Padėka policijos rėmėjui, padėjusiam sulaikyti girtą kompaniją

tunylai apdovanojimas 1Vakar Šilutės policijos komisariato vadovai apdovanojo garbingą poelgį padariusį savo rėmėją, šilutiškį Stasį TUNYLĄ. Vyras policijos padėkos raštą pelnė už tai, kad kovo pabaigoje padėjo sulaikyti kelyje automobiliu pavojingai manevravusių keturių jaunų girtų vyrų kompaniją.

„Visi turėtų taip daryti“, – tik tiek trumpai atsakė S.Tunyla į Šilutės policijos viršininko Sigito Mikutavičiaus padėkos žodžius. O „Šilutės naujienoms“ vėliau pridūrė manantis, jog tik tuomet, kai visi pradėsime elgtis pilietiškai, gyvensime kitokioje visuomenėje: saugesnėje, gražesnėje ir teisingesnėje.

Nepabūgo keturių girtų vyrų grasinimų

Susitikimas su kelių chuliganais nutiko kovo 31-ąją netoli Tauragės, iš kur S.Tunyla pasuko namo – link Šilutės. Tuomet ir pamatė prieš pat nosį į pagrindinį kelią išsukantį pilnutėlį automobilį „Nissan Sunny“, kuris čia pat pradėjo pavojingai vingiuoti kelyje.

Nieko nelaukęs šilutiškis surinko Bendrojo pagalbos centro telefoną 112 ir buvo sujungtas tiesiogiai su Tauragės apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu. O pats neatsilikdamas ir toliau lipo ant kulnų link Mikytų važiuojančiam įtartinam automobiliui.

Pastebėję, kad paskui važiuojantis vyras kalba mobiliuoju, ir susivokę, kad jis, galbūt, kviečia policiją, priekyje važiavę jaunuoliai pasuko į šalutinį keliuką. Bet tai jiems nepadėjo atsikratyti persekiotojo – šis suko iš paskos.

Kai po 15 minučių, jau pravažiavus Lauksargių kaimą, akiratyje pasirodė policijos automobilis, vaikinai ne juokais susinervino ir sustoję puolė grasinti šilutiškiui.

S.Tunyla tik akis iš nuostabos išpučia, kai klausiame, negi nė trupučio neišsigando girtų vyrų keiksmų ir grasinimų?..
„Tai gražiausiai, kodėl turėčiau?.. Užtrenkiau dureles jiems prieš nosį ir tiek“, – atsako vyras.

Paaiškėjo, kad vaikinai – atvykėliai iš Skaudvilės. Visi jie buvo neblaivūs, o vairuotojui V.J. nustatytas 2,43 promilės girtumas. Be to, jis neturėjo teisės vairuoti.

Chuliganai nieko negali

S.Tunyla dar tik metus yra policijos rėmėjas, bet klausimas kodėl juo netapo anksčiau, jam irgi pasirodo keistokas. „Tai kad aš visada tą darbą dirbau, niekas nesikeitė ir įsirašius į rėmėjų gretas“, – atsako vyras.

Anot jo, ne kartą yra tekę neblaivaus siautėjančio jaunimo susibūrimus išsklaidyti ir gatvėse, ir šalia namų.
Ir vėl klausimas apie baimę jam sukelia nuostabą. „Tai dabar visi pradėkime bijoti, užsidarykim kambariuose, iš namų kojos nekelkime, o chuliganams leiskim siautėti nebaudžiamiems. Kokioje aplinkoje tada gyventume?..“ – siūlo pasvarstyti pensininkas.

Jis sako labai nepritariantis kalboms, kai girdi keiksnojant policiją, piktinantis vienais ar kitais jos naudojamais metodais. „Jei policijos nebūtų, tai ir į gatvę gal nebegalėtume išeiti. Policija dirba dieną ir naktį, ir tai, pažiūrėkit, kas darosi, kiek muštynių ir vagysčių, kokiais greičiais skraido jauni vairuotojai net mieste, nekalbant jau apie užmiestį“, – sako Stasys.
Anot jo, ką gi gali padaryti tie chuliganai ar jam, ar bet kuriam kitam vyrui?.. Stasio įsitikinimu, jei baimės akyse nepamatys, tai tikrai nieko.

Policija džiaugiasi aktyviais piliečiais

Įteikdamas padėkos raštą S.Tunylai, Šilutės r. policijos komisariato viršininkas S.Mikutavičius sakė, kad jo poelgis -labai pilietiškas, drąsus, sektinas, todėl policijos vadovai jaučia būtinybę jam padėkoti. Juk niekas nežino, kaip būtų pasibaigusi šių jaunuolių tolesnė kelionė, ar ji nebūtų nusinešusi nekaltų žmonių gyvybių?..

Pasak S.Mikutavičiaus, galima tik džiaugtis, kad visuomenė tampa vis aktyvesnė ir labiau neabejinga blogiui. Jis jau ne kartą kartojo, kad šilutiškiai apskritai yra išskirtiniai, mat policija čia, kaip niekur kitur Lietuvoje, gauna ypač daug informacijos iš gyventojų apie įvairius teisėtvarkos pažeidimus.

„Gera, kai žinome, kad ne tik policija ir spauda, bet ir visi kraštiečiai pradeda kovoti prieš blogį, kad ir jie tampa pilietiški, kad keičiasi žmonių požiūris į įvykius gatvėje, kieme, laiptinėje. Tuomet policijos pareigūnai jaučiasi tvirčiau, nes jie dirba sunkiai ir jų ne visada užtenka“, – sakė komisariato viršininkas.

Jis taip pat pastebėjo, kad S.Tunylos atvejis – ne pirmasis, kai rajono gyventojai padėjo sulaikyti teisės pažeidėjus. Tokių apdovanotųjų, kurių poelgiai padėjo kriminalistams, keli buvo ir pernai. S.Mikutavičius išreiškė viltį, kad ir ateityje jų bus dar ne vienas, kad S.Tunylos poelgis bus užkrečiamas.

Ypač pilietiška, jo pastebėjimu, auga jaunoji karta, kuri domisi policijos darbu, ateina į susitikimus su pareigūnais.
S.Tunylai S.Mikutavičius įteikė Tauragės AVPK viršininko padėkos raštą už atliktą pareigą.