pas Adą“ šeimininkė Gražina Stankienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad naujų žieminių padangų prekyba šiemet pajudėjo jau nuo spalio mėnesio pradžios. Pasak verslininkės, akivaizdu kad dažnas pirkėjas ateina į parduotuvę jau žinodamas ko nori ir užsisako internete jau išsirinktą padangų modelį su norimu raštu.

Tačiau ir parduotuvėje yra padangų su populiariais raštais tiems, kurie dar nėra apsisprendę, kokių padangų jiems reikia. Tokiems pirkėjams padangas padeda pasirinkti konsultantai pardavėjai Laurynas ir Nerijus.

Gražina jau daugiau nei du dešimtmečius prekiauja automobilių detalėmis ir, žinoma, padangomis, taigi neprasčiau nei jos konsultantai nusimano apie tai, kas labiausiai tinka įvairių markių automobiliams. Kalbėdama apie padangas ji pataria, kad automobiliams, kuriuos naudos jauni žmonės ar mamos vežiojančios mažus vaikus, slidžiuoju metų laiku būtina naudoti tik žiemines padangas. Vyresnio amžiaus žmonėms, kurie retai važinėja – nuvažiuoja ne daugiau kaip 5 tūkst. km per metus ir vengia staigių manevrų, galimai racionaliau naudoti universalias padangas, kurios tinka ir žiemai, ir vasarai.

Nemažai yra ir tokių pirkėjų, kurie domisi gamyklose restauruotomis padangomis. Tokių padangų išvaizda tokia pat kaip naujų, o kaina 10 – 15 eurų mažesnė. Tačiau, pasak G.Stankienės, ji dėl tokio taupymo nenorėtų, kad restauruotas padangas naudotų jos artimieji, todėl ir kitiems nepataria.

Jos manymu, ekonomiškiausia naudoti naujas padangas, su kuriomis įmanoma nuvažiuoti 50 – 60 tūkst. kilometrų.

Perkantys ir naudojantys naudotas padangas tokio rezultato nepasiekia net ir sunaudodami kelis komplektus.

Mažėja ir leistinas greitis

Reikalavimas važiuoti tik su žieminėmis padangomis – ne vienintelis pokytis keliuose nuo lapkričio mėnesio. Policija taip pat primena, kad nuo lapkričio 1 d. automagistralėse nuo 130 iki 110 kilometrų per valandą, o greitkeliuose – nuo 120 iki 110 kilometrų per valandą mažėja leistinas greitis.

Visi šie pakeitimai galios iki balandžio 1-osios.