Pagerbti Saugų „Bitinukai“ – šauniausi bendruomenės nariai

vakarone saugose gitaristesSaugų kaimo bendruomenė „Saugų artuma“ likus savaitei iki Kalėdų saugiškius pakvietė į Advento vakaronę pasidžiaugti nuveiktais darbais, pagerbti žmones, kurie myli savo artimą, puoselėja grožį ir gėrį, rūpinasi, kad būtų saugu gyventi.

Bendruomenės nariai, kurie panoro pavakaroti kartu, pasakyti vienas kitam gerą žodį, po dienos darbų sugužėjo į bendruomenės namus.

Daugumą susirinkusiųjų nuliūdino žinia, kad susirgo ir vakaronėje nedalyvaus saugiškių mylimas parapijos klebonas Vytautas Tamašauskas, norėjęs malda, gražiais ir prasmingais žodžiais visus pasveikinti.vakarose saugose bitinukai

Bendruomenės pirmininkas Vytautas Laurinavičius, uždegęs pirmąją advento žvakę, vakaro vedėjos pareigas perdavė L.Vaičiukienei, kuri uždegė antrąją žvakę, skambant V.Gončiarovos smuiku atliekamam kūriniui, R.Juškienė uždegė trečiąją žvakę, o baigusi smuikuoti Vida uždegė paskutinę žvakę. Plevenančių žvakių liepsnelių šviesoje skambėjo Saugų moterų vokalinio ansamblio „Artuma“ giesmės, D.Paulauskienės ir jos sūnelio Žygimanto, A.Jurkienės ir kitų vakaro dalyvių skaitoma poezija, žaviai suskambo gimnazisčių Karolinos Straukaitės ir Gabrielės Beržinytės atliekama daina pritariant gitarai.

Kartu pavakaroti atvyko Stubrių bendruomenės narės, Saugų bendruomenės pirmininkas M.Nogaitis su atstovėmis (Saugose veikia dvi bendruomenės) ir viešnios iš Kintų Vydūno kultūros centro.

Oficialioji vakaro dalis užbaigta „Bitinukų“ įteikimu. Šis suvenyras, primenantis bičių korio akelę su bitute centre, yra įteikiamas asmenims, įstaigoms ar organizacijoms už gerus darbus.

Įteikti „Bitinukus“ pakviesti „Saugų artumos“ pirmininkas V.Laurinavičius ir rajono Tarybos narys Saulius Vytuvis.

Šiemet „Bitinukai“ įteikti Saugų bendruomenės slaugytojai Elenai Arnašienei, Valei Vaznienei, Virginijai Uščinienei, Vidai Šadagienei ir Saugų ugniagesių komandai. „Metų angelo“ nominacija skirta Birutei Nedzinskienei.
Pasibaigus meninei programai ir sveikinimams, visi pakviesti prie vaišių stalo.

Toks jau tas Advento metas, kai tiesiami nauji, atnaujinami seni ar pamiršti keliai: pas vienišus ar sergančius, pas kaimynus ar apleistus žmones, vaikų pas tėvus, tėvų pas vaikus, pas buvusius ar esančius bendraminčius.   Tą pačią dieną Saugose buvo įžiebta Kalėdų eglė. Spalvingomis girliandomis suspindusi žaliaskarė, auganti prie seniūnijos pastato, pradžiugino bei dovanojo šventinio laukimo nuotaiką saugiškiams, o UAB „Naujoji energija“ pasistengė, kad Kalėdų senelio maišas būtų pilnas dovanėlių.