Padidino baudas už triukšmą

Seimas nustatė griežtesnę atsakomybę už viešosios rimties trikdymą – priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus.

Už šauksmus, švilpimą, garsų dainavimą arba grojimą muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar už kitus triukšmą keliančius veiksmus gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, asmenys bus baudžiami nebe nuo 20 iki 80, bet nuo 80 iki 200 eurų bauda. Vadovai ar kiti atsakingi asmenys – nuo 200 iki 300 eurų bauda.

Už pakartotinį nusižengimą asmenys bus baudžiami nuo 200 (buvo 80) iki 300 eurų bauda, vadovai ar atsakingi asmenys – nuo 300 iki 400 eurų bauda.

Už šiuos nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo 1 mėnesio iki 1 metų.

Pagal LR Seimo pranešimą