Pagaliai į sporto centro statybos vežimo ratus

SPORT KOMPLEKS 2Antradienį darbo grupė, kuriai patikėta parinkti planuojamo naujo Šilutės turizmo, sporto ir pramogų centro  statybos vietą, pagaliau žengė dar vieną žingsnelį.

Darbo grupės posėdyje nutarta rajono Tarybai siūlyti, kad būtų rengiama galimybių studija, kuri įvertintų keturias alternatyvias teritorijas naujam sporto centrui statyti – šalia Vydūno gimnazijos, šalia Gluosnių gatvės, Rusnės gatvėje ir Stadiono gatvėje.

Svečiai pakurstė abejones

Sporto komplekso statybos iniciatoriai Arvydas Jakas, Algirdas Balčytis darbo grupėje taip ir nepajėgė įtikinti savo kolegų – valdančiosios koalicijos politikų, jog tinkamiausia vieta planuojamam centrui yra Stadiono gatvėje, buvusios šaudyklos vietoje, šalia jau esančio futbolo aikštyno.

Darbo grupės posėdyje, kuriame ketinta apsispręsti dėl konkrečios vietos minėtam centrui statyti, kaip niekad anksčiau, dalyvavo bemaž visi nariai – 9 iš 10. Į posėdį oponuoti iniciatorių nuomonei atvyko ir vicemeras Šarūnas Laužikas, kurio nuomone, Šilutei užtektų mažesnio sporto centro, ir geriausia vieta jam būtų šalia Vydūno gimnazijos.

Kitas svečias – rajono Tarybos opozicijos lyderis, buvęs rajono meras Virgilijus Pozingis stebėjosi, kodėl keičiama 8 metus puoselėta vizija, kad naujas sporto kompleksas atsiras Rusnės gatvėje. Jis priminė, kad šios vietos privalumai ir trūkumai jau išnagrinėti galimybių studijoje, apsispręsta, kad vieta – tinkama, ši išvada palaiminta Ūkio ministerijoje.

Tokios posėdžio svečių kalbos sukėlė abejonių daliai darbo grupės narių, ypač tiems, kurie nestropiai lankė ankstesnius posėdžius.

Reikia platesnės studijos

Rajono politikas A.Gečas, kuris irgi nedalyvavo išvažiuojamajame posėdyje, kai buvo aplankytos visos galimos sporto centro statybvietės, bei darbo grupės narys Vygantas Kamarauskas, kuris prisipažino, kad posėdyje dėl minėto klausimo dalyvauja pirmą kartą, iškėlė „auksinę“ idėją – reikia platesnės studijos.

V.Kamarausko nuomone, reikia, kad ne graži kompanija nuspręstų, kur statyti sporto centrą, o specialistai. „Jie tegu įvertina atstumo nuo miesto centro, esamų konstrukcijų ar komunikacijų įtaką komplekso statybos savikainai“, – kalbėjo V.Kamarauskas.

Darbo grupės pirmininkas A.Balčytis sakė nesuprantantis, kodėl A.Gečas, V.Kamarauskas bei minėti posėdžio svečiai vengė darbo grupės susirinkimų anksčiau. Kur buvo jų aktyvumas, kai, A.Balčyčio manymu, kompetentinga darbo grupė net kelis kartus svarstė naujo sporto centro skirtumus nuo prieš 8 metus planuoto ankstesnio sporto komplekso, ketinto statyti Rusnės gatvėje ir argumentavo, kodėl tikslingiau naują centrą statyti Stadiono gatvėje.

Pasak A.Balčyčio, aktyviausi darbo grupės nariai jau akcentavo Stadiono gatvės prioritetus: visa 9 ha teritorija yra vieno šeimininko – Savivaldybės; planuojama paskirtis atitinka Šilutės miesto bendrąjį plėtros planą; Stadiono gatvė yra palankesnė planuojamam turizmo ir pramogų verslumui.

Vilkinimas kainuos

A.Balčytis, pasiūlęs balsuoti už sporto centro statybų vietą Stadiono gatvėje ir galiausiai baigti vis atnaujinamus ginčus, patyrė fiasko. Jo nepalaikė valdančiosios koalicijos partneriai – liberalcentristai ir liberalsąjūdiečiai.

Balsavimui buvo pateiktas ir siūlymas rajono Tarybai, kad būtų atliekama galimybių studija, įvertinanti visas 4 galimas sporto centro komplekso statybos vietas.

Darbo grupės narys liberalsąjūdietis Edvardas Vitkauskas, kuris praėjusiame posėdyje protestavo prieš galimybių studijos rengimą išardydamas kvorumą, šį kartą nuomonę pakeitė kardinaliai – balsavo už tai, kad visos keturios vietos būtų įvertintos galimybių studijoje.

Už pasiūlymą atlikti išsamią galimybių studiją balsavo ir darbo grupės narys, verslininkas Rimgaudas Višinskas, kuris ankstesniame posėdyje emocingai įrodinėjo, jog studijos – tik lėšų švaistymas.

Po posėdžio darbo grupės pirmininkas A.Balčytis „Šilutės naujienoms“ nei peikė, nei gyrė savo artimiausius valdančiosios koalicijos partnerius dėl pagalių kaišiojimo į stumiamo projekto ratus. Jis neabejoja, jog peršama galimybių studija patvirtins, kad tinkamiausia vieta sporto centrui – Stadiono gatvė.

Jis tik apgailestavo, kad gaištamas laikas ir be reikalo leidžiami pinigai. Tokiai studijai reikės rajono Tarybos sprendimo, apie 20 tūkst. litų ir bus sugaištas vienas – kitas mėnuo.