Pagerbtos genocido aukos ir žuvę JAV kariai

pagerbimas copyŠilutės rajono savivaldybės meras Šarūnas Laužikas su šilutiškiais tremtiniais birželio 13-ąją padėjo gėlių ir uždegė žvakeles prie Macikų kryžiaus genocido aukoms atminti. Vėliau dalyvavo Šilutės muziejuje atidarant parodą „Tarpukario Lietuva karininko akimis (1930-1940)“.

Parodą, remdamiesi Vytauto ir Marijos Vasiliauskų šeimos archyvu, parengė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, o Šilutėje ją pristatė Rūta Trimonienė. Tą dieną ir birželio 14–ąją įvyko ir kiti renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti.

JAV ambasadoriaus pavaduotojas Robert Silberstein, Karinių jūrų pajėgų vadas Flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, JAV gynybos atašė, JAV gynybos atašė pavaduotojas, Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Overlingaitė ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus bei kiti Šilutės bendruomenės nariai Macikų koncentracijos stovyklos kapuose pagerbė Antrojo pasaulinio karo metu žuvusius ir šiose kapinėse palaidotus karius.

JAV ambasadorės pavaduotojas Robert Silberstainas lietuvių kalba pasveikino visus surinkusiuosius. Jis pažymėjo, kad šis susitikimas yra vidurio kelias tarp dviejų labai svarbių amerikiečiams dienų: paskutinį gegužės pirmadienį minima Atminimo diena, per kurią prisimenami JAV ginkluotosiose pajėgose tarnavusieji ir gyvybes paaukojusieji kariai, o liepos 4-ąją švenčiama JAV Nepriklausomybės diena. Šios dvi dienos yra skirtos paminėti ir pasidžiaugti laivės svarba bei padėkoti gyvybes paaukojusiems žmonėms. „Atmindami čia atgulusius karius, prisimename ir kitus, kurie paaukojo savo gyvybes. Šie kariai simbolizuoja JAV įsipareigojimą laisvei, bendrai gynybai, taikai užtikrinti“, – kalbėjo Ambasados atstovas.

Karinių jūrų pajėgų kapelionas Remigijus Monstvilas pakvietė visus maldai, po kurios ceremonijos dalyviai stoviniavo ir šnekučiavosi, prisimindami istorinius įvykius bei esamą situaciją pasaulyje. Svečiai pabuvojo ir Macikų muziejuje.