Pagaliau permainos Šilutės stadione: ruošiama futbolo aikštė su dirbtine danga

Šilutės stadione sportuojantys ar laisvalaikį leidžiantys žmonės stebi džiugius pokyčius - prasidėjusius darbus rytinėje stadiono dalyje. Aikštėje, kur treniruodavosi futbolininkai, jau atvežta daug grunto, sukiojasi technika ir darbininkai. Netrukus čia bus patiesta dirbtinė danga ir futbolininkai galės treniruotis ištisus metus bet kokiomis oro sąlygomis.

Tikra miesto piktžaizde daug metų vadintas Šilutės stadionas pagaliau atgimsta: čia jau privežta daug grunto, dirba technika.

Per artimiausius kelis metus bus sutvarkyta ir stadiono aplinka, ir privažiuojamieji keliai, ir tribūnos bei apšvietimas.

Žinoma, tai džiuginantys pokyčiai, nes Šilutės stadionas jau buvo tapęs tikra miesto piktžaizde. Dėl esminių saugos reikalavimų neatitikimo Lietuvos futbolo federacija jame šiemet yra uždraudusi bet kokio lygio futbolo rungtynes.

Rungtynes leis, kai sutvarkys tribūnas

Daugelį metų Šilutės stadionas išties buvo baisios būklės, „Šilutės naujienose“ apie tai jau rašėme ir prieš du metus, ir šių metų kovo mėnesį. Paskutinė šilutiškiams gėdinga žinia buvo ta, kad pavasarį stadione apsilankiusi akredituota Lietuvos futbolo federacijos (LFF) komisija priėmė sprendimą uždrausti čia bet kokio lygio rungtynes.

Jeigu pagrindinės aikštės kokybė dar neblogos būklės, tai sirgalių tribūnos sulūžusios, kėdės padengtos purvo sluoksniu. Apgailėtinos būklės dušinės ir persirengimo kambariai.

Priminsime, kad LFF Licencijavimo skyriaus patikros metu buvo nustatyta, kad Šilutės stadiono tribūnos neatitinka esminių saugumo reikalavimų bei II lygos klubų licencijavimo kriterijų, dėl to nėra tinkamos LFF II lygos pirmenybėms. Šilutės stadionas bus tinkamas eksploatuoti tada, kai jame bus įrengta bent 100 saugių individualių vietų, o likusios tribūnos bus sutvarkytos taip, kad nekeltų pavojaus žiūrovų saugumui.

Laukia daug darbų

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad stadionas bus sutvarkytas trimis etapais.

Kaip daugelis jau pastebėjo, šiuo metu prasidėjo pirmojo etapo darbai, ruošiama futbolo aikštė su dirbtine danga. Pagal projektą, Savivaldybė turi atlikti melioracijos darbus, o Švietimo, sporto ir mokslo ministerija skirs dirbtinę dangą. Tikimasi, kad liepos mėnesį paruošiamieji darbai bus baigti ir bus pradėta kloti dirbtinė danga.

„Futbolininkai turės tinkamas sąlygas treniruotis ir netinkamu oru ištisus metus“, – sakė V. Pozingis.
Šiuo metu yra prasidėję viešieji pirkimai darbams stadiono aplinkai tvarkyti. Pasak administracijos direktoriaus, jeigu pirkimai sklandžiai įvyks, darbai prasidės šiemet ir bus baigti kitais metais. Tuomet bus sutvarkyta visa stadiono teritorija iki Šyšos bei Žalgirio gatvės. Pagražės erdvė tiek sportui, tiek poilsiui, tiek pramogoms.

Sutvarkyti stadiono tribūnas, kaip ir apšvietimą, teritorijos aptvėrimą bei privažiuojamuosius kelius žadama jau trečiuoju, paskutiniuoju etapu. Maksimaliai šie darbai gali užtrukti iki 2022 metų.

Šilutės stadionas tvarkomas tiek Savivaldybės, tiek ES lėšomis. Šiuo metu vykstantys paruošiamieji futbolo stadiono darbai kainuos iki 200 tūkst. eurų, dirbtinė danga dar iki 300 tūkst. eurų. Likusio stadiono sutvarkymas kainuos dar virš 2 mln. eurų, tribūnų – 600 – 700 tūkst. eurų.

Lėšų reikia daug, todėl Savivaldybė ieško būdų jų gauti. Dalis stadiono tvarkymo darbų bus atlikta įgyvendinant kitus projektus, kurie jau vykdomi Šilutės mieste.