Pagaliau sulaukėme: jau turime tris Šilutės rajono Garbės ambasadores

Šilutės savivaldybė iki šiol buvo vienintelė Vakarų Lietuvoje, vis dar neturinti savo Garbės ambasadorių. Bet dabar šviesa pasimatė jau ir šio tunelio gale - Savivaldybės tarybai jau pasiūlytos trys pirmosios kandidatės į šį garbų titulą.

Suteikiant Garbės ambasadoriaus vardą, nominantui bus įteikiamas ir specialiai sukurtas ženklas.

„Šilutės naujienose“ jau rašėme, jog Garbės ambasadorių vardus siūloma suteikti pamario krašto atstovams, savo veikla garsinantiems Šilutės kraštą, kurie gyvendami užsienyje stiprina mūsų rajono ryšius su partneriais užsienyje.

Žadama burti ambasadorių klubą

Priminsime, jog pirmieji bandymai suteikti tokį titulą buvo kilę dar prieš 10-metį, tačiau tuomet net nuostatų nepavyko sukurti. Prieš kelis metus buvo sukurti nuostatai, tačiau irgi nebuvo patvirtinti Tarybos politikų, nes neatitiko įstatymų. Praėjusį rudenį Šilutės rajono Garbės ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatai pagaliau buvo parengti ir pateikti svarstyti politikams. Sprendimo projekte siūlyta patvirtinti nuostatus ir įgalioti Savivaldybės administracijos direktorių organizuoti savivaldybės Garbės ambasadoriaus ženklo pagaminimą.

Šilutės savivaldybė dalyvauja projekto „Globalūs regionai“ veikloje, kurį inicijavo Lietuvos savivaldybių asociacija, siekdama į gimtinės gyvenimą integruoti išvykusius tautiečius, suteikti jiems galimybę prisidėti kuriant Lietuvos ekonominę, socialinę kultūrinę gerovę. Visos projekte dalyvaujančios savivaldybės turėjo patvirtinti Garbės ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatus, kad būtų galima suburti savivaldybių ambasadorių klubą.

Garbės ambasadoriaus vardas bei specialiai tam sukurtas ženklas būtų motyvacija kraštiečiams dirbti nors ir visuomeniniais pagrindais. Tikima, jog Garbės ambasadorių dėka atsirastų didesnės galimybės bendrauti su išvykusiais kraštiečiais, turėti atstovus užsienyje, kurie garsintų Šilutės vardą, dalintųsi savo ryšiais, padėtų užmegzti ryšius su užsienio savivaldybėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis ar pavieniais asmenimis.

Siūlomos trys kandidatės

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasiūlė rajono politikams Garbės ambasadorių vardus suteikti trims išeivėms iš Šilutės krašto – Ritai Kundrotaitei – Šilas, Rūtai Žičkienei ir Laurai Mešinskytei – Jasienei.

R. Kundrotaitė – Šilas.

Rita Kundrotaitė – Šilas gyvena Airijoje, yra muzikos mokytoja, atlikėja ir augina keturias atžalas. Rita vadovauja ankstyvojo muzikinio ugdymo mokyklėlei, yra Airijos vaikų ir moksleivių festivalio – konkurso „Skambėk, skambėk, lietuviška daina“ iniciatorė ir organizatorė, taip pat Airijos lietuvių folkloro ansamblio „Lietuviškas Dobilas“ vadovė.

Paskutinioji kraštietės iniciatyva – pradėti rinkti Airijoje dar tinkamus naudoti drabužius, kuriuos ateityje ji ketina per Caritas perduoti skurdžiai gyvenantiems šilutiškiams.

R. Žičkienė.

Rūta Žičkienė augo Šilutėje, baigė Šilutės pirmąją gimnaziją, jau 10 metų gyvena Stokholme (Švedija). Žemaitijos kolegijos Telšių menų fakultete ji yra įgijusi muzikos pedagogės išsilavinimą, jos specializacija – etninė raiška. Po studijų dirbo Telšių Degaičių kultūros centre. Jau Švedijoje, Stokholmo universitete įgijo ikimokyklinės pedagogikos specialybę. 2017 – 2018 m. Rūta vadovavo mokytojų iš Švedijos, Lietuvos ir Estijos darželių mainų projektui, aktyviai dalyvauja Stokholmo lietuvių bendruomenės veikloje, yra mokytojavusi Stokholmo lituanistinėje „Saulės“ mokykloje. Šiuo metu moteris jau trečią kadenciją eina Stokholmo lietuvių bendruomenės pirmininkės pareigas.

L. Mešinskytė – Jasienė.

Laura Mešinskytė – Jasienė – buvusi saugiškė, baigusi Saugų J. Mikšo vidurinę mokyklą. Laura gyvena Anglijoje nuo 2006 metų, yra dviejų vaikų mama. Prieš kelis metus ji dirbo pirmos klasės mokytoja „Trispalvės mokykloje“, yra lietuvių bendruomenės „Linas“ narė. Ši bendruomenė organizuoja įvairius teminius labdaros vakarus bei gerumo akcijas. Laura dalyvauja kasmetinėje akcijoje „Iš širdies į širdį“, o pernai bendruomenei ji pasiūlė dalį lėšų skirti ir jos gimtinėje vargingai gyvenantiems senoliams. „Šilutės naujienų“ Nr. 96 rašėme, jog bendruomenė prašymą patenkino ir skyrė 450 eurų kalėdinėms dovanėlėms pirkti. Dukrai talkino ir Lauros mama, saugiškė Aldona Mešinskienė, kuri su bendruomenės „Saugų artuma“ pirmininke Simona Černeckiene supirko ir suruošė 10 solidžių maisto paketų. Vargingai gyvenantiems senoliams juos išdalijo seniūnija.

Galima siūlyti daugiau kandidatų

Šią savaitę mero pasiūlytas kandidatūras svarstė ir patvirtino komitetų politikai, kitą savaitę, sausio 27-ąją joms turėtų pritarti Taryba.

Rajono tarybos atstovė ryšiams su visuomene Ramunė Dadūraitė sakė, jog iš viso planuojama rajone suburti maždaug dviejų dešimčių Garbės ambasadorių būrį. Tiesa, tai padaryti bus galima maždaug per pusmetį. Kandidatūras šiam garbiam titului gali siūlyti visi, kas pažįsta darbščių, veiklių ir savo kraštui neabejingų kraštiečių.