Padėkos vakaronė rajono ūkininkams tampa tradicija

PADEKOS UKININKAMS 2Kai derlius – jau aruoduose, o žemė paruošta kitų metų pasėliams, ūkininkams metas atsipūsti, pakalbinti vieni kitus ir išklausyti valdžios padėkos žodžių už tai, kad savo kantriu darbu kuria ne tik savo šeimos, bet ir rajono bei visos valstybės gerovę.

Žemaičių Naumiestyję jau antrą kartą surengta padėkos vakaronė rajono ūkininkams. Į tradiciniu tampantį renginį sugužėjo apie pusantro šimto rajono ūkininkų, kuriuos, rajono vadovų prašymu, sukvietė seniūnai bei žemės ūkio specialistai.

Žemės ūkiui – gera perspektyva

Vakaronės vedėja, Žemaičių krašto etnokultūros centro darbuotoja Lina Balčiauskienė, gražiais žodžiais ir padėkomis apipylusi PADEKOS UKININKAMS 1susirinkusiuosius, pristatė ir vakaronės organizatorius – Seimo pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį bei rajono merą Vytautą Laurinaitį.

Pasak K.Komskio, idėja sukviesti ūkininkus į jiems skirtą padėkos vakaronę artėjant šv.Kalėdų šventei kilo rajono merui V.Laurinaičiui, kuris pirmąjį tokį renginį organizavo praėjusiais metais. Kad tradicija nenutrūktų, pasak K.Komskio, šiemet tokios iniciatyvos ėmėsi jis. O kad niekam nekiltų jokių abejonių, prisipažino, jog prisiėmė sau visas renginio organizacines išlaidas.

K.Komskis apgailestavo, kad į vakaronę nebuvo galima sukviesti visų rajono ūkininkų, nes riboja tiek susirinkimo vieta, tiek renginiui skirtos lėšos. Bet lieka viltis, kad ateityje padėkos vakaronės ūkininkams išaugs, kad bus atrasta erdvesnė vieta ir prisidės daugiau organizatorių.

K.Komskis pripažino, kad valstybės politika daug metų buvo klaidinga – gerintos sąlygos užsienio investuotojams, bet jie į Lietuvą nesiveržia. Dabar kuriamos programos, kad būtų galima susigrąžinti žmones, kurie, neradę užimtumo gimtinėje, savo gyvenimą kuria užsienyje. K.Komskio nuomone, svarbiausi valstybės politikams turi būti tie žmonės, kurie liko čia, Lietuvoje.

Žemės ūkio perspektyva, pasak K.Komskio, yra gera, nesvarbu, kad dabar patiriami tam tikri sunkumai. Valstybei žemės ūkis yra svarbus pajamų šaltinis, žaliavos tiekėjas Lietuvos pramonei. Be to, žemės ūkis įdarbina daug žmonių.

Kur vanduo kuria gyvenimą…

Rajono meras V.Laurinaitis leido sau pajuokauti, sakydamas, kad dabar ne tik Nemuno deltoje ir Kuršmarių pakrantėse gyvenantys žmonės gali girtis, jog gyvena ten, „kur vanduo kuria gyvenimą“. Pasak mero, dabar viso rajono žemės priskirtos užliejamoms teritorijoms, taigi tarsi ir ūkininkams vanduo kuria gyvenimą.

Nebejuokaudamas V.Laurinaitis sakė, kad toks statusas rajonui išliks, ir pasigyrė, jog su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene  yra sutarta, jog kitais metais už deklaruotas žemes užliejamose teritorijose bus mokamos 50 Eur/ha išmokos. Galima sakyti, kad ši išmoka bus artima nepalankios žemdirbystės statuso teritorijoms. Po 2018 metų, pasak V.Laurinaičio, žadama, jog nepalankaus žemdirbystei statuso neliks.

Meras pasižadėjo, jog ir toliau tęs tokią savivaldybės politiką, kad verslininkai savivaldybės valdomų įstaigų valgykloms tiektų produktus, pirktus tik iš rajono ūkininkų, arba kad būtų sudarytos sąlygos ūkininkams patiems tapti produkcijos tiekėjais.

Dovanėlės – geriausiems

Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas džiaugėsi, kad vakaronė vėl surengta jo seniūnijoje. Daug kartų įvairiuose ūkininkų susirinkimuose buvęs seniūnas teigė, jog vaizdas keičiasi: žiūrint į susirinkusius ūkininkus galima manyti jog susirinko vieni inteligentai – žmonės gražiai apsirengę ir šviesiais, neišvargusiais veidais.

Pora dešimčių ūkininkų vakaronėje buvo apdovanoti vyndario Česlovo Ramoškos suruoštomis dovanėlėmis. Ūkininkams skirtos įvairios nominacijos.

Rasa ir Saulius Oželiai pasveikinti už pažangų ir sėkmingą savarankišką ūkio kūrimą; 25 metų ūkininkas Rokas Peteraitis – už veržlumą ir pažangą; Vytautas Drukteinis, jaunas ir inovatyvus ūkininkas, – už kasmetinius gerus ūkininkavimo rezultatus; Gediminas Bardauskas – už sėkmingą jauno ūkininko ūkio įkūrimą ir plėtrą kaimo vietovėje; Andrius Skrodenis – už pasirinkimą iš tėvų perimti ūkį; Alma ir Kęstutis Gudaičiai – už šiuolaikišką ekologinio ūkio plėtrą kaimo vietovėje; Reda ir Rimantas Gudaičiai – už aukštus ekologinio ūkio pasiekimus ir gražesnės aplinkos kūrimą kaimo vietovėje; Ligita ir Laurynas Baliutavičiai – už sėkmingai valdomą 50 ha žemės ir 70 raguočių ūkį; Tadas ir Ieva Erciai – už sėkmingą jaunojo ūkininko ūkio įkūrimą; Karolina ir Ernestas Stirbiai – už iš kartos į kartą perimamą šeimos ūkį ir jo tradicijų puoselėjimą; Vytautas Kasparavičius – už šeimos ūkio tradicijų puoselėjimą iš kartos į kartą; Egidijus Vičkus – už projektus, įgyvendintus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemones; Tatjana ir Česlovas Ramoškai – už tai, kad pirmieji Lietuvoje įkūrė vyno rūsį; Birutė Stonkutė – už sukurtą 5 ha šilauogių ekologinį ūkį.

Danutė ir Linas Venckai pagerbti kaip Šilutės rajono „Metų ūkio“ rinkimuose III vietos laimėtojai; Virginija ir Kazimieras Gudžiūnai – Šilutės rajono „Metų ūkis“ rinkimuose I vietos laimėtojai; Laima ir Steponas Mockai šiemet pripažinti geriausiais ES paramos projekto vykdytojais  Lietuvoje; Albina ir Romas Undžiai – Šilutės rajono „Metų ūkis“ rinkimų II vietos laimėtojai;

Vaidas Šimkūnas – kaip pirmus metus ūkininkaujantis ūkininkas; Onutė ir Pranas Petrošiai, kaip bitininkyste užsiimantys jau nuo 1976 metų, – per tą laiką jie surinko 223 šeimų spiečius; Asta ir Remigijus Marozai – vieninteliai rajone ūkininkai, kurie savo pagamintą produkciją pardavinėja tiesiai iš namų.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.