Padangų keitimo ažiotažo nėra, bet suskubti verta

padangaŠešios šios savaitės dienos yra tas laikas, kuomet vairuotojai privalo suspėti pakeisti vasarines automobilių padangas žieminėmis.

Bet įprastinių spūsčių artėjant lapkričio 10-ajai, kuomet transporto priemonės turi būti „apautos žieminiais batukais“, šiemet Šilutės automobilių servisuose nėra.

Servisų darbuotojai mato kelias to priežastis.

Lietuviai mėgsta tempti gumą

UAB „Valitekas“, esančio Gluosnių gatvėje, vadovas Valerijus Vasiljevas, klausiamas, ar jau prasidėjo įprastinis padangų keitimo bumas, sako, jog nėra jokio bumo nei ažiotažo. Kiek darbingesnė šio automobilių serviso vyrams diena buvo šeštadienis, kuomet padangas čia pasikeitė 6 vairuotojai. Kitomis dienomis, pasak V.Vasiljevo, atvažiavo vos keli ar net nė vieno.

Šios įmonės vadovas sako akivaizdžiai matantis, kad didžiausias stabdis vairuotojams yra pinigų stygius. „Todėl žmonės ir tempia gumą iki paskutinės dienos, ir pigiau prašo sumontuoti“, – sako V.Vasiljevas.

Dar viena priežastis, anot jo, yra lietuvių prigimtis – mes visada viską darome paskutinę dieną. Tad serviso vadovas spėja, jog ir šios savaitės paskutinėmis dienomis automobilininkai plūstels į servisus.

Iš ilgametės praktikos jis sako žinantis, kad geriausia paskata pulti keisti vasarines padangas žieminėmis yra šaltukas ir bent truputis sniego. Tada servisų darbuotojai turi tiek darbo, kad jiems prisieina dirbti net iki 21 valandos vakaro. Tad dabar, anot V.Vasiljevo, tiesiog orai dar pernelyg gražūs.

Įsikūrė labai daug servisų

Pramonės gatvėje įsikūrusiame automobilių servise „Pas Remį“ situacija panaši. Įmonės savininkas Remigijus Petrošius sako spėjantis, kad šiemet automobilininkų eilių ir nebus.

Pagrindinė priežastis, anot R.Petrošiaus, yra ta, kad Šilutėje įsikūrė labai daug automobilių servisų – ko gero, net daugiau nei trys dešimtys susidarytų.

Didesnės eilės, pasak pašnekovo, rikiuojasi tuose servisuose, kurie ne tik montuoja padangas, bet dar ir pardavinėja naudotas restauruotas. Vairuotojai tikisi vienoje vietoje sutvarkyti iš karto abu reikalus, tad ir važiuoja į tokią įmonę.

Padangas rinkitės apsvarstę keliones

„Pas Remį“ naudotomis padangomis neprekiaujama, bet savininkas nepeikia ir tokių padangų. Anot jo, padangas reikia rinktis atsižvelgiant į tai, į kokias keliones – trumpas vietines ar ilgais maršrutais – dažniausiai važiuosite. Jei keliausite tik po rajoną vietiniais keliukais, R.Petrošius siūlo nesibaiminti ir restauruotų padangų. Tokios net lengviau padės išvažiuoti iš užpustytų ir nevalomų mūsų kiemų ir gatvių, nes jos yra minkštesnės, jų protektorius grubesnis, todėl jos geriau kabina.

Bet jei ruošiatės keliauti į kitus šalies rajonus, nesvarstydami pirkite naujas padangas. Tokiose ilgose trasose jūsų automobilis su naujomis padangomis maždaug litru 100-tui kilometrų „suvalgys“ mažiau degalų. Be to, kelionėje nevargins ūžimas, kokį girdėsite važiuodami restauruotomis padangomis.

Dar vienas dalykas – ilgose kelionėse, žinia, išvystome didesnį greitį, o R.Petrošiaus patirtis rodo, jog tuomet restauruotas padangas dažnai „išmeta“ guzai.

Be abejo, jei galite sau leisti įsigyti brangias naujas padangas, tai, anot R.Petrošiaus, nėra ką ir kalbėti – tokios visapusiškai lenkia ir restauruotas, ir pigias naujas. Bet jei privalote rinktis tarp pigių naujų ir gerų restauruotų, R.Petrošius nedvejodamas siūlo pastarąsias.