Padėkos vakaras subūrė naumiestiškius naujiems darbams

naumiestis padekos_vakaras_pirmininke_bartusieneArtėjant metų pabaigai metas pradėti skaičiuoti nuveiktus darbus, pasidžiaugti rezultatais ir, žinoma, padėkoti. Į tokį jaukų padėkos vakarą, kuris rengiamas antrus metus iš eilės, praėjusį penktadienį rinkosi ir Žemaičių Naumiesčio bendruomenė. Liejosi ne tik padėkos žodžiai, skambėjo dainos, įvairios melodijos, bet ir iš vaikų lūpų aidėjo žemaitiška tarmė.

Šventinio vakaro, surengto pobūvių salėje „Valna“, pradžia patikėta miestelio pasididžiavimui – jaunajai kartai. Dainavo perspektyvi solistė  Vygailė Vilčiauskaitė, žemaitišką padavimų kompoziciją „Žmuonis tap šnek api Naumiesti“ pristatė Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio teatro būrelio artistai, vadovaujami Sonatos Vilčiauskienės.naumiestis padekos_vakaras_publika

Vėliau liejosi padėkos už paramą organizuojant bendruomenės gyvenimą.

Aktyvia bendruomene pasidžiaugė seniūnas Virginijus Stasiulis, klebonas  Stanislovas Anužis. Žemaičių Naumiesčio bendruomenės pirmininkė Vilma Bartušienė dėkojo tradicinės miestelio šventės – Mykolinių – rėmėjams, bendruomenės geradariams. Pristatydama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuotą projektą „Auginkime bendruomeniškumą kartu“ pirmininkė kvietė būrį naumiestiškių atsiimti jiems paruoštus padėkos raštus. Anot V.Bartušienės, šie žmonės labai nuoširdžiai prisidėjo prie projekto įgyvendinimo savo idėjomis, savanorišku darbu bei pagalba.

Pasak V.Bartušienės, smagu, kad artėjant Naujiesiems metams jau įvykdyta 17 projekte „Auginkime bendruomeniškumą kartu“ numatytų darbų: surengtos dvi talkos, prie tvenkinio atnaujintos persirengimo kabinos, vaikų žaidimų ir tinklinio aikštelės, pastatyti 5 nauji suoliukai, miestelio centras papuoštas gėlių kompozicija. „Taip pat vykome į 3 ekskursijas, kurių metu apsilankėme Telšiuose, Burbiškių dvare, Šeduvos malūne, susitikome su Naisių kaimo bendruomene, aplankėme Kretingos Pranciškonų vienuolyną, Tiškevičių dvarą, Žiemos sodą, Karteną, dalyvavome edukacinėse programose „Dvaro saldaininė“, „Dvaro kepiniai“, taip pat vykome į Lietuvos jūrų muziejų – delfinariumą. Seniūnijos gyventojus kvietėme ir į menų dirbtuvėles, knaumiestis padekos_vakaras_dainuoja_IMG_8028uriose visi atvykusieji galėjo susipažinti su dekoratyvinių žvakių gamyba, kūryba su kinetiniu smėliu, atvirukų karpymu ir tapyba ant stiklo“, – vardijo bendruomenės pirmininkė.

Be to, įgyvendinat bendruomeniškumą skatinantį projektą buvo suorganizuotos krepšinio varžybos, šiaurietiško ėjimo treniruotė, 2 paskaitos ir susitikimai su aktore Nijole Narmontaite bei buriuotoju Pauliumi Kovu. V.Bartušienė taip pat pasidžiaugė, kad bendruomenė įsigijo inventoriaus, skirto aktyviai praleisti laisvalaikį ir tęsti projektą. Šiuo metu miestelio gyventojai kviečiami lankyti pagal projektą rengiamų treniruočių ciklą, o gruodžio 8 d. bus surengtas edukacinis užsiėmimas „Kalėdų belaukiant“.

Jaukų ir šiltą padėkų vakarą Žemaičių Naumiestyje vainikavo nuotaikingas šurmulys, kurį įnešė humoristė, režisierė, renginių vedėja ir aktorė Violeta Mičiulienė, muzikavo broliai Vladimiras ir Sergejus Saveljevai.