Pagerbti rajono šimtukininkai ir jų mokytojai: „Nuotolinis mokymas turi ir pliusų ir minusų bei padėjo apsispręsti siekti svajonių“

Antradienį Šilutės rajono savivaldybėje iškilmingais žodžiais ir apdovanojimais buvo pagerbti aukščiausiais balais valstybinius brandos egzaminus išlaikę mūsų rajono abiturientai.

100 balų už egzaminus gavusių abiturientų šiemet rajone vos 3, dar du surinko po 99 balus.

Tai – jau antroji karta, mokyklą baigusi nuotoliniu būdu. Tiesa, karantinas pasiekti puikių rezultatų – 100 balų nesutrukdė tik trims jaunuoliams, dar du surinko 99 balus. Pernai šimtukus buvo surinkę 12 abiturientų.

Skaičius kasmet svyruoja

Anot iškilmingą apdovanojimų renginį vedusio Marijaus Budraičio, kasmet moksleivių, gavusiųjų maksimalų – 100 balų įvertinimą skaičius rajone svyruoja. Šiemet, po beveik visus metus trukusio nuotolinio mokymo, mūsų rajone jų gana nedaug.

Šauniuosius abiturientus, jų mokytojus ir tėvelius sveikino rajono meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos bei Švietimo ir kultūros skyriaus vadovai.

Kreipdamasis į susirinkusiuosius meras sakė, kad šie metai buvo visiems sudėtingi, nes reikėjo atlaikyti nuotolinio mokymosi iššūkį. Nors praėjusiais ir dar ankstesniais metais šimtukininkų rajone būdavo gerokai daugiau, V. Laurinaitis pasidžiaugė, kad ir šiais mokslo metais kai kuriems mokiniams pavyko susikaupti, susikoncentruoti ir pasiekti aukščiausią valstybinių brandos egzaminų įvertinimų viršūnę. Jis padėkojo ir pasidžiaugė mokiniais, jų mokytojais ir tėvais.

Renkasi studijas Lietuvoje

Simboliška, bet Lietuvos Nepriklausomybės akto kopijos, vienuolikos seniūnijų, rajono ir Europos Sąjungos vėliavų fone buvo pagerbti geriausi mūsų rajono abiturientai ir juos paruošę mokytojai. Šių metų 100 ir 99 balus surinkusiems abiturientams rajono vadovai įteikė padėkas ir 100 eurų premijas.

Emilija Grikšelytė

Pirmoji atsiimti padėkos ir sveikinimo buvo pakviesta Emilija Grikšelytė iš Vydūno gimnazijos, surinkusi 100 balų už lietuvių kalbos ir literatūros VBE. Abiturientę ruošė mokytoja ekspertė Daiva Trijonienė.

„Šilutės naujienų“ paklausta, apie sėkmę lietuvių kalbos ir literatūros egzamine, Emilija sakė, jog iš tiesų, tikėjosi žymiai sunkesnių egzaminų užduočių.

„Tikrai jų bijojau, tačiau, atsisėdus į suolą, egzamino dieną viskas tapo aišku ir užduotys pasirodė įkandamos. Bet jeigu ruošiesi jiems, tai egzaminai ir bus įkandami. Manau, kad egzaminų sudarytojai atsižvelgė į pasaulinę situaciją  ir pasistengė įdėti daugiau užduočių, kad mokiniai bent išlaikytų egzaminą“, – sakė abiturientė.

Emilijai sekėsi visi humanitariniai dalykai, labiausiai ji mėgo anglų kalbą, istoriją bei biologiją. Anglų kalbos pamokoje galėdavo jaustis laisvai, išsakyti savo mintis. Istorija taip pat patiko, nes mokytojo Sauliaus Zdanevičiaus pamokos visad buvo įdomios. O biologija tiesiog buvo miela širdžiai.

Paklausta, ar pandemija ir karantinas negalėjo abiturientams „pakišti kojos“, Emilija sakė, jog nėra vienareikšmiškos nuomonės. Tačiau karantinas abiturientei nepatiko, nes trūko artimo kontakto su mokytojais ir draugais, o namai tapo vieta ne poilsiui, bet mokymuisi, tad ir motyvacija išblėso. „Trūko elementarių dalykų, kurie prieš karantiną neatrodė man tokie reikšmingi. Klasiokų juokeliai ar mokytojų šypsena išties suteikdavo dienai skaidrumo ir motyvuodavo, nors tai supratau tik prasidėjus nuotoliniam ugdymui. Bet pamiegoti 20 min. ilgiau ar slapčia atsigerti arbatos pamokos metu buvo tikras malonumas“, – atviravo Emilija.

