Ar žinote, kad širdies ligų ir kraujagyslių aterosklerozės neišvengia kas ketvirtas civilizuoto pasaulio žmogus, peržengęs 30 metų ribą.
Netikite? Apsilankykite pas kraujagyslių specialistą ir ištirkite kraujotakos būklę.
Esate laimingas, jei gydytojas po tyrimo jums pasiūlys tiktai dažniau tikrintis kraujotakos būklę.
Kraujagyslių pokštai
Kraujagyslės ir širdis – organizmo transporto sistema ir variklis.
Kraujagyslėmis gabenamos maisto medžiagos ir deguonis, pašalinami toksinai. Gerą kraujagyslių veiklą lemia jų elastingumas. Jauna kraujagyslė išlaiko kraujospūdžio kaitą, jos lygios sienelės neleidžia prikibti krešuliams – trombams. Todėl jaunuoliui geriau gyja žaizdos, jo imunitetas stipresnis.
Deja, mūsų kraujagyslės sensta kur kas greičiau nei mūsų išorė. Pirmieji kraujotakos sutrikimai pasireiškia greitu nuovargiu, dusuliu, skausmais krūtinėje, galūnių tirpimu, blauzdų mėšlungiu. Jų negydant gresia kraujagyslės užsikimšimas, trombozė, išemija, infarktas, insultas, gangrena…
Užsikimšusią kraujagyslę būtina operuoti. Per metus vien tik Vilniaus miesto universitetinės ligoninės klinikose atliekama daugiau kaip 3500 tokių operacijų.
Jos nelengvos, ilgai gyja pjūvis. Dažnai šias operacijas po kurio laiko tenka kartoti toje arba kitoje kūno vietoje.
Į pagalbą – ozonas!
– Ligoninėje kiek apsigydęs sušlubavusią širdį, lengviau atsikvėpiau, – dabar vėl galėsiu beveik normaliai dirbti ir gyventi, – pasakojo verslininkas Eigirdas. – Tačiau nei iš šio, nei iš to kojas pradėjo traukti mėšlungis, dešinė patino, pabalo, vaikščioti buvo vis sunkiau.
Apsilankęs pas gydytoją angiochirurgą, sužinojau, kad teks skubiai operuoti užsikimšusią blauzdos kraujagyslę. Negana to, buvau perspėtas, kad vėliau gali tekti operuoti ir kitą, nes mano kraujagyslės atkakliai kalkėja.
Ligoninėje apstulbau išvydęs, kiek daug žmonių – ir gana jaunų, ir pagyvenusių – serga šia liga. Tikra epidemija? Kai kurie patyrė jau trečią ar net ketvirtą operaciją.
„Kaip sustabdyti kraujagyslių kalkėjimą?“ – tokį klausimą uždaviau gydytojui.
Gavęs banalų atsakymą apie gyvensenos pakeitimą, išeities pradėjau ieškoti pats. Būdamas Vokietijoje sužinojau apie ozonoterapiją, kuri ten sėkmingai taikoma daugelį metų. Sugrįžęs nutariau išbandyti.
Medicinos klinikoje „Mirameda“ man buvo atliktos kelios ozonoterapijos procedūros – į veną sulašintas „skystas“ ozonas. Beveik iš karto pajutau šio gaivaus gamtos elemento poveikį – kojas ir rankas užliejo sveika šiluma, tapo lengviau kvėpuoti, veidas paskaistėjo. Netrukus greičiau, nei mano nebejaunam organizmui įprasta, užgijo žaizda, liovėsi skaudėjusi koja. Grįžo sveikas, ramus miegas, geras apetitas ir darbingumas.
Tai matydama netgi mano žmona, šiaip nelabai mėgstanti įvairias procedūras, nutarė atlikti kelis ozonoterapijos seansus – kad atjaunintų organizmą, sustiprintų imunitetą. Be to, buvo girdėjusi, kad ozonoterapija stabdo raukšlių atsiradimą, šalina sąnarių druskas, teikia energijos ir atgaivina odą.
Kai atėjau į apžiūrą pas gydytoją, net jis nustebo: „Kaip ženkliai pagerėjo jūsų kraujotaka. Kaip ją pergudravote? Regis, kitos blauzdos operacija jums nebegresia“.
Žinau, kad nejaunėju. Žinau, kad reikia sveikiau gyventi, pasirūpinti savimi. Taigi džiaugiuosi, kad dabar turiu patikimą bičiulį – ozoną, kuris visada padės mano kraujagyslėms ir širdžiai.
Rašyti atsakymą