Pagerbti tie, kas rūpinasi kitų kūnais ir sielomis

socialine partnere geriausa grajauskienePenktadienį savo profesinę šventę minėjo tie, kurių kasdienybė yra rūpestis kitais: senais, ligotais, vienišais suaugusiaisiais, tėvų meilės netekusiais ir jų paliktais ar neprižiūrimais vaikais – visos Lietuvos socialiniai darbuotojai.

Šilutės savivaldybėje tradiciškai irgi buvo pagerbti šie žmonės, kasdien savo rūpesčiu apgaubiantys visus mūsų rajono silpnuosius.

Paskelbta geriausio metų socialinio darbuotojų rinkimų nugalėtoja, labiausiai socialinį darbą dirbantiems žmonėms talkinantis socialinis partneris, dovanos įteiktos visoms socialinėms įstaigoms, o savivaldybės vadovų padėkos raštai – gausiam būriui geriausiųjų.

Kiekvieni metai atneša naujų prievoliųsocialine geriausa murauskiene

Renginį pradėjęs Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis priminė, jog Socialinio darbuotojo diena mūsų šalyje minima nuo 2004-ųjų. Šios šventės iniciatorė buvo Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija, o ši data pasirinkta todėl, kad 1993 m. rugsėjį įvyko pirmasis šios asociacijos suvažiavimas.

Socialinio darbuotojo diena siejama ir su šv. Vincento Pauliečio – kunigo, pamokslininko vardu, gyvenusio XVI a. Prancūzijoje. Jis laikomas socialinio darbo pradininku, nes ragino žmones vadovautis krikščioniškosios pagalbos kitam tiesomis, daryti gerus darbus artimiesiems ir nepažįstamiems.

Statistika byloja- Lietuvoje socialinį darbą dirba apie 6 tūkstančiai žmonių, o mūsų rajone tų, kurie nuolat rūpinasi pagalbos reikalingais žmonėmis, yra 125. Pasak A.Šimelionio, socialiniai darbuotojai dirba sveikatos priežiūros, švietimo, globos įstaigose, seniūnijose.

A.Šimelionis pabrėžė, jog būtent jiems tenka misija pirmiesiems reaguoti į pokyčius visuomenėje, į naujus įstatymus ir tvarkas, priimti vis naujus iššūkius ir sprendimus. Dėl šių priežasčių ant jų pečių kasmet gula vis naujų darbų.

socialiniu darbuotoju diena1Vienas naujausių socialinių darbuotojų prievolių – dalyvauti piniginės paramos skirstymo komisijų, kurių rūpestis – teisingai paskirstyti pašalpas, darbe. Per pusantrų metų, kai tokia tvarka įsigaliojo, mūsų rajone jau svarstytos 842 valstybės išmokas gavusios šeimos ir 211 iš jų tokių pašalpų mokėjimas nutrauktas. Tad neperdedant galima teigti, kad prie to, jog buvo sutaupyta tūkstančiai eurų, kuriuos buvo galima skirti kitoms reikmėms, labai daug prisidėjo ir socialinės srities darbuotojos.

Štai 2012 metais tik piniginių pašalpų Savivaldybė išmokėjo apie 12,8 milijonus litų, o per 2014-ųjų vienuolika mėnesių ( vasarį įsigaliojo naujoji tvarka) tebuvo išmokėta tik apie 6,3 milijono litų.

„Jūs neturit nugyventi socialinės rizikos šeimų gyvenimų, bet būna, kad jums tenka atstoti jų vaikams ir tėvą, ir motiną“, – neslėpė realybės socialinių darbuotojų vadovas.

Anot jo, ir šiemet šios srities darbuotojų laukia nauji iššūkiai, nes vėl keičiasi galiojančios tvarkos, o naujos atneša ir naujų klausimų bei darbų.

Padėkota būriui geriausiųjų

Susirinkusias socialines darbuotojas sveikinęs meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad socialinė sritis yra labai jautri, o socialinio darbuotojo profesija mūsų visuomenėje vis labiau reikalinga. Šį darbą pasirinkę žmonės, anot mero, ypatingi, nes dirbti jį gali toli gražu ne kiekvienas.

Daug tamsių gyvenimo pusių ir negatyvių nuotaikų matančioms moterims meras linkėjo šviesių dienų ir materialinio saugumo, ir pažadėjo, kad Savivaldybė kuo galėdama stengsis palengvinti jų darbą.

Kantrybės ir tikėti savo darbo prasme – toks buvo Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio palinkėjimas, sutvirtintas jo paties įsakymu dėl padėkų geriausių rajono socialinių darbuotojų būriui.

Padėkos už atsakingai atliekamą darbą pareikštos Saugų vaikų globos namų darbuotojoms Birutei Pilipavičienei, Ramunei Mikalauskienei ir Daivai Kaulickienei, Šilutės senelių globos namų darbuotojai Evelinai Balandei, Šilutės socialinių paslaugų centro darbuotojoms Ritai Klasauskienei, Raimondai Šilinskienei, Jovitai Vitiešienei ir Redai Urbaitytei, Socialinės paramos skyriaus specialistėms Loretai Valienei ir Danutei Zemliauskienei bei Rusnės ir Gardamo seniūnijų soc. darbuotojoms Sandrai Leliungienei ir Jūratei Mockienei.

Darbuotojoms surengta kelionė į Telšiussocialiniu darbuotoju diena

A.Šimelionis pastebėjo, jog visus metus išsiskyrė Šilutės seniūnijos socialinės darbuotojos darbui su rizikos šeimomis Virginijos Murauskienės darbas – ji šiemet pripažinta „Metų socialine darbuotoja“. Būtent ji organizavo akcijos „Vaikiškos svajonės“ įgyvendinimą rajone, ji į šį darbą sugebėjo įtraukti net Šiaurės Airijoje gyvenančius žmones, kurie išpildė didelio būrio mūsų rajono vaikų svajones. Ant jos pečių šiemet gulė ir visų seniūnijų socialinių darbuotojų sąskrydžio organizavimo rūpesčiai.

V.Murauskienė yra socialinių darbuotojų darbui su rizikos šeimomis metodinio ratelio pirmininkė, todėl jos nuomonės neretai klausia ir Socialinės paramos skyriaus specialistai.

V.Murauskienė dėkojo savo kolegėms ir visiems tiems, kas patikėjo jos idėjomis ir prisidėjo prie jos darbų.

Socialinio partnerio rinkimų nugalėtoja paskelbta vilnietė Viktorija Grajauskienė, kuri nuolat globoja Saugų vaikų globos namų gyventojus. Jos rūpesčiu įkurtas “Viktorijos Grajauskienės paramos fondas” jau ne kartą apmokėjo įvairias šių namų vaikų keliones, o šiemet surengė 4 dienų vasaros stovyklą Kintuose visiems vaikų globos namų gyventojams.

Pati verslininkė pastebėjo, kad jai pavyko „sėkmingai susidraugauti su šiuo rajonu“, o įsitraukti į panašią veiklą ir daryti gerus darbus kartu ji kvietė visus susirinkusiuosius. V.Grajauskienės pastebėjimu, ne paslaptis, kad vaikų globos namuose auga visokių vaikų, bet mes visi kartu, dirbdami su meile ir altruizmu, galime daug, jei siekiame jų jaunystę padaryti gražesnę ir išleisti juos į gyvenimą.

Savivaldybės dovanėlės tądien įteiktos visoms rajono socialinės srities įstaigoms.

A.Šimelionis pajuokavo, jog socialinių darbuotojų profesinės šventės proga daugiau darbo turės seniūnai, mat jiems teks už savo darbuotojų darbą dirbti tris dienas – savaitgalį ir vakar, kai visas jų būrys išvažiavo į ekskuriją po Telšius. Seniūnijų socialiniai darbuotojai ir šį darbą anksčiau dirbę senjorai, nevyriausybinių organizacijų nariai lankėsi Telšių savivaldybėje bei keliose socialinės paskirties įstaigose, pamatė įžymias miesto vietas, išklausė paskaitą profesine tema.