Mergina planuoja Vilniaus universitete studijuoti psichologiją, šis dalykas ją žavėjo nuo paauglystės. „Psichologiją renkuosi, nes noriu pažinti žmogų, suprasti jį ir jam padėti“, – sakė abiturientė.

Merginai dauguma mokytojų paliko gerus ir gražius prisiminimus. Rusų kalbos mokytoja Zinaida Vostrikova kiekvieną pamoką užkrėsdavo motyvacija, iš šios pamokos išeidavo su plačia šypsena. Dėkinga ji lietuvių kalbos mokytojoms Nijolei Kungelienei (Pamario pagrindinė mokykla), Sandrai Tamašauskienei bei Daivai Trijonienei (Vydūno gimnazija). Šios mokytojos suteikė daug žinių, kurios padėjo egzamine, padės ir gyvenime. Emilija prisiminė ir savo pradinių klasių mokytoją Violetą Lukočienę, su kuria pradėjo savo kelią mokykloje.

Planuoja siekti seno tikslo

100 balų už informacinių technologijų VBE surinko Arenijus Juraška iš Vainuto gimnazijos. Vaikino mokytojas Vidas Jaunius.

Arenijus Juraška

Arenijus sakė, jog gimnazijoje jam sekėsi tikslieji mokslai: matematika, informacinės technologijos ir fizika. Sekėsi ir patiko, nes nereikėjo dėti daug pastangų, viskas savaime buvo suprantama.

Arenijus laikė lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, matematikos, fizikos ir informacinių technologijų egzaminus. Jaunuoliui jie nepasirodė neįveikiami, nes pasiruošti užteko laiko ir sugebėjimų.

„Nuotolinis mokymasis daugeliui pagerino pažymius, bet žinių prasme moksleiviai nukentėjo. Mokytis nuotoliniu nebuvo sunku, bet kažką išmokti buvo sudėtingiau. Abiturientai prarado net tik galimybę normaliai mokytis, bet ir ilgametes tradicijas – šimtadienio ar paskutinio skambučio šventes paminėti gyvai“, – sakė abiturientas.

Vaikinas planuoja studijuoti Kauno technikos universitete programų sistemų studijų programą, nes tai yra jo tikslas nuo pirmosios pažinties su programavimu.

Už egzaminų rezultatus vaikinas dėkoja visiems savo mokytojams, kurie skyrė daug dėmesio ruošiantis. Ypač jis dėkingas savo matematikos mokytojui ir auklėtojui Algirdui Oželiui bei informacinių technologijų ir fizikos mokytojui Vidui Jauniui, kuris visus metus kryptingai ruošė, kad būtų aukštas įvertinimas.

Sieks didžiosios scenos

Trečiasis šimtuką iš anglų kalbos VBE gavo Pirmosios gimnazijos abiturientas Germanas Urbonavičius, jo mokytoja Kristina Sodonienė.

Germantas Urbonavičius

„Anksčiau mokykloje labiausiai mėgau kūno kultūros ir šokio pamokas, nes jų metu nereikėjo sėdėti suole. Vėliau pamilau istoriją, ja labai domisi mano tėtis, turbūt tai užkoduota genuose. Dvyliktoje klasėje stipriai susidraugavau su lietuvių kalbos literatūros pamokomis, net ėmiau skaityti knygas, ko anksčiau nedariau. Manau, tai susiję su išaugusiu polinkiu gilintis į egzistencializmą, filosofiją, ką taip pat darė dauguma mokykloje aptariamų autorių. Visi šie dalykai man sekėsi, ypač anglų kalba, kurios pamokas mėgau dėl mokytojos iššūkių“, – sakė Germanas.

Nuotolinio mokymo metu vaikiną labiausiai vargino akių, nugaros ir galvos skausmai, kuriuos sukėlė ilgas darbas prie kompiuterio.

Savo tolimesnį kelią Germanas žada tęsti Lietuvoje. „Nuo vaikystės žinojau, ką noriu veikti gyvenime, kur studijuoti, džiaugiuosi, kad nenukrypau nuo tikslo, nors ir buvo pagundų“, – sakė jis. Vaikinas planuoja studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete šokio subkultūras. Baigęs studijas žada choreografijos meno mokytis užsienyje, grįžęs į Lietuvą vėliau studijuoti režisūrą. Didžiausia svajone Germanui išlieka šokis didžiosiose scenose.

„Jau laikiau stojamąjį egzaminą į universitetą, jo rezultatas taip pat nudžiugino – buvau įvertintas šimtuku. Dabar belieka sulaukti oficialaus kvietimo studijuoti. Pasirinkau šokėjo profesiją, nes šoku nuo 4 metų ir vis labiau įsimyliu tai, ką darau“, – sakė vaikinas.

Germanas dėkingas savo šokio mokytojai Ritai Kurpeikytei, kuri išliko kaip geriausio pedagogo pavyzdys. Taip pat jis dėkoja anglų kalbos mokytojai K. Sodonienei, kuri niekuomet neleido pasiduoti, visuomet mokėjo „išspausti“ maksimumą. Germanas džiaugiasi, kad sunkus darbas šios mokytojos pamokose atsipirko su kaupu.

Studijuos dailę

Pirmosios gimnazijos abiturientė Dija Vaičikauskaitė iš anglų kalbos VBE surinko 99 balus. Merginos mokytoja Kristina Sodonienė.

Dija Vaičikauskaitė

„Anglų kalba visada man gerai sekėsi, o dailė yra svarbi kaip mano gyvenimo dalelė, nes visada piešdavau ir tikiuosi įstoti į Vilniaus dailės akademiją. Būti profesionalia menininke mano vaikystės svajonė. Nuo mažens man patikdavo piešti, niekada nenustojau to daryti“, – sakė Dija.

Abiturientė rinkosi laikyti lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos valstybinius egzaminus. Anot merginos, egzamino sunkumas priklauso nuo jį laikančio žmogaus. Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas nelabai pasisekė, jai ir anksčiau nelabai sekėsi rašyti rašinius. Anglų kalbos VBE merginai buvo lengvesnis, sunkumų iškilo tik klausymo dalyje, nes vienoje vietoje įraše žmogus kalbėjo labai greitai.

Kalbėdama apie nuotolinį ugdymą Dija atviravo, jog buvo sunku. „Kai mokinys ir mokytojas nėra pratę prie tokio dalyko, iš to gero nebus“, – sakė abiturientė.  Kai kurių mokinių (ar mokytojų) internetas nėra geras arba stringa kompiuteriai, planšetės. Vis dėlto Dija prisipažino, jog išmoko savarankiškai mokytis ir galėjo ilgiau pamiegoti.

Abiturientė dėkoja anglų kalbos mokytojai metodininkei K. Sodonienei. Ji, kaip mergina prisipažįsta, „perlaužė“ geriau kalbėti ir rašyti bei pasiekti tokį aukštą įvertinimą.

Sekėsi ir ko nemėgo

99 balus VBE įvertinime surinko Emilė Kaziukonytė iš Vydūno gimnazijos. Abiturientei sėkmė nusišypsojo laikant anglų kalbos egzaminą, kuriam ją ruošė mokytoja metodininkė Renata Baliasi.

Emilė Kaziukonytė

Apdovanojimų renginyje Emilės nebuvo, nes šiuo metu mergina yra išvykusi dirbti į Olandiją. Su Emile susisiekėme socialinių tinklų pagalba.

„Man sekėsi anglų, nors aš labai jos nemėgau. Atrodydavo, kad aš ten be reikalo sėdžiu, nes kalbą daugiau ar mažiau mokėjau. Netekdavo sėdėti ir mokytis žodžių ar gramatikos“, – atviravo Emilė. Merginai sekėsi biologija, kuri buvo įdomus dalykas ir dažniausiai visą reikiamą medžiagą išmokdavo per pamoką.

Emilė rinkosi laikyti anglų kalbos, lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos ir chemijos egzaminus, bet į chemijos egzaminą ji nenuėjo. Įvertindama egzaminų užduotis, Emilė sakė, jog iš pradžių išsigando, nes biologijos egzaminas jai pasirodė lengvas, viduje net ėmė knibždėti jausmas, kad kažką bus praleidusi ar supratusi ne taip. Ji mano, kad anglų kalbą ir matematiką galėjo išlaikyti geriau, lietuvių kalbos ir literatūros egzamine jai pasisekė, nes pasitaikė gera tema, o „koją pakišo“ pačios nenoras skaityti, ko ji nelabai darė visus metus. Tad šį egzaminą ji vertina kaip sunkiausią.

„Visada žinojau, kad studijuosiu užsienyje, tad ten ir važiuosiu. Nenoriu atskleisti, ką studijuosiu, nes gal neįstosiu“, – sakė Emilė. Pasirinktos studijos nėra jos vaikystės svajonė, bet tai – kelias link jos.

Emilė dėkoja savo matematikos mokytojai Olgai Dapševičienei už kantrybę. „Kai mokytoja nukrypdavo nuo temos, man būdavo labai įdomu pasiklausyti. Tie pasakojimai mane šio bei to išmokė. Man patiko mokytojos mąstymas, nusiteikimas gyvenimui, norėčiau to iš jos pasisemti“, – sakė Emilė. Dėkoja ji ir anglų kalbos mokytojai R. Baliasi už žinias, kurios padėjo siekti egzamino aukštumų.

Į pagerbimo popietę atvyko keturi aukščiausių rezultatų pasiekę abiturientai.