Pagėgių pasieniečiai dalyvavo Šilutės rajono jaunimo šventėje Katyčiuose

 katyciuose pasienieciaiValstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnai dalyvavo Šilutės rajono Katyčių pagrindinės mokyklos organizuotoje rajoninėje jaunimo šventėje.

Pasieniečiai ne tik pristatė savo profesiją, tačiau su jaunimu susirungė krepšinio aikštelėje, klausėsi muzikos, bendravo.

Antradienį VSAT Pagėgių rinktinės Štabo, Plaškių bei Vileikių užkardos pareigūnai, pakviesti Šilutės rajono Katyčių pagrindinės mokyklos vadovų, vyko į šiame miestelyje surengtą jaunimo dieną.katyciuose pasienieciai1

Tądien į Katyčius sugužėjo jaunimas net iš aštuonių Šilutės rajono mokyklų.

Po muzikinės įžangos Plaškių užkardos vyresnysis specialistas Linardas Balandis renginio dalyviams papasakojo apie savo profesijos kasdienybę bei susidomėjusiems pristatė galimybes stoti į Pasieniečių mokyklą bei siekti karjeros sienos apsaugos sistemoje, suteikė informacijos apie socialines garantijas.

VSAT kinologinę veiklą renginio dalyviams pristatė Pagėgių rinktinės  Sienos kontrolės skyriaus vyresnysis specialistas Marius Ausiukevičius, papasakojęs apie šios srities pasieniečių bei jų tarnybinių šunų parengimo specifiką, gyvenimo sąlygas bei pateikęs gerosios patirties pavyzdžių teikiant pagalbą visuomenei ir sulaikant įvairius pažeidėjus.

Daug dėmesio sulaukė ir pačių keturkojų pasirodymas. Belgų aviganiai Armo ir Nartas uoliai vykdė kinologų Artūro Kochtovo ir Osvaldo Girulio komandas, kaip visada azartiškai čiupo tariamus pažeidėju, ieškojo išmėtytų daiktų bei pasislėpusių žmonių.

katyciuose pasienieciai2Ilgai kinologų paleisti nenorėję moksleiviai juos apibėrė klausimais apie tarnybai tinkamas šunų veisles, keturkojų elgseną, dresūrą ir, kaip dažnai pasitaiko, uždavė klausimą apie tai, kas nutinka šuniui, kuomet jis nebegali tęsti tarnybos.

Patyręs kinologas M. Ausiukevičius paaiškino, kad tokiais atvejais pasieniečiai dažniausiai ištikimus savo pagalbininkus pasilieka ir augina kaip asmeninius šunis.

Renginio dalyviams VSAT pareigūnai taip pat pademonstravo tarnyboje naudojamas įvairias specialiąsias priemones, žiūronus, racijas, antrankius, liemenes bei kitą ekipuotę. Vėliau pasieniečiai su moksleiviais jėgas išmėgino krepšinio aikštelėje, virvės traukime, varžėsi laisvalaikio sportinėse rungtyse.