Pagalba daiktais įgauna vis didesnius mastus

ft-Gerumo tinklo komanda renginio metuKetvirtus metus gyvuojančio socialinio projekto Pagalbadaiktais.lt atstovai pastaruoju metu jaučia didėjantį susidomėjimą parama daiktais tiek iš aktyvių piliečių, tiek iš verslo ar nevyriausybinių organizacijų. 2013 metų duomenimis per internetinę pagalbos stokojantiems iniciatyvą buvo padovanota virš 1100 daiktų, o dar bent 1000 daiktų buvo atiduoti labdaros akcijų ir kitų renginių metu.

Pasak Pagalbadaiktais.lt projekto vadovės Marijos Šaraitės, praėjusiais metais didėjo ne tik dovanojamų pavienių daiktų skaičius, bet ir įvairiais būdais dovanojamų didelių kiekių iš verslo pusės. Vieni organizacijų viduje rengia gerumo akcijas, kur darbuotojai dovanoja nebereikalingus daiktus sunkiau gyvenantiems, kiti – dovanoja prekes su defektais, nebetinkančias pardavimui. Pastaroji parama ypač džiugino, nes stokojantieji gavo visai naujų daiktų: nuo baldų iki higienos priemonių.

„Jaučiame didėjantį susidomėjimą projektu, nes pernai gavome virš 240 užklausų ir buvome kviečiami prisijungti ar rinkti labdarą daugiau nei 40 renginių“, – teigia projekto vadovė Marija Šaraitė. „Kita vertus, internetinėje sistemoje užregistruojama vis daugiau stokojančiųjų ir jų įvairių daiktų poreikių, tad reikia pritraukti dar daugiau įmonių ir piliečių, kurie gali padėti sunkiau gyvenantiems“ – priduria projekto vadovė.  

Neturintys galimybės padėti sunkiau gyvenantiems dovanodami daiktus, nuo šiol prie Pagalbadaiktais.lt misijos įgyvendinimo gali prisidėti ir remdami projektą Aukok.lt portale: https://www.aukok.lt/Projektai/Pagalbadaiktais-lt. Parama reikalinga projekto vystymui, savanorių mokymams regionuose, viešinimo veikloms ir tam, kad kiekvienam atiduodamam daiktui kuo efektyviau būtų rasti nauji šeimininkai.

Pagalbadaiktais.lt – projektas, kuris suteikia galimybę visiems Lietuvos žmonėms dovanoti jiems nebereikalingus daiktus sunkiau gyvenantiems piliečiams iš įvairių socialinių grupių.

Parengta įgyvendinant projektą „Geros valios kodas“ pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą, projekto nr. CH-5-FM-1/63.