Padidinti mero ir vicemero atlyginimai suerzino opoziciją

euro-1166051 960_720Nuo šių metų didėja mero, vicemero bei visų Savivaldybės administracijos darbuotojų atlyginimai. Remiantis Vietos savivaldos įstatymu, Šilutės savivaldybės tarybai pateikti du sprendimo projektai, kuriuose nustatomi nauji – didesni pareiginės algos koeficientai: merui 18,3 ir vicemerui 15,3 ir priedai už tarnybos Lietuvos valstybei stažą.

Naujajame 2020 metų savivaldybės biudžete suplanuota, kad visų Savivaldybės administracijos darbuotojų atlyginimai padidės apie 10 proc., tačiau merui ir vicemerui atlyginimai didės tik apie 0,3 proc. Kitaip tariant, kas mėnesį meras gaus 32 eurais didesnį atlyginimą (atskaičius mokesčius), o vicemeras – 30 eurų daugiau.

Savivaldybės komitetuose politikai nelabai domėjosi savivaldybės vadovų atlyginimų didinimu, tačiau Tarybos posėdyje dėl šių sprendimų kilo nemažas triukšmas.

Opozicijos atstovą, liberalą Audrių Endziną sudomino, ar sprendimas nėra parengtas klaidingai. Jo nuomone, atlyginimai keliami tarsi atgaline data: sprendime nurodoma, kad naujai atlyginimai skaičiuojami nuo 2020 sausio 1 d. Jo nuomone, visiems atrodytų teisingiau, jeigu atlyginimas būtų padidintas tiesiog nuo kovo mėn 1 dienos.

Savivaldybės administracijos atstovė Edita Serovienė atsakė, kad sprendimo projektas parengtas teisingai ir derintas su Vyriausybės atstove apskrityje. Tiesiog yra tokia tvarka, kad Savivaldybės vadovams atlyginimų tarifai yra keičiami nuo metų pradžios.

Liberalė Daiva Plikšnienė sakė pasidomėjusi, kokius atlyginimus gauna kultūros darbuotojai ir kiti biudžetininkai, todėl jai ranka nekyla balsuoti už Savivaldybės vadovų atlyginimo kėlimą.

Konservatorė Sandra Tamašauskienė ragino Savivaldybės vadovus atsisakyti atlyginimų pakėlimo bent tol, kol vyksta STT ikiteisminis tyrimas.

Visiems pasisakiusiems buvo padėkota ir pereita prie balsavimo. Abu Savivaldybės vadovai nedalyvavo, tvirtinant naujus algos koeficientus ir priedus už tarnybos Lietuvos valstybei stažą. V. Laurinaitis ir S. Šeputis vienas kitą pakeitė tik posėdžio pirmininko kėdėje.

Valdančiosios koalicijos politikai vieningai balsavo už pateiktus sprendimo projektus ir taip surinko po 15 balsų, opozicija balsavo prieš arba susilaikė. Savivaldybės vadovų atlyginimų padidinimui pritarta.