Padėkota tiems, nuo kurių darbo priklauso viso krašto gerovė

Verslininku padekos_vakarasUž inovacijas, už tai, kad visus metus kitiems buvo „finansų donorais“, kad kūrė naujas darbo vietas, kad mieste statė naujus prekybos centrus, steigė naujas įmones, tiesė kelius, dirbo žemę, gesino gaisrus ir sugebėjo po jų atsitiesti, – žodžiu už tai, kad visus metus kūrė viso krašto gerbūvį, trečiadienį padėkota dideliam būriui rajono įmonių ir įstaigų vadovų.

Toks padėkos vakaras metų sandūroje rajone jau tapo tradicija, kasmet suburiančia pavakaroti ir pabendrauti žmones, nuo kurių darbo visus metus priklauso ir viso krašto gerovė.

Verslas – mokesčių mokėtojas ir darbdavys

Renginio vedėjas Marijus Budraitis pastebėjo, kad verslininkų, įmonių vadovų duona nėra tokia jau lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Anot jo, kiekviename versle neišvengiamai būna ir duobių, nuosmukių, iš kurių vėl išvesti verslą ir darbuotojus „į tiesiąją, kad visiems būtų gerai“, ne visada yra paprasta.

Vienok visuomenė ne visada tai mato, ir kaip tik į verslo žmones nuolat kreipiasi paramos. Kiek jos per metus išdalija mūsų krašto įmonių vadovai, niekas ir nesuskaičiuotų. Jų pagalbos nuolat prašo bendruomenės, įvairių renginių organizatoriai, į juos kreipiasi ir viešųjų įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų vadovai.

Tad siekdami padėkoti už krašto gerbūvio kėlimą, rajono savivaldybės vadovai kasmet organizuoja tokią popietę, kurios metu verslo bendruomenei surengiamas koncertėlis, įmonių vadovai gali pabendrauti neformalioje aplinkoje.
Meras Vytautas Laurinaitis irgi pastebėjo, kad bet koks verslas nėra lengva sritis ir ne kiekvienas žmogus turi jam vystyti tinkamų savybių. Ir verslas nėra tik darbdavys, – tai dar ir mokesčių, iš kurių visi mes gyvename, mokėtojas. Pasak mero, visi mes norime vieno – kad pamaryje būtų gera gyventi visiems. Tad susirinkusiesiems jis linkėjo, kad kitais metais sėkmė lydėtų visas krašto ūkio šakas.

„Verslas dirba, o mes stengiamės netaupyti, pinigus jau išdalijome“, – nedaugžodžiavo Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Gražių švenčių ir sėkmingų metų visiems linkėjo ir kunigai Remigijus Šemeklis bei Remigijus Saunorius.

Išdalinta 14 nominacijų

Šiemet ant H. Šojaus konferencijų centre papuoštos Kalėdų eglės kabėjo 14 vokų. Juose – įvairios nominacijos ir į jas pretenduojančių įmonių bei įstaigų pavadinimai. Nominacijų nugalėtojams įteiktos plaketės su sėkmę nešančiomis sagomis.

„Metų bitutės“ titulą be konkurencijos nuskynė UAB „Šilutės šilumos tinklai“, visus metus įrenginėjusi naujas katilines ir šilumos trasas. O meras V. Laurinaitis įteikdamas plaketę įmonės vadovui Vaidotui Mačiuliui sakė nuolat sulaukiantis šilutiškių skambučių, klausiančių, kada pagaliau Šilutėje bus baigta rausti gatves. Dabar jis tikino atsakysiąs, jog kasa tas gatves… bitutės.

„Metų iniciatyvos“ nominacijoje konkurentus nurungė naujokė Šilutėje – prekybos centrą „Autoaibė“ pastačiusi klaipėdiečių bendrovė. Jos savininkai Arūnas ir Valdas Vaišvilos padėkojo už tai, kad buvo priimti į šilutiškių šeimą.
„Metų išbandymu“ pavadintas šiemetinis Šilutės ugniagesiams tekęs darbas – gaisro durpyne gesinimas. V. Pozingis Šilutės PGT viršininkui Rimantui Mačijauskui ta proga davė ir pažadą nupirkti… malūnsparnį, kad jo netektų nuomotis iš kariškių. O PGT vadas tikino, kad didžiausia tarnybos vyrų svajonė kitiems metams yra įsikelti į naujas patalpas. Šilutiškius jis paragino nežaisti su ugnimi, mat ir gaisrininkai nori pailsėti…

„Metų kūryba“ pavadintos „Kintai Arts“ pastangos Kintų pradinę mokyklą paversti daugiafunkciu mokymo centru ir pritraukti čia turistus. Įmonės vadovė Audra Juodeškienė sakė, kad tai, jog Kintų festivaliai rengiami jau 9 metus, yra visos bendruomenės darbas.

„Metų stebuklu“ įvardinta Rusnės estakados statyba, už tai padėkota UAB „Kauno tiltai“ ir UAB „Alkesta“. O šių įmonių vadovai Aurimas Garbačiauskas ir Giedrius Baliukonis dėkojo šilutiškiams už tai, kad šiemet „krito pirmasis, o po to dar 300 medžių“, ir linkėjo naujuoju keliu važinėti saugiai.

„Metų žemės ūkio verslo inovacija“ pavadinta grūdų laboratoriją įkūrusios UAB „Grūdų linija“ iniciatyva. Šios įmonės vadovas Tomas Žymančius padėkojo Savivaldybei, kuri netrukdo dirbti…

„Metų žvejys“, UAB „Venteris“ vadovas Modestas Griciūnas irgi pagerbtas už sėkmingą savojo verslo plėtojimą. Jis ir susirinkusiesiems linkėjo gero vėjo.

„Metų darbdaviu“ pripažinta UAB „Klasmann Deilmann“, įdarbinusi daugiausia žmonių per Užimtumo tarnybą.

„Metų rėmėjo“ titulo labiausiai nusipelnė bene solidžiausiai Savivaldybės strateginius renginius rėmusi UAB „Stamela“.

Išskirti ir dar penki „Metų finansų donorai“, kurie savo produkcija garsino Šilutės vardą, kurių indėlis į rajono biudžetą šiemet buvo didžiausias ir kurie įdarbino daugiausia žmonių. Tai AB „Šilutės baldai“, ŽŪKB „Pamario pienas“, UAB „Vėjų spektras“, UAB „Šilutės polderiai“ ir UAB „Šilutės prekyba“.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.