Padėkime Pamariui tapti sėkmingiausia 2016 metų turizmo traukos vietove

sekmingiausi turizmoLietuvos turizmo departamentas paskelbė kasmetinių apdovanojimų „Turizmo sėkmingiausieji 2016“ nominantus. Šiemet Pamario kraštas pretenduoja tapti „Sėkmingiausia 2016 metų turizmo traukos vietove“.

„Tai puikus įvertinimas ir garbė būti tarp trijų nominantų. Visų Jūsų atiduoti balsai svetainėje www.turizmosekmingiausieji.lt gali įgyvendinti mūsų svajonę tapti nugalėtojais“, – sako Šilutės turizmo informacijos centro (TIC) direktorė Rasa Kmitienė.

Balsavimas vyks iki sausio 15 dienos

„Mes, turizmo bendruomenė, turime vieną bendrą tikslą – padėti užsienio turistams bei lietuviams atrasti Lietuvą bei ją pamėgti. Šis tikslas yra didesnis už mus pačius, todėl po vieną jo niekaip nepasieksime. Turizmo bendruomenėje nėra ir negali būti mažesnių ar nelabai reikšmingų dalyvių. Kiekvieno iš mūsų – valstybinių bei savivaldos institucijų, verslo, gidų, žiniasklaidos, privačių iniciatyvų – daromas darbas yra labai didelis ir kryptingas. Sėkmingiausių metų turizmo projektų formatas pirmiausia ir yra tam, kad atsisuktume į prabėgusius metus, pasidžiaugtume rezultatais, pasveikintume vieni kitus ir padėkotume, ypač tiems, kurie šiemet buvo ryškiausi ir veržliausi“, – apdovanojimų „Turizmo sėkmingiausieji 2016“ pristatymo metu nominantus sveikino Turizmo departamento vadovė Jurgita Kazlauskienė.

Šiemet 10 nominacijų nugalėtojai bus renkami viešu balsavimu ir apdovanoti tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos „Adventur 2017“ metu sausio 20 d.

Nominacijai „Sėkmingiausia 2016 metų turizmo traukos vietovė“ yra pristatytas Pamarys, kurio turizmo paslaugas plačiai garsino Šilutės ir Klaipėdos turizmo informacijos centrai. Kartu su Pamariu sėkmingiausia turizmo traukos vietove dar pretenduoja tapti Kaunas ir Telšiai.

Visi kviečiami atiduoti savo balsą už turizmo sėkmingiausiuosius. Balsavimas internetu www.turizmosekmingiausieji.lt ir Turizmo departamento svetainėje www.tourism.lt vyks iki sausio 15 d.

Nominacijų nugalėtojai bus paskelbti sausio 20 dieną, 5-osios tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos ADVENTUR 2017 metu.

Didėja Pamario žinomumas

Nominantus „Turizmo sėkmingiausiems 2016“ atrinko Turizmo departamentas. R.Kmitienė džiaugiasi, kad tarp nominantų – ir Šilutės kraštas. Anot jos, tam įtakos galėjo turėti ir didėjantys turistų srautai, ir vis didėjantis Pamario krašto žinomumas.

„Pamario kraštas po truputėlį plečia turizmo veiklą ir pradeda vis labiau kilti į viešumą ir tampa patrauklesnis turistams. Tai rodo ir didėjantys turistų srautai (palyginti su pernai)“, – sakė Šilutės TIC direktorė.

Šiemet Pamario kraštas buvo pristatytas ir kaip darnaus turizmo pavyzdys. Lapkričio viduryje Šilutėje buvo organizuoti aukšto lygio mokymai turizmo specialistams „Praktinis darniojo turizmo principų panaudojimas: planavimas, vertinimas, finansavimas“.

Mokymus organizavo Ūkio ministerija, bendradarbiaudama su Jungtinių tautų Pasaulio turizmo organizacija (PTO), Europos Komisija ir Baltijos jūros regiono turizmo strategijos koordinatoriais. Tarptautinį renginį padėjo surengti Šilutės turizmo informavimo centras (TIC).

Prieš metus Valstybinio turizmo departamento ir Europos Komisijos organizuojamuose geriausių Lietuvos gastronominių projektų rinkimuose šilutiškių kulinarinis projektas „Pamario žuvėjų giliukiai“ užėmė 5-6 vietą ir pelnė publikos simpatijų prizą.

Konkurse „Lietuviško gaminio tarmiškiausias pavadinimas 2015“ Šilutės turizmo informacijos centras apdovanotas II vietos diplomu.

Prie Pamario krašto viešinimo prisidėjo ir TIC organizuojami infoturai žurnalistams, kulinarinio turizmo laida „Keliauk ir ragauk“.

„Ar tikrai pateisinome turistų lūkesčius ir tapsime 2016 metų sėkmingiausia turizmo traukos vietove, paaiškės sausio 20 dieną, kuomet bus paskelbti balsavimo rezultatai“, – sakė R.Kmitienė.

Primename, kad 2009 metais Nemuno deltos regioninis parkas yra tapęs europinio EDEN projekto „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2009. Turizmas ir saugomos teritorijos“ nugalėtoju.