Pagėgiuose sulaikyta Malio pilietė pasiprašė Lietuvos prieglobsčio

pasienisPanemunės kontrolės punkte Pagėgių rinktinės pasieniečiai sulaikė iš Kaliningrado srities vykusią Malio pilietę.

Kai Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai nustatė, kad jos turima Šengeno viza yra suklastota ir kai norėjo užsienietę grąžinti atgal į Rusiją, ši Lietuvoje pasiprašė prieglobsčio.

Trečiadienį VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pasieniečiai Panemunės kontrolės punkte tikrino iš Rusijos įvažiuojančio maršrutinio autobuso Kaliningradas – Talinas keleivių dokumentus.

Patikros metu Pagėgių rinktinės pareigūnai nustatė, kad Malio pilietės pateiktame pase esanti esą Prancūzijos išduota Šengeno viza, pirminiais duomenimis, yra visiška klastotė.

Be to, pasieniečiai nustatė, kad malietės pase esantis įvažiavimo į Prancūziją spaudas, įtariama, irgi yra suklastotas.

Užsienietę pasieniečiai išlaipino iš autobuso. VSAT pareigūnai priėmė sprendimą Malio pilietės neįleisti į šalį, ją grąžinti į Rusiją ir pagal galiojančią tvarką išaiškino moteriai jos neįleidimo priežastį. Tada užsienietė pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Pasieniečiai pradėjo nustatytas procedūras ir apie tai informavo Migracijos departamento Prieglobsčio reikalų skyrių.

Ketvirtadienį priešpiet Bardinų užkardos pareigūnai laukė šio skyriaus pareigūnų sprendimo. Jei bus pradėtos prašymo suteikti prieglobstį nagrinėjimo procedūros, Malio pilietė bus apgyvendinta VSAT Užsieniečių registracijos centre Pabradėje.

Išlaipintąją, su kuria susikalbama prancūziškai, VSAT pareigūnai uždarė į areštinę, nes Pagėgių rinktinėje dėl suklastoto dokumento pradėtas ikiteisminis tyrimas.