Pagausėjo Klaipėdos Jūrų muziejaus delfinų šeimyna

delfinai2Jūrų muziejaus delfinų šeima pasipildė dar vienu mažyliu. Vieną liepos sekmadienio rytą pasaulį išvydo delfinariumo senbuvės Gabijos jauniklis.

Jūrų muziejaus veterinarijos gydytojo Žilvino Kleivos teigimu, tai buvo natūralus, fiziologinis gimdymas, ir patelė, ir jauniklis jaučiasi gerai.

„Gyvūnų pasaulyje, panašiai kaip ir žmonių, atsiradus naujai gyvybei, prašoma aplinkinių netrukdyti šeimai. Delfinai yra socialūs, smalsūs gyvūnai, jie kaip tik dabar susipažįsta su nauju šeimos nariu“, – pasakoja gydytojas.

Gimus mažyliui buvo atsisakyta jau suplanuotų delfinų pasirodymų. Jų tądien turėjo būti keturi. Po poros dienų jie vėl rengiami, ir lankytojai gali susipažinti su mažuoju delfinuku.

Mažyliui ir jo mamai kurį laiką reikės ramesnės aplinkos, todėl gali pasikeisti ir pasirodymai. Pratimus, kuriuos anksčiau atlikdavo keli delfinai, dabar atlikinės vienas, kad bangavimas ir šuoliai neišgąsdintų mažylio.

Dabar patelė kartu su delfinuku (jo lytis dar nežinoma) laikosi kiek nuošaliau delfinų būrio. Taip mama saugo mažylį nuo neatsargių kitų gyvūnų judesių.

Gabija yra patyrusi 25 metų patelė, į Klaipėdą iš Sevastopolio atvykusi 1993-iaisiais. Ji delfinariumui padovanojo jau penktą jauniklį.

Delfinukas maitinasi mamos pienu, kuris yra labai kaloringas – daugiau nei dešimt kartų riebesnis už karvės pieną, rausvos spalvos ir, kaip tvirtina delfinariumo darbuotojai, žuvies skonio. Sulaukęs dvejų metų delfinukas jau bandys ragauti žuvies. O maitinančiai patelei žuvų reikia beveik dvigubai daugiau nei įprastai – per parą net iki 18 kilogramų riebių stauridžių ir silkių.

Delfinės mažylius įsčiose nešioja metus laiko. Vos gimę jie sveria apie 15 kilogramų, o ilgis siekia apie 1 metrą.

Patelė su jaunikliu akylai stebimi visą parą: skaičiuojama, kiek kartų mažylis maitinosi, fiksuojami kiti gyvybiniai parametrai.

Šiuo metu rekonstruojamoje delfinariumo salėje pasirodymai vyksta nuo praėjusių metų pabaigos, juose dalyvauja aštuoni delfinai. Dar šeši delfinai yra likę Graikijoje, kur jie buvo išgabenti prieš ketverius metus prasidėjus delfinariumo rekonstrukcijai. Juos ketinama sugrąžinti kitąmet, kai bus pastatyta lagūna po atviru dangumi ir baigtas delfinų terapijos centras.