Padegėliams ranką tiesia Vainuto ir Balčių gyventojai

padegeliai labdara paupariui vainutasVainuto Gerumo namų moterys, seniūnijos Balčių kaimo bendruomenės „Kivylių žiburiai“ nariai bei aplinkinių kaimų žmonės jau nebe pirmą kartą nelaimės akivaizdoje suremia pečius ir susitelkia gelbėti tuos, ką ištinka nelaimės.

Šįkart savosios apylinkės žmonių gerumą pajus Balčių kaime gyvenę ir Kalėdų rytą namų netekę Alma ir Vytautas Paupariai, kurių sodyba ir visas turtas supleškėjo ugnyje.

Gaisras balčiškių namuose įsiplieskė Kalėdų rytą, jo priežastis buvo dujų sprogimas. Spėta, kad dujos pernakt tekėjo iš neužsukto dujų baliono.

Baltų plytų mūrinis namas – jo šeimininkės tėviškė – akimirksniu paskendo liepsnose, šeimininkai nespėjo išgelbėti nei baldų, nei drabužių, nei dokumentų. Dar blogiau – smarkiai apdegė ir abu Paupariai – 50-metis Vytautas ir 8 metais jaunesnė jo žmona. Po nelaimės balčiškiai ilgai buvo gydomi Kauno klinikose.

Poros gyvulius išsivežė netolimame Skiržemės kaime gyvenantis šeimininko brolis Stasys Pauparis ir Kelmės rajone gyvenantys kiti giminaičiai.

Vainuto Gerumo namų moterys iš geros valios vainutiškių surinko 200 eurų sumą ir perdavė nukentėjusiojo broliui S.Paupariui. Pinigai skirti padengti įsiskolinimą už gydymą Teritorinėms ligonių kasoms.

Paupariams buvo skirta ir 700 litų Savivaldybės parama.

Nuošalėje neliko ir Balčių kaimo žmonės. Bendruomenės pirmininkė Kristina Užpelkienė sakė, kad jau surinkta solidi pinigų suma, bet vietos gyventojai vis dar neša padegėliams paremti skirtus pinigus.