Padėkos vakare šyliškiai prisiminė prasmingiausias metų akimirkas

syliai 1Žvarboką praėjusį šeštadienį į visuotinį susirinkimą, virtusį padėkos vakaru, rinkosi Šylių kaimo bendruomenės „Švylys“ nariai. Jaukiuose bendruomenės namuose aptarta bei dar kartą prisiminta, kas per pastaruosius metus, sutelkus bendras jėgas, buvo nuveikta, atvykusieji jaukiai tarpusavyje pabendravo, pasikalbėjo apie artėjančių švenčių rūpesčius.

Metai buvo darbingi

Bendruomenės „Švylys“ pirmininkas Arūnas Uselis pasidžiaugė, kad besibaigiantys 2016-ieji buvo labai reikšmingi ir darbingi. Šyliškiai šiemet įgyvendino projektą „Šylių kaimo tradicijas tęsiant“, kurio veiklai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų finansavimo konkurso buvo gavę 3494 eurus.

Už gautas lėšas ir pridėtas savas (388,22 Eur) šyliškiams pavyko įgyvendinti daugumą numatytų darbų: prie mokyklos pastato įrengė vaikų žaidimų aikštelę, sūpynes su čiuožykla, smėlio dėžę, suoliukus.
syliai3
Norėdama paskatinti vyresnės ir jaunesnės kartų bendradarbiavimą, bendruomenė parengė bei įgyvendino projektą „Vilnos kelias“. Šio projekto metu vyresnio amžiaus žmonės parodė jaunimui, kaip tvarkoma vilna.

Per šiuos metus buvo surengta aplinkos tvarkymo ir malkų ruošimo bendruomenei talka, kelionė į Naisius, sodybų apžiūra. Gražiausių sodybų šeimininkai buvo pagerbti tradicinėje Šylių kaimo šventėje „Gandro dovanos“.

Pagerbti darbščiausi nariai

Padėkos vakaro metu prisiminta ir bendruomenės narių išvyka į senelių globos namus „Senjorų Eldoradas“ Žemaičių Naumiestyje. Pagerbtos daugiausiai kojinių numezgusios ir padovanojusios šyliškės Ramutė Mockienė, Ona Mačenskienė, Laima Šidlauskienė ir Marijona Šedienė.

Padėkos raštai už bendruomenės namų šildymo sistemos remontą buvo įteikti broliams Rimui ir Stasiui Balčiauskams. Šie vyrai, anot bendruomenės pirmininko A.Uselio, nemokamai sutvarkė šildymo vamzdžių jungtis ir taip prisidėjo prie bendruomenės gerovės.

Išskirtinės padėkos už aktyvią visuomeninę veiklą buvo skirtos šyliškiams Vaciui Mockui ir Arūnui Lileikiui. „Šie vyrai visada yra pasiruošę ką nors suremontuoti, sukonstruoti“, – sakė bendruomenės „Švylys“ pirmininkas A.Uselis.

syliai2Padėkos vakare už susiklausymą, bendro tikslo siekimą bei „darbą koja kojon“ pagerbta ir bendruomenės taryba: Aldona Jonikaitienė, Laimutė Uselienė, Ramutė Mockienė, Vaida Mockienė, Jolanta Žvirblienė, Virginija Saveljevienė, Lina Balčiauskienė, Vacys Mockus. Neužmiršti ir pasveikinti jubiliatai, tai šyliškiai Virginija Šiaudvytienė, Arūnas Regelskis, Vladimiras Saveljevas, Birutė Staponienė.

Šiltą ir nuoširdų šyliškių susiėjimo vakarą vainikavo Juknaičių dramos mėgėjų kolektyvo „Motyvas“ (režisierė Dalia Minkevičienė) komedijos „O, amžiau“ peržiūra bei ansamblio „Karčema“ (vadovas Vygantas Stoškus) koncertas.

Net ir pasibaigus oficialiems aptarimams bei išsakius visas padėkas, šyliškiai neskubėjo skirstytis namo. Advento pirmojo sekmadienio išvakarėse jie savo bendrystę tęsė šnekučiuodamiesi prie arbatos puodelio bei aptardami kasdienius rūpesčius, artėjančių švenčių laukimo nuotaikas, lūkesčius, kurdami naujus planus.