Pagerbtas Klaipėdos krašto sukilimo dalyvių atminimas

sausio sukilimasTrečiadienio vidurdienį prie paminklinio ženklo šalia rajono Savivaldybės tradiciškai susirinko tie, kas neabejingi istorinei datai – Klaipėdos krašto prijungimo prie Didžiosios Lietuvos sukakčiai. Šiemet – jau 91-ajai.

Renginį pradėjo irgi tradiciškai čia skambančios mišraus choro „Pamario aidas“ dainos.

sausio jaunimasŠilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė kreiptis į susirinkusiuosius pakvietė rajono merą Šarūną Laužiką. Jis sakė, kad šilutiškiai kasmet prie šio paminklo susirenka tam, kad prisimintų istorinę datą, kuomet po kelių šimtmečių savo žemes sujungė Mažoji ir Didžioji Lietuva, ir padėkotų tiems, kas tai padarė.

Tylos minute pagerbti tose kovose žuvę didvyriai.

sausio sukilimas spaudŠilutės 8-osios jaunųjų šaulių kuopos vadas Donatas Jaunius priminė, kad karinėje akcijoje dalyvavo apie pusantro tūkstančio gyventojų, pasipriešinimo beveik nebuvo, todėl su menkomis aukomis sukilimas laimėtas.

Kasmet šauliai organizuoja šiai datai pašvęstą naktinį žygį, toks vyko ir šiemet sausio 11-ąją, o jo dalyviai, kurių buvo apie pusantro tūkstančio, pėščiomis, nepaisydami net nutrintų kojų, įveikė atstumą nuo Kretingos į Klaipėdą. Padėkos raštai įteikti žygyje pirmą kartą dalyvavusiems Vydūno gimnazijos moksleiviams.

Šaulių kuopa įsteigė ir Sausio 15-ajai skirtą savo medalį, kurie įteikti šilutiškiui Edvardui Lukošiui ir Šilutės muziejaus direktorei R.Šikšnienei.