Padėkime Žemei atsikvėpti

EarthHour-2012Kovo 29 d. nuo 20.30 val. visa žmonija raginama valandai išjungti šviesas

2007-aisiais Sidnėjuje (Australija) pirmą kartą 2,2 milijonai žmonių išjungė šviesas, taip pasisakydami prieš klimato kaitą. Vėliau ši aplinkos apsaugai skirta kampanija – Žemės valanda – tapo globalia ir 2010 m. išplito jau 128 šalyse ir teritorijose.

Lietuvoje iki kovo 29 dieną vyksiančios pasaulinės akcijos Žemės valanda likus mažiau nei savaitei, apie dalyvavimą akcijoje pranešė 11 Lietuvos savivaldybių.

Žemės valanda – tai globali iniciatyva, kviečianti visų šalių vyriausybes, verslo organizacijas, bendruomenes, vyrus, moteris ir vaikus (kur jie bebūtų) išjungti šviesas vienai valandai ir tokiu būdu parodyti savo susirūpinimą planetos ateitimi.

Žemės valanda tapo didžiausia aplinkosaugos kampanija planetos istorijoje. Žemės valanda siekia mažai ir tuo pačiu daug. Jos tikslas pranešti, kad kiekvienas žmogus turi galios reikšmingiems pokyčiams pradėti.

Lietuvoje šiemet apie dalyvavimą akcijoje oficialiai pranešė Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Druskininkų, Kretingos, Raseinių, Biržų, Telšių ir Marijampolės savivaldybės. Be abejo, Žemės valandą palaikys ir kitų miestų gyventojai, įmonės.

Žemės valandą palaikyti ir išorinį pastatų apšvietimą sutiko užtemdyti Lietuvos simboliais laikomi Lietuvos Prezidentūros rūmai, Gedimino pilis, Valdovų rūmai ir Lietuvos nacionalinis muziejus. Pranešdama apie sutikimą prisijungti prie akcijos Lietuvos Prezidentūros kanceliarija teigė: „Džiaugiamės, jog ši reikšminga ir svarbi iniciatyva kasmet suburia vis daugiau žmonių susimąstyti apie Žemės tausojimą ir išsaugojimą“.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos dėka Žemės valandos organizatorių kvietimas pasiekia ir didžiąją dalį šalies viešbučių bei maitinimo įstaigų. Šįmet akcijoje dalyvaus ir malonią žvakių šviesos aplinką kurs tiek didieji viešbučiai „Kempinski Hotel Cathedral Square“, „Radisson Blu Hotel Klaipėda“, „Amberton Vilnius“, tiek mažesnės kavinės.

Akcijos organizatoriai itin džiaugiasi vietos bendruomenių tradiciniu dalyvavimu. Išorinį apšvietimą temdys kai kurios mokyklos.
Sostinėje kovo 29 d. 20.30 val., užtemus miesto senamiesčio gatvių apšvietimui ir Gedimino prospekto šviesoms, Katedros aikštėje liks šviesti tik akcijos organizatorių Vilniui dovanojama žvakelių mozaika. Esant tinkamam orui, iš beveik 1000 žvakelių bus sudėliotas Žemės valandos simbolis 60+ bei Europos žemyno kontūras, kurio skersmuo sieks 20 metrų.

Žemės valandos koordinatorė Lietuvoje Sigutė Dautartaitė tikisi, jog gražus oras leis vilniečiams pasigrožėti šia šviesos instaliacija ir galbūt prisidėti prie jos savo pačių atsinešta žvakele.

Druskininkuose Pramogų aikštėje nuo 20.15 val. vyks koncertas, o miestiečiai drauge skaičiuos minutes iki miesto centro temdymo Žemės valandos poilsiui.

Panevėžys, šiais metais nešiojantis Lietuvos kultūros sostinės regalijas, taip pat kviečia į renginius Laisvės aikštėje: vyks šokis su ugnimi, mušamųjų ir pučiamųjų instrumentų kolektyvų pasirodymai. Ant grindinio degantis skaičius 60+ reikš elektros taupymo akcijos minutes. Panevėžiečiai kviečiami  uždegti ir su savimi atsineštą žvakutę bei pasivaišinti išvirta arbata